The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Музикални системи в колата (Car Audio) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Thread: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира (/showthread.php?tid=12554)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - Tisho - 04-24-2012

Управлението на стъпков мотор е просто. Но от стъпкови мотори не очаквай чудеса - имат доста недостатъци, като например ниска скорост, резонанс при дадена скорост(бръмчи много и изпуска стъпки), цена(не са никак евтини).
Ако се спреш на нещо казвай ще му измислим как да го управляваме. Стига да е до 1KW, че нагоре става малко по трудно. Tongue


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - VolvoCarPC - 04-24-2012

Tisho Wrote:Управлението на стъпков мотор е просто.
Просто, ама за теб ...

Те стъпковите мотори са ми по-достъпни от DC-тата. Просто имам приятел, който се занимава с поддръжка на офис техника и най-вече копирни машини та оттам Smile
Иначе си намерих подходящ DC мотор (от купчинката). 24 волтов се води, но се представя добре и на 12, а на 14 ще е просто перфектен Smile
Ето го: datasheet
Временно съм го монтирал с тел (FTP кабел :ugeek: :geek: :mrgreen: :geek: :ugeek: ).
[Image: 027000030.jpg?r=0]
А ето как носи товар от около кило и 100-200 гр. Това беше най-големия съд с малко дъно, който ми беше под ръка за да направя теста...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tM5wjHUxnHo[/youtube]

Ако ще се занимавам със стъпкови мотори по-бих се наел да подкарам един от тези:
[Image: 027000032.jpg?r=0]

[Image: 027000034.jpg?r=0]

[Image: 027000035.jpg?r=0]

[Image: 027000036.jpg?r=0]

[Image: 027000038.jpg?r=0]

[Image: 027000097.jpg?r=0]

[Image: 027000098.jpg?r=0]
Това са моторчетата, които движат оптиката на CD-тата. Идеята ми е вместо оптика да движи прекъсвача ми за положение "OPEN" което да се яви един вид регулиране колко да се отвори екрана. Не ми пречи да е бавен, напротив - по-добре даже. Логически ще ми е по-лесно да реализирам управлението ако прекъсвача се движи по-бавно от шейната (толкова мога аз, не че няма начин...).
Will see... много ми дойде четенето по ел. тези дни. Време е за малко механика...
Изкорубих монитора, направих си ориентировъчен лицев панел, за да чупя него, а не матрицата.
Спартанско изпълнение от 2 парчета коматекс. Толкова беше грозно, че за да не се отвращавам всеки път като го погледна му разпечатах на самозалепваща хартия онзи ПринтСкрийн от началото на темата и снимка на екрана пак от наличните такива. Идеята е да си върши работата, а тя е да ми даде верния габарит - друго не ме вълнува на този етап, пък и както и макета на таблото след като приключа отива в коша...
[Image: 027000448.jpg?r=0]

[Image: 027000451.jpg?r=0]

[Image: 027000452.jpg?r=0]

[Image: 027000453.jpg?r=0]

[Image: 027000447.jpg?r=0]


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - dimitarvas - 05-26-2012

Здравейте и от мен. Както съм споменавал вече и аз се опитвам да реализирам цар пц....и такаааа. Първо евала на колегата за професионалния начин, по който иска да изпипа всички детайли. Колега, не знам дали няма да се разсърдиш, че използвам твоята тема за въпроси, но си мисля, че е добре да съберем всичко по темата на едно място.
Въпросът ми към VolvoCarPC, а и към всички останали - не мога да направя ТВ-то да работи като хората - имам тунер, който е и ТВ и радио, като ТВ е и цифрово и аналогово. Проблемът е, че насича и пробвах с какви ли не антени и не става, последно купих активна антена за DVB-T, но ио с нея нищо не става, като съм на едно място (не на всякъде, но в повечето случаи) си работи прилично, но щом потегля - край Sad


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - Tisho - 07-06-2012

dimitarvas Wrote:Въпросът ми към VolvoCarPC, а и към всички останали - не мога да направя ТВ-то да работи като хората - имам тунер, който е и ТВ и радио, като ТВ е и цифрово и аналогово. Проблемът е, че насича и пробвах с какви ли не антени и не става, последно купих активна антена за DVB-T, но ио с нея нищо не става, като съм на едно място (не на всякъде, но в повечето случаи) си работи прилично, но щом потегля - край Sad

Нормално явление. Все пак преносната среда на тв сигнала е радио вълни. Wink


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - Tisho - 07-06-2012

Заради последното нещо което правих, се наложи да разработя управление на дисплея с микроконтролер. Просто нямаше как да се случи по лесно ще ъпдейтна темата с снимки и видео по въпроса по някое време.Smile


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - VolvoCarPC - 09-24-2012

Лек ъпдейт.

Сложната механика е оставена в миналото. Поиграх си, почесах си крастата, време е да погледнем малко по-реалистично на ситуацията ...

Спазарих си от e-bay една RTI CD навигация. Smile
От нея ми трябва реално само екрана или по-точно само механиката му .... Чудото дойде, разглобих го и го огледах много внимателно. Ето как протече процесът:
[Image: 028517775.jpg?r=0]
Линк към целия албум:
Genuine VOLVO RTI Screen Disassemble

Поразрових се за матрици и стигнах до извода, че стандартните размери близки до търсените от мен размери са 5; 5,6; 5,8; 6; 6,2, 6,4 и т.н.
Най-добре би се събрала 5,6 инчова, но широкоекранна (16:9), която се оказва че реално е 16:10 по някакви странни причини, ко както и да е. Лошото е че такова чудо из нета се предлага само един модел, а цената е .... безбожна.
Нормалните 4:3 матрици (или по-скоро по-масовите) се предлагат на снисни цени в комплекти с контролери тъч панели и всичко що ти душа сака Smile Но, предвид познатите проблеми на CF с резолюция 640х480 нещо не ме гложди идеята да го взема и след едноседмично ходене по мъките да достигна до извода, че с тази резолюция ще трябва да правя компромиси или с използвания софтуер, или с видимата част от екрана ...


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - VolvoCarPC - 09-26-2012

Лек ъпдейт:
[Image: 028552207.jpg?r=0]

[Image: 028552209.jpg?r=0]

[Image: 028552211.jpg?r=0]

[Image: 028552214.jpg?r=0]

[Image: 028552217.jpg?r=0]

[Image: 028552219.jpg?r=0]

[Image: 028552221.jpg?r=0]

[Image: 028552223.jpg?r=0]

[Image: 028552225.jpg?r=0]

[Image: 028552194.jpg?r=0]

Бате Tisho, какъв точно регулатор да си търся за този електромотор (на екрана)
На него пише че е 9V, но по модела му в никой даташийт нямаше такъв. Повечето бяха на 2,4, 4,5, 6-12, но 9 не. Отделно, че последните цифрички не ги познава...
Модела написан на мотора е ff-180sh-13260. Търсейки такъв няма резултати .... Sad
Но за ff-180ph/sh има предоволно, просто явно този модел се използва само и единствено в това приложение и не се предлага като отделен продукт (поне до такъв извод стигам).
[Image: 028552790.jpg?r=0]
Или от друго място:
[Image: 028552817.jpg?r=0]
А даташийт-а пък е още "по-беден": цък

И дъ куешчън: колко волта и колко ампера иска това моторче, за да работи коректно и да не се тормози, неговата с*****


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - VolvoCarPC - 09-26-2012

Хип-хип-олееее Smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tz_bIUdXN94[/youtube]


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - Leper - 09-27-2012

евала, са направи още 50-на Smile


Re: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира - VolvoCarPC - 09-27-2012

Хахаха, дай материалите + търсената от мен матрица и включвам цеха в производство Smile