The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-21-2013

Здравейте колеги,
Някои държави като Норвегия имат географски дадености, които им позволяват да постигнат това. Имат или по скоро нямат щастието и да са в евросъюза, иначе как да им се обясни на тях как се правят нещата Wink
Иначе е хубаво да се знае че има отворени хора готови да приемат нови неща. Аз бих инвестирал в достъпен градски транспорт, но това е мое мнение. С тези претъпкпани градове каквато и да е колата и се губи идеята на превозно средство.

Сега, към колегата който иска 6, 8, 12 цилиндрови, бих казал само едно - прав е човека, че иска и аз искам. Почти всички V8 са атмосферки и са от рода на 4,8 или 5,7 литра. Това е уродско нещо и служи да се върши работа и да се ходи там където не се ходи по-принцип. Това че има идиоти, няма да конкретизирам националностти, които ходят с тях навсякъде си е изцяло техен проблем. Това е смукалка голяма, въпреки системата за изключване на цилиндри. Разход градско на едно таквози нещо е от рода на 22-25л/100км, но ако ще се върши работа са незаменими. Другото на големите двигатели е че са много по-трайни, но то как да го съчетаеш, хем лапа хем трайно и на този етап се получава една трайна лапачка, ако не е за работа.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-21-2013

che4ef Wrote:...
Тези батерии колеги знаете ли колко е мръсно производството им. Много ми е смешно как показват едни hi tech отдели и всичко блести, и видите ли, ей тука прайми сичко. Този Литий да се извлече колко е мръсно? Кутията на батерията? Това са индустрии които адски много замърсяват. Потърсете и вижте колко СО2 се отделя за производството на една батерия за електро-/или хибрид/-автомобил? Цялата тази работа се обезмисля по опазването на околната среда. Според мен е просто мода която скоро ще отшуми и производителите ще се захванат с по реални неща. ...
Колега, от чисто любопитво да те попитам - как стой въпроса със замърсяването при производството на батерии за телефони, таблети, лаптопи и т.н.?


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Vin_Diesel_9_0 - 11-21-2013

От дизеловият мотор който имах 2.5 тди на в70- 1 ми харесваше, че разхода не се влияеше кой знае колко при нормално и спортно шофиране.
Бензиновият който имам сега 2.3 турбо се влияе адски много от това колко си настъпил педала, респективно разхода се покачва драстично.

Оставам си с бензинов мотор с принудително пълнене :twisted:

п.с. за газта не коментирам, така си взех колата. Само се местя от точка А до точка Б с това алтернативно гориво Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 11-21-2013

cc20t Wrote:Четох, четох, четох ...... и все пак не ми стигнаха нервите да изчета всичките мнения по темата. Карам V40 2.0 T и съм адски радостен от автомобила и разходите по него ( гориво и поддръжка) . Гледам много колеги карат " нафтови печки " и се радват на еластичност, динамика, нисък разход ..... ОК ! Карал съм различни дизели на различни производители и да - някои доставят доста голямо удоволствие, НО ! Ще дам пример за спор между мен и един познат, собственик на БМВ Е46 2.0Д , което стандартно е 136 к.с. , но след намесата на някой си е станало близо 160 - 170 к.с. ( и той не е мн сигурен колко са ). Колата върви, но не и чак толкова, колкото си мисли. Та, един ден ми заразправял как дизелите вървят много в сравнение с бензина. При което го попитах с какъв бензинов мотор го сравнява и от там стана ясно, че турбодизела масово се сравнява с атмосферен бензинов мотор с идентична кубатура. Тук е момента да попитам : Защо не сравнявате турбинираните дизели със същите такива бензинови !? Да, от към въртящ момент и разход на гориво бензина изостава малко, но пък в много други аспекти е с много гърди напред. И другото, което искам само да добавя по повод издигането на пиедестал на италианците и французите и порицаването на VAG групата ..... Има едни хора, които заслужават уважение според мен, едни хора, които все още се борят сами срещу цялото семейство VW, срещу Mercedes и Япония и всички останали - и те са БМВ ! Хората неведнъж спечелили награда за най-добър мотор и различни иновации. Да, естествено, че ще ме порицае някой за изказването ми, но според мен те заслужават да се нарекат премиум производител. Къде бяха италианците и французите, когато на пазара се появи 3.0 d с двете турбини и каскадното пълнене !? Къде са италианците и французите сега, когато вече има М50d вече с 3 турбини !!! Не искам да се заяждам с никого, просто никъде не видях нищо написано за баварците и реших да напиша. Това е относно дизелите от мен, бих карал, но само и единствено да съм първи собственик, защото безплатен обяд няма, а не искам аз да плащам сметката накрая Smile Поздрави на всички Smile
Колега, не като бивш собственик на БМВ, но за тях или само хубаво или нищо Smile
Да, те са премиум марка и не само защото са скъпи, а защото наистина харчат много за разработки ... изостават само в сигурността, не са Волво, все пак Wink ... но и там ще наваксват!
Колкото до цитирания от теб 3.0 с 2 и 3 турбини ... да, 3.0 дизел е много здрав шестак, но специално с 2 и 3 турбини троши ангренаж доста често - справка от официални сервизи на БМВ (имам няколко познати). С една турбина - вечен мотор!
Но те имат страхотен 2.0 дизел, страхотен 2.0 турбо бензин ... уникален бензинов 6-ак и 8-ам!!!
Но не можем да сравняваме французи, италианци и ВАГ с БМВ ... все едно да сравниш ВОЛВО с ОПЕЛ по безопасност - смешно е Wink

п.с. А на твоя приятел Е46-цата не е 160-170 к.с., защото ако е направена като хората, може и с 2.0Т да се сравнява и ще го бие всеки път Wink
Понеже моето D5 е с ремап, с удоволствие бих го замерил (сравнил) с Т5 или Т6, но на ХС90, че другите купета са многоооо по-леки Smile
Не се заблуждавам, че върви по-добре от тях, но ми е интересно каква ще е разликата...


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-21-2013

JMI Wrote:Именно, за това говорех аз, Тесла и другите Американски дивотии! Огромна кола, обаче можеш да я караш само в града, поради малкия пробег с ендо зареждане! Сбърканите американци продължават да бъдат пълни наивници!
...
Към EV-50 Като дадох за пример C30 имах предвид в концептуално отношение, не съм ги сравнявал като размери или лукс. А също така Ц30 се продава серийно също!
...

Поздрави

Хм, 200-300 км с едно зареждане не бих го нарекъл чак толкова малък пробег.Не е достатъчен и е далеч от желаното, но определено става и за извън града.Имам предвид Тесла С с по-голямата батерия, която я дават в идеалния случай да измине над 480 км с едно зареждане.
Отделно машината е изненадващо динамична:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vvHTN0Yi1t4[/youtube]

Успя доста сериозно да се опре на БМВ-то.
Като добавиш и тишината в купето Tongue

Определено ми допада идеята един ден да мога да се кача на някое ел. Волво, което да може да измине 500 км с нормално каране, да спреш на някоя станция да го заредиш за 30-на минути, докато хапваш и да продължиш нататък.За съжаление такова нещо скоро няма да стане - поне не и в близките 15-на години да речем, но е хубаво да продължат да се развиват ел. автомобилите.Те са бъдещето!

И от чисто любопитство, къде го продават електрическото Ц30?


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Yankov - 11-21-2013

che4ef Wrote:...
Сега, към колегата който иска 6, 8, 12 цилиндрови, бих казал само едно - прав е човека, че иска и аз искам. Почти всички V8 са атмосферки и са от рода на 4,8 или 5,7 литра. Това е уродско нещо и служи да се върши работа и да се ходи там където не се ходи по-принцип. Това че има идиоти, няма да конкретизирам националностти, които ходят с тях навсякъде си е изцяло техен проблем. Това е смукалка голяма, въпреки системата за изключване на цилиндри. Разход градско на едно таквози нещо е от рода на 22-25л/100км, но ако ще се върши работа са незаменими. Другото на големите двигатели е че са много по-трайни, но то как да го съчетаеш, хем лапа хем трайно и на този етап се получава една трайна лапачка, ако не е за работа.
Цъ, 6 не искам. От 8 нагоре :mrgreen:
Именно и предимно затова, че работи в много по-лек режим от тези, които карам в момента. Но пък си има своята цена Smile
Но това по никакъв начин не ме спира да си искам...както и да искам всяка вечер да си лягам, и всяка сутрин да ставам измежду 4/6/8/10/12/14/16...цици най-малко :mrgreen: И те си имат своята цена, но...

А и не ме разбирайте погрешно, че не съм настроен към опазване на това, което имаме всички.
Пазя го всевъзможно...било то с край на полиетиленовите торбички във фемилито, LED осветление навсякъде, не търкам (вече) гуми, за да не вредя на мушиците, които летят в атмосферата....и всевъзможните такива (глупави донякъде) капчици в океана.
А за "зелените" източници на енергия...това ми е най-бруталния пример как се налага нов бизнес с шамар, в пренаситен пазар. Worldwide.
Аз също имам 4 панела на покрива от по 270 вата, всеки по 400 долара. Към тях е свързан SMA инвертор за 1200 долара...и всичко това блъска в батерии за още близо $1000.
Ако си сравня парите от инвестицията с месечния си разход за ел. енергия от мрежата...ще се предложа сам себе си за номинация за тъпотия...но, поне съм енергонезависим (почти) от гадовете. А и след около 5 години, може би ще съм на плюс Big Grin
Та, затова казах по-рано, че не ми излизат сметките за "зелените" технологии в автомобилите (все още). Иначе нямам нищо против тях. Модерни са, интересни са...бъдещето са.
Има доста време, което трябва да мине, докато се утвърдят. И по-точно инфраструктурата (зарядните станции).
Даже аз си мисля, че ще е много по-добре ако се продава напълно електрически автомобил, с опция в цената му да не е включена цената на батерията. А тази батерия да се "наема" примерно за месец/година...и примерно на Пазарджик ( Big Grin ) да се изгради една PowerStation, в която има комплекти заредени батерии...влизаш, подменяш (автоматизирано) батерията за минутка....и газ. После на Стара Загора пак на такава станция...и те така.
Тепърва ще се развиват. Няма как, това е бъдещето Smile
А и дано нашата мила татковина си запази разсъдъка, напук на далаверите...и започне да функционира адекватно. А не при излишък от ел. енергия, първо да изключват алтернативните електроцентрали...

Поздрави колеги, и успешен ден!


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Пламен Дянков - 11-21-2013

Аз с известна изненада установих, че отговорът ми в анкетата е сред вторите най-слаби. Но наистина живот и здраве купувам ли отново кола, първо ще търся отново Волво и наистина ще гледам да е дизел по две основни причини:
Първо - просто не бих тръгнал пак да слагам газов инжекцион, освен ако колата не се продава с читава газова уредба. Защото карам сегашния си автомобил вече повече от 4 години и грубо сметнато - едва миналата година съм си избил инвестицията в АГУ. Иначе съм доволен от газовата си уредба, не съм имал никакви проблеми нито с нея, нито с останалата част от колата.
Второ - Волво няма малки двигатели, за да може човек да насмогне финансово на бензинов двигател.
Би ми било интересно какво мислят другите по този въпрос. И при две реципрочни коли - едната с хубава АГУ, а другата с дизелов двигател, коя е по-подходяща от чисто практическа гледна точка.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-21-2013

Здравей,

ти сам си го казал! За мен от дизела по- добро няма на този етап! Повечето сипматяги тука, които карат на бензини или газ- бензин ще рекът друго, но ако карарат моето каране 25-28к мили= 40К километра на година, тогава опцията дизел ще е не само най-добрата, ами въобще няма да става дума за бензин. Тъй като повечето от вас тези 40 километра ги карат 3-4 години, а такива като баща ми 5+ нямам нищо напротив да му купя едно бензиново C30 1.6 и няма да имам, безсънни нощи, колко е неизгодно е да се кара на бензин!

Карането на газ за мен е пълна идиотщина, поради ред причини (газовата уредба е скъпа, бутилката заема адски много ценно място, принципно газта е опасна, съкращава се живота на двигателя, в Европа нормите/изискванията за газ в автомобил са убийствени и още много други.), но в България това е действителност и мога да разбера, защо много хора прибягват до тази опция!

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Persizi - 11-21-2013

Пламен Дянков Wrote:Би ми било интересно какво мислят другите по този въпрос. И при две реципрочни коли - едната с хубава АГУ, а другата с дизелов двигател, коя е по-подходяща от чисто практическа гледна точка.
При хубава и хубаво сложена АГУ, то бензиновата кола на газ е по-подходяща не само от практична гледна точка. Въпросът е, че какво може да ти направи газаджия по колата, никой друг не може.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Yankov - 11-21-2013

Здравей Пламен,
Колкото и да е хубава и хубаво сложена, колата не е проектирана за този тип гориво/система.
Затова мнението ми конкретно на въпроса ти - дизеловия вариант.

Поздрави