The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - wannabe - 11-26-2013

Няма избор "На бензин съм, искам турбо" Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-26-2013

joro74 Wrote:Смотаният Хенри Форд се е сетил, че колата е за удобство, а не за мерене на пишки.

Смотаните Тесла се опитват да направят нормална електрическа кола на нормална цена за всеки. Практичните европейци правят нещо с размерите и качествата на мотопед с козирка на цената на лимузина.

Хибридите са пълна измама. Карах Prius под наем, за 1000 км смесено каране среден разход 7/100 при отвратителна динамика, дъртата ми кошница дава 9/100 при същите условия. За 5 лв на 100 км хибрида не си заслужава надутата цена.

Така беше по едно време, сега нещата са други, прочети малко по-въпроса и пак заповядай!

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-26-2013

Ev-V50 Wrote:
JMI Wrote:Приятелю,

аз вече ти споменах, че Волво V60 D6 hybrid е сто пъти по-добър вариян от Тесла. Шведската кола е в пъти по-добре измислена от тази на смотаните американци, която едничка цел е да направят нещо, което изглежда натруфено и помпозно, но наистина няма практическите стойности на повечето електрически коли в бранша!

Поздрави
Само един въпрос, колега.
Какви са глобалните продажби до момента на този хибрид на Волво?

Благодаря.

Ще проверя и ще ти ти пиша, но аз имах възможността да се насладя на тази кола, нещата са в друго измерение!


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 11-26-2013

"Електрокарите" в БГ ще станат 5% ... през 3013 год. :lol:
В момента има 2 или 3 станции за зареждане с ток и май са само в София, и над 5 000 бензиностанции :mrgreen:
Да, сега ще кажете - ток навсякъде, ама 8-10 часа зареждане от обикновена мрежа са си 8-10 часа ... голямо пиене на кафе ще падне през 200 км :mrgreen: :lol:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-26-2013

Направо си отсядаш на хотел до следващия ден и не се занимаваш. Хем хотелския бизнес ще се раздвижи! :lol:

Затова, дизел-хибрид! Автономия и 1,5литра на сто километра, а пък кафето си го пиеш сладко в къщи, може и по-едно уиски докато се зареди колата! Wink


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - joro74 - 11-27-2013

JMI Wrote:
joro74 Wrote:Смотаният Хенри Форд се е сетил, че колата е за удобство, а не за мерене на пишки.

Смотаните Тесла се опитват да направят нормална електрическа кола на нормална цена за всеки. Практичните европейци правят нещо с размерите и качествата на мотопед с козирка на цената на лимузина.

Хибридите са пълна измама. Карах Prius под наем, за 1000 км смесено каране среден разход 7/100 при отвратителна динамика, дъртата ми кошница дава 9/100 при същите условия. За 5 лв на 100 км хибрида не си заслужава надутата цена.

Така беше по едно време, сега нещата са други, прочети малко по-въпроса и пак заповядай!

Поздрави

Какво да чета, AutoBild?! Предпочитам Vadis, но секцията за дизел я пропускам. Интересуват ме само коли поне 4 метра дълги и поне 1.4м широки, Тесла са единствените, които предлагат такъв електромобил. Цената на всеки хибрид е гориво за 15 години сравнена с цената на същият нехибрид, цената на електромобил е гориво за 30 години ако гледаме цените на Пежо - най продаваните нови коли в България:
Пежо Йон - 80 000 лв
Пежо 107 - 20 000 лв
За Пежо 309 което се доближава до моята идея за кола - 40 000 лв с екстрите на 17 годишното ми Волво. Остават ми пари за 15 тона бензин сравнено с Йон.

Хибрид или електромобил на старо - няма да има такъв избор - заминават направо за рециклиране като им се скапат батериите.

За Волво въобще не искам да говоря - единственият бензинов двигател в момента е някакъв изрод 250 кс, всички останали са някакви дизели, а дизелът не е моята кола, в дизел не се чувствам бял човек пък те не са много икономични, с висок въртящ момент.... Да си известен в цял свят с бензиновите си двигатели и да продаваш само дизели вече - несериозна работа.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-27-2013

Quote:Колега в Европа разликата е голяма, наистина, обаче тук положението не е така.Първоначалната разлика е 10-20 бона.10 000 гущера между Лийф и Верса и 20-на между Тесла С и Волво S80 Т6 да речем(ако сравниш теслата с Ауди, БМВ или Мерцедес то разлика в цената почти няма).
Колко ли ще излезе бензина за едно S80 Т6(това е най-близкото като х-ки до Тесла С с по-малката батерия)? За 100 000 км ще си изразходвал поне 10 000 литра бензин, нали?200 000 км са 20 000 литра.20-21 бона в зелено минимум ти е само горивото.На електричество ще ти излезе приблизително 5 пъти по-евтино.От това само икономисваш някъде към 15-17 бона.С други думи си спестяваш за смяна на батерията с нова след 8-10 години + още 5-7 бона за осблужване.А обслужването на Волво S80 Т6 колко ли ще излезе за 200 000 км? На моето комби едно влизане за обслужване е между 500 и 1000!На S80 Т6 се съмнявам да е по-евтино


И нека не забравяме, че цените на електричките ще падат с времето, когато тази технология се наложи.Тесла постепенно се разрастват в С. Америка и З. Европа.Това ще им позволи да инвестират повече, да оптимизират производството и да смъкват цената на крайния продукт.

След 15-на години може да имаме електрички със среден пробег 500 км и време за зареждане 30 минути на цени от 20-30 000 гущера/евра!?


Здравейте колеги,
Благодарение на форума започнах да обръщам малко повече внимание на тези електрически коли и по-спецялно на Тесла.
Ето цени - Модел S - започва от 70 000$ и стига до 90 000USD. Волво ХС 60 - 40 000USD. Обслужването на волвото до 300 000км пробег трябва да бъде около още 8000 долара. Горивото да го сложим още 30к. Става всичко 88к$. Същото ли е? Само дето Теслата е по-тясно. Волвото може да го караш до 300к и 20 години ако искаш. Тесла - след 8-10 години колко ще искат за батерия? На Тесла колко струва да се смени една лампа на фара? На волвото ше се отървеш с нещо китайско ама на Тесла афтърмаркет няма. На мен не ми излиза сметката все още. Не ме разбирай погрешно, аз много искам да излезе сметката, но не може пиенето на една студена вода да бъде заменено от друга студена вода в различна опаковка. Иначе в Северна Америка 300км е като да отидеш на гости до съседа едва ли не. Нищо не са.
Дано е истина това, че след 10-15 години ще имаме евтини електрички. Лично аз виждам бензина да преобладава минимум за 20-30 години напред.
Искрени поздрави и благодаря за темата.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-27-2013

Dodo 155 Wrote:"Електрокарите" в БГ ще станат 5% ... през 3013 год. :lol:
В момента има 2 или 3 станции за зареждане с ток и май са само в София, и над 5 000 бензиностанции :mrgreen:
Да, сега ще кажете - ток навсякъде, ама 8-10 часа зареждане от обикновена мрежа са си 8-10 часа ... голямо пиене на кафе ще падне през 200 км :mrgreen: :lol:
Спокойно, колега.За такива като мен, дето не понасят дори аромата на кафето някои не чак такива традиционалисти, като нас българите, ще започнат един ден да въвеждат това(след 1:00):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5XdiGMIUxeY[/youtube]

Ясно е, че ще мине доста време докато се изгради достатъчна инфраструктура, докато масово електричките имат нормален пробег и се зареждат бързо, но ако хората се отказваха толкова лесно още щяхме да си препускаме с конете, нали Wink

Тесла до 2 години планират да имат много станции за бързо зареждане из почти цяла западна и централна Европа.А първата Тесла С, ако не бъркам я продадоха това лято в Норвегия!Вече имат изградени достатъчен брой станции, които покриват голяма част от страната.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-27-2013

che4ef Wrote:
Quote:Колега в Европа разликата е голяма, наистина, обаче тук положението не е така.Първоначалната разлика е 10-20 бона.10 000 гущера между Лийф и Верса и 20-на между Тесла С и Волво S80 Т6 да речем(ако сравниш теслата с Ауди, БМВ или Мерцедес то разлика в цената почти няма).
Колко ли ще излезе бензина за едно S80 Т6(това е най-близкото като х-ки до Тесла С с по-малката батерия)? За 100 000 км ще си изразходвал поне 10 000 литра бензин, нали?200 000 км са 20 000 литра.20-21 бона в зелено минимум ти е само горивото.На електричество ще ти излезе приблизително 5 пъти по-евтино.От това само икономисваш някъде към 15-17 бона.С други думи си спестяваш за смяна на батерията с нова след 8-10 години + още 5-7 бона за осблужване.А обслужването на Волво S80 Т6 колко ли ще излезе за 200 000 км? На моето комби едно влизане за обслужване е между 500 и 1000!На S80 Т6 се съмнявам да е по-евтино


И нека не забравяме, че цените на електричките ще падат с времето, когато тази технология се наложи.Тесла постепенно се разрастват в С. Америка и З. Европа.Това ще им позволи да инвестират повече, да оптимизират производството и да смъкват цената на крайния продукт.

След 15-на години може да имаме електрички със среден пробег 500 км и време за зареждане 30 минути на цени от 20-30 000 гущера/евра!?


Здравейте колеги,
Благодарение на форума започнах да обръщам малко повече внимание на тези електрически коли и по-спецялно на Тесла.
Ето цени - Модел S - започва от 70 000$ и стига до 90 000USD. Волво ХС 60 - 40 000USD. Обслужването на волвото до 300 000км пробег трябва да бъде около още 8000 долара. Горивото да го сложим още 30к. Става всичко 88к$. Същото ли е? Само дето Теслата е по-тясно. Волвото може да го караш до 300к и 20 години ако искаш. Тесла - след 8-10 години колко ще искат за батерия? На Тесла колко струва да се смени една лампа на фара? На волвото ше се отървеш с нещо китайско ама на Тесла афтърмаркет няма. На мен не ми излиза сметката все още. Не ме разбирай погрешно, аз много искам да излезе сметката, но не може пиенето на една студена вода да бъде заменено от друга студена вода в различна опаковка. Иначе в Северна Америка 300км е като да отидеш на гости до съседа едва ли не. Нищо не са.
Дано е истина това, че след 10-15 години ще имаме евтини електрички. Лично аз виждам бензина да преобладава минимум за 20-30 години напред.
Искрени поздрави и благодаря за темата.
Колега, на какво отгоре сравняваш седан с SUV Confusedhock: Редно е да сравняваш Тесла С с S80 Т6!Когато обявят официално цени и х-ки на Тесла Х, тогава може да се правят сравнения с SUV на Волво.Обаче не с ХС60, а с ХС90, за да е що годе еквивалентно сравнението.Тесла Х ще има 7 места, а не знам ХС60 да предлага повече от 5.Освен това ще трябва да гледаш еквивалентната мощност в к.с. размери, обем на багажници и пр.При Тесла най-слабата версия е над 300 кончета.От сегашните двигатели на Волво само Т6 е с такава мощност.При Тесла има и двигател с над 400 жребеца под капака.

Колкото до цените на батерията - към момента можеш да си резервираш за 10 000 кан. гущера малката, а за 12 000 голямата.Допускам, че в УСА едва ли ще е по-скъпа.Напротив!
И общо взето само можеш да си мечтаеш след 300 000 км обслужването на Волво да е ок. 8 бона.Това дори за малките модели няма как да стане в сервиза на официален дилър.За да ти е по-малко от едни по-скоро утопични 20 бона за тези 300 000 км, ще трябва да го поддържаш при някой квартален майстор.
При Тесла сервизният интервал е на 20 000 км и струва от порядъка на 600-700 гущера.Съществува опция да си предплатиш за 4 години обслужване(80 000 км общо) и тогава ти излиза под 2 бона.Успех с Волво да ти излезе толкова с 7-8 посещения в сервиза.
За 200 000 км ще влезеш в сервиза за обслужване 16-17 пъти, а за 300 000 км 25 пъти.Само за смяна на масло и филтър на мен ми взимат 140 кинта, а съм с 5 цилиндъра.Шестака ще е минимум 150.Ама да е само маслото.А свещи, а филтри, а ремъци и т.н.

При Теслата, когато си вдигнеш крака от педала за ускорение и колата започва да спира, като същевременно с това се зареждат и батериите.При ДВГ май няма как да се възстановява горивото, когато не даваш газ :lol: По ревютата твърдят, че при Тесла доста по-рядко ти се нага да ползваш спирачки, което от своя страна ще доведе до по-рядка смяна на консумативите по тях.

Отделно горивото има лошата тенденция да се покачва доста повече и по-често в сравнение с тока.Когато удари кризата през 2008-а горивото тук падна на 70-80 цента, а сега е 1,30-1,40$ за литър.Лятото скача и до 1,50 за литър.Ти кажи как е ситуацията в Европа, но май и там се качи близо 2 пъти цената.След 10-на години може с още 2 пъти да се е вдигнала цената.

Не на последно място за ел. кола правителството тук отпуска субсидия от порядъка на 7-8 бона.При хибридите също, но е малко по-малко!

Между другото покрай колегата JMI се поразрових за цената на хибридното Волво - приравнено към тукашната валута излиза към 76 000 щатски долара.Колкото Тесла С!Още го чакам да ми каже колко са продали от него и се надявам да са поне 10-на хиляди бройки, че иначе срам.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-27-2013

Здравей,

тъй като колата е в продажба от втората половина на 2013 статистика за продажбите все още няма. Първите 1000 са продадени преди пускането на модела, а за 2014 те ще са 4000. Обаче, ти говориш английски, затова прочети ако обичаш тези статии не са много дълги, те ще те ориентират за колата и продажбите!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.am-online.com/news/2013/3/4/diesel-plug-in-hybrid-gets-5k-state-aid-to-drop-price-to-44k/32462/">http://www.am-online.com/news/2013/3/4/ ... 44k/32462/</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cbt.com.my/2012/10/01/volvo-v60-plug-in-hybrid-sold-out/">http://www.cbt.com.my/2012/10/01/volvo- ... -sold-out/</a><!-- m -->

Поздрави