The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - momo76 - 11-27-2013

Забравяш една малка подробност - колко дълго ще изкара батерията. От Тесла казват 10 години, ама колко точно изкарват ще се знае след 7-8 години. В момента цената на батерията е около 30000$, ако си я резервираш сега 15000$. Отделно за зареждане иска от 1 до 40А ток. Бързия заряд е при 40А. Я ми кажи къде имаш контакт дето да държи 40А, да не говорим, че много рядко има апартамент да стигне до него 40А.
При нормален контакт 12А дават време за пълен заряд за 300мили 92часа.
Общо взето електричките са прекрасни за малки градски коли. За такива луксозни големи автмобили не.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-27-2013

momo76 Wrote:Забравяш една малка подробност - колко дълго ще изкара батерията. От Тесла казват 10 години, ама колко точно изкарват ще се знае след 7-8 години. В момента цената на батерията е около 30000$, ако си я резервираш сега 15000$. Отделно за зареждане иска от 1 до 40А ток. Бързия заряд е при 40А. Я ми кажи къде имаш контакт дето да държи 40А, да не говорим, че много рядко има апартамент да стигне до него 40А.
При нормален контакт 12А дават време за пълен заряд за 300мили 92часа.
Общо взето електричките са прекрасни за малки градски коли. За такива луксозни големи автмобили не.

Правилно колега!

Те затова Волво направиха чисто електрическо C30 и там спряха, защото е пълно Американско малоумие да се наливат милиони за луксозна огромна кола, която определено става само за града! Пустите му Янки, няма да разберат, че света е практично място и тъпите илюзорни неща от вида - мястото на неограничените възможности съществува, но не е при тлъстите Американци, които освен да пречат и мърсят света друго не правят!!!!

Аз бих визирал Дубай, ако ще си говорим за мечти, ресурс и неограничени възможности!!! Wink


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - bg_tiger1978 - 11-27-2013

JMI Wrote:Правилно колега!

Те затова Волво направиха чисто електрическо C30 и там спряха, защото е пълно Американско малоумие да се наливат милиони за луксозна огромна кола, която определено става само за града! Пустите му Янки, няма да разберат, че света е практично място и тъпите илюзорни неща от вида - мястото на неограничените възможности съществува, но не е при тлъстите Американци, които освен да пречат и мърсят света друго не правят!!!!

Аз бих визирал Дубай, ако ще си говорим за мечти, ресурс и неограничени възможности!!! Wink
Преди време гледах едно предаване по Дискавъри , американците през 90-те години изобретили двигател задвижван от вакум, но колкото и да се опитваха, не докараха голяма мощност. Интересното стана, когато отидоха при руснаците, намериха някакъв пенсиониран полковник и той им отвори и показа в един склад същият двигател с вакум, който беше четири / 4 / пъти по-мощен от хАмериканският , но братушките го зарязали защото разбрали, че не могат да го доразвият, проекта бил прекратен през 70-те :!:



Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - dilana - 11-27-2013

[/quote] Преди време гледах едно предаване по Дискавъри , американците през 90-те години изобретили двигател задвижван от вакум, но колкото и да се опитваха, не докараха голяма мощност. Интересното стана, когато отидоха при руснаците, намериха някакъв пенсиониран полковник и той им отвори и показа в един склад същият двигател с вакум, който беше четири / 4 / пъти по-мощен от хАмериканският , но братушките го зарязали защото разбрали, че не могат да го доразвият, проекта бил прекратен през 70-те :!:
[/quote]
Те (хамериканците) преди време бяха пръснали милиони за да разработят химикалка пишеща горе в космоса , и представяш ли си колко изненадани са останали руснака като е извадил молив от 3 копеики и си пише с него


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-27-2013

Здравейте колеги,
Привет и на оформилата се група в разговора, жалко че не може да пием по една бира заедно. ЕВ-В50, искрено се надявам да е така, но относно цени продължавам да твърдя че обслужването е толкова. На моето ХС-70 2006, ремъците, свещи, антифриз, обслуйване на 150к излезе само за частите 500 кинта. Всичко оригинално. За другото 1993 - 700 кинта, но там да речем че има други работи и не е удачно за сравнение. За това от 2006, смяната на на маслото на скоростната кутя ми излезе 100 кинта, пълна промивка. Всичко правя сам. Знам че малко хора могат да си го позволят, но аз гледам от моята камбанария. Както всъщност прави всеки. Смяна на масло и обслужване на ново волво е на 10000км ако не се лъжа и излиза масло филтри при дилъра 240 кинта. Скъпо е но това е положението. На този етап ще се съглася за цените които казваш защото много зависи от мястото където живееш и дали сам работиш по колата. Скъпо е спор няма. За теб Тесла са на разумна цена, за мен не са. Сравнявам ги с СУВ защото както казах аз гледам удобството, а не аналогични модели за база за сравнение. Това което ме интересува от моята гледна точка е колко струва, колко може да оцелее. Батериите остаряват и след 10 години караш не караш ще се сменят. Това е моята позиция. Подхождам към проблема - колко струва, и колко време може да се експлоатира. Колко е лесно за обслужване също така. Разбирам че електрика няма кой знае какво да му се обслужва, но финансовата разлика е голяма. И двете ми коли са втора ръка. Не ми трябва нова, защото сам си правя всичко. Ако не е софтуер, мога да си правя всичко сам, имам нужните инструменти и връзки. Говорейки в един по-общ план, мисля че електрика пак е скъп и риска че ще се изплати с времето е прекалено голям според мен. Аз съм много скептичен към нововъведеня от този тип. През целия ми живот виждам как нещата стават по-скъпи и технологята се използва за да направи хората да плащат още и още. Не вярвам че това ще излезе евтино, просто опита ми не показва такава тенденця откакто съм започнал да си изкарвам парите сам. Затова съм толкова скептичен. Дай боже да не съм прав и да е както ти казваш.
Cheers


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - joro74 - 11-27-2013

Преди време гледах едно предаване по Дискавъри , американците през 90-те години изобретили двигател задвижван от вакум, но колкото и да се опитваха, не докараха голяма мощност. Интересното стана, когато отидоха при руснаците, намериха някакъв пенсиониран полковник и той им отвори и показа в един склад същият двигател с вакум, който беше четири / 4 / пъти по-мощен от хАмериканският , но братушките го зарязали защото разбрали, че не могат да го доразвият, проекта бил прекратен през 70-те :!:
[/quote]
Те (хамериканците) преди време бяха пръснали милиони за да разработят химикалка пишеща горе в космоса , и представяш ли си колко изненадани са останали руснака като е извадил молив от 3 копеики и си пише с него[/quote]

Това се оказа, че не е вярно. В космоса всички пишат с химикалки за милиони защото прахът от молива прецаква филтрите на космическата станция. Руснаците не са разработвали защото си ги купуват от американците :-)

Познавам много хора от 2те нации и съм бил и в 2те държави - само езика им е различен, на улицата са същите малоумници. Масовият руснак и масовият американец са пълни тъпунгери с имперско самочувствие, спасява ги само голямото население, малкият процент умни им стигат. Разликата е, че руснака се отказва от нещо когато му пречи на пиенето, американеца се отказва когато му спрат финансирането.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-27-2013

che4ef Wrote:Cheers

Това, Cheers, по-приляга на островитяните, американюгите и канадците са на малко по-други думички! В нашия случай, обаче и това ще свърши работа! Smile

Cheers!


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-27-2013

JMI Wrote:
che4ef Wrote:Cheers

Това, Cheers, по-приляга на островитяните, американюгите и канадците са на малко по-други думички! В нашия случай, обаче и това ще свърши работа! Smile

Cheers!

Острови тука колкото искаш. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ако не се бръсна седмица и не си мия колата 3 месеца и аз спокоино минавам за туземец, че и по-зле. Big Grin Big Grin :oops:
Cheers


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-28-2013

JMI Wrote:Здравей,

тъй като колата е в продажба от втората половина на 2013 статистика за продажбите все още няма. Първите 1000 са продадени преди пускането на модела, а за 2014 те ще са 4000. Обаче, ти говориш английски, затова прочети ако обичаш тези статии не са много дълги, те ще те ориентират за колата и продажбите!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.am-online.com/news/2013/3/4/diesel-plug-in-hybrid-gets-5k-state-aid-to-drop-price-to-44k/32462/">http://www.am-online.com/news/2013/3/4/ ... 44k/32462/</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cbt.com.my/2012/10/01/volvo-v60-plug-in-hybrid-sold-out/">http://www.cbt.com.my/2012/10/01/volvo- ... -sold-out/</a><!-- m -->

Поздрави

Хм, аз намерих линк с продажбите в Уикипедия за всички ел. евтомобили и хибриди.От хибрида си Волво са продали към септември 2013-а ~3 700, а Тесла 18 200 мисля.Общо от чисто електрическите автомобили бяха продадени към 150 000, което е нищожно, но хубавото е, че като цяло разстежа в продажбите им е голям.

Иначе от първия линк, който си дал виждам, че и във Великобритания Волво бележи сериозно отстъпление в продажбите, което е тъжно.През 2001 и 2002 са продали над 40 000 автомобила, а сега са се устремили някъде към цифрата 25 000.При все, че на острова от доста време продажбите на нови автомобили бележат ръст в сравнение с останалите страни от З. Европа.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-28-2013

che4ef Wrote:Здравейте колеги,
Привет и на оформилата се група в разговора, жалко че не може да пием по една бира заедно. ЕВ-В50, искрено се надявам да е така, но относно цени продължавам да твърдя че обслужването е толкова. На моето ХС-70 2006, ремъците, свещи, антифриз, обслуйване на 150к излезе само за частите 500 кинта. Всичко оригинално. За другото 1993 - 700 кинта, но там да речем че има други работи и не е удачно за сравнение. За това от 2006, смяната на на маслото на скоростната кутя ми излезе 100 кинта, пълна промивка. Всичко правя сам. Знам че малко хора могат да си го позволят, но аз гледам от моята камбанария. Както всъщност прави всеки. Смяна на масло и обслужване на ново волво е на 10000км ако не се лъжа и излиза масло филтри при дилъра 240 кинта. Скъпо е но това е положението. На този етап ще се съглася за цените които казваш защото много зависи от мястото където живееш и дали сам работиш по колата. Скъпо е спор няма. За теб Тесла са на разумна цена, за мен не са. Сравнявам ги с СУВ защото както казах аз гледам удобството, а не аналогични модели за база за сравнение. Това което ме интересува от моята гледна точка е колко струва, колко може да оцелее. Батериите остаряват и след 10 години караш не караш ще се сменят. Това е моята позиция. Подхождам към проблема - колко струва, и колко време може да се експлоатира. Колко е лесно за обслужване също така. Разбирам че електрика няма кой знае какво да му се обслужва, но финансовата разлика е голяма. И двете ми коли са втора ръка. Не ми трябва нова, защото сам си правя всичко. Ако не е софтуер, мога да си правя всичко сам, имам нужните инструменти и връзки. Говорейки в един по-общ план, мисля че електрика пак е скъп и риска че ще се изплати с времето е прекалено голям според мен. Аз съм много скептичен към нововъведеня от този тип. През целия ми живот виждам как нещата стават по-скъпи и технологята се използва за да направи хората да плащат още и още. Не вярвам че това ще излезе евтино, просто опита ми не показва такава тенденця откакто съм започнал да си изкарвам парите сам. Затова съм толкова скептичен. Дай боже да не съм прав и да е както ти казваш.
Cheers
Колега, аз просто се опитвам, доколкото е възможно разбира се, да направя максимално обективно сравнение.Няма как да сравнявам цената за поддръжка в България, т.к. цената на труда там едва ли колкото тази тук.Затова сравнявам и двата продукта на един и същи пазар. със сходни х-ки и модели и пр.
Ел. автомобили на старо ще можем да ги коментираме след поне 10-на години.Почти всичко в тази пазарна ниша е прекалено ново.

Към момента, ако може да се изобщо обобщава е, че един Нисан Лийф, който е на пазара от около 3 години си увеличи пробега с едно зареждане на батерията за този период с 60-на км, а цената му спадна някъде с 6-7 хиляди, ако не и с повече.
Как ще се развиват по-нататък технологиите само можем да гадаем, но ако се запази тенденцията, то след 10-15 години цените им доста ще са се доближили до тези на аналозите им с ДВГ.
Дано и Меркел реши, че Германия трябва да се включи сериозно в играта.Това само ще спомогне за развитието на електричките.