The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-28-2013

Ev-V50 Wrote:Хубаво е човек да харесва и обича дадено нещо, но често любовта е сляпа, както се казва.
Чудесно е, че Волво най-после започнаха да изкарват коли с ускорение от 0-100 под 5 сек., дори има и една под 4 секунди 0-100км/ч.
Порблемът е в това, че немските акули изкарват такива от десетилетия(под 5 сек. 0-100).Ауди почти нямат модел, който да няма серийна версия с ускорение 5 сек. 0-100.Mисля, че бяха изкарали RS6 с 3,6 сек. 0-100 км/ч.И това е сериен модел, а не с една или две бройки.
Новата S класа при версията АМG ускорява за нещо от сорта на 4,3 сек. 0-100.Излишно е да казвам, че Волво този клас дори нямат модел, камо ли с такова ускорение.Мерцедес имат и модел с ускорение 3,7сек. 0-100
М версиите на БМВ също са под 5 сек. от доста време.И те имат модели с 3,6-3,7 сек.от 0-100.

Добре е, че Волво са решиха да покажат мускули и да напомпат 2-3 модела, но на каква цена?Продажбите им спадат на ключови пазари, докато конкурентите им гонят и задминават продажби от 1 милион годишно, а някой скоро може да ударят 1,5 милиона.Волво за момента дори не може да мечтае за 500 000 реализирани автомобила годишно, камо ли за поставените като цел 800 000 годишно.Дано един ден ги достигне, и дай Боже ги задмине, но сега трябва да спрат този отлив на клиенти.Това става с много нови модели, с красив и масово харесван дизайн и най-вече с доста по-често обновяване, а не с чакане от 10+ години да се изкара ново поколение.

Волво, са като Ейпъл, с класи над конкуренцията, но никога няма да могат да се мерят с Уиндоус, което е най-уродливото нещо, което се случвало на света, но хората са промити и се радват като обезумяли! Wink

Волво, винаги са можели да бият Немците на техните игрови терени, но просто са други преуритетите и аз лично смятам, че по- интелигентно съсздадените неща винаги идват от Швеция, а не от Германия!

Волво, има идентичност, залага на по- високо интелектулни неща, затова не може да се мери с Ауди по- продажби. Света приятелю, не е едно интелектуално място, за съжаление много са малко мислещите хора, затова VW доминира с продажби!

Аз лично най-вероятно ще спра да карам Волво ако стане тъй масово като Ауди или VW, защото тогава ще се изгубят много от стойностите на марката и никога, ама никога ти или, който и да е, няма да получи тази страхотна индивидуалност и характерни линии, които ние сега получаваме от Волво!

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-29-2013

JMI, по-високите продажби носят повече приходи.Това от своя страна увеличава възможностите пред компанията.Повечето пари носят със себе си възможност да работиш по повече модели едновременно, да имаш по-голям екип от инжинери, дизайнери и пр., да строиш нови заводи и т.н. и т.н.
Ако продажбите ти непрекъснато намаляват във всичко това ще трябва да се ограничаваш, компанията става слаба и един ден изчезваш от пазара, дори да правиш нещо по-добро, различно и с неповторима индивидуалност.

Не успеят ли да спрат това пропадане на компанията в следващите няколко години, то като нищо може да последват съдбата на СААБ.Виж и Мицубиши - непрекъснато затъват и така и не могат да се изправят на крака.

Отделно конкуренцията става все по-жестока на пазара.Корейците вече започват с опитите да се наложат в премиум сегмента.Правят го с добре изпипаната стратегия на японците - крадат и се опитват да приличат на външен вид на големите в бранша, блъскат яко екстри и го продават в стандартното оборудване, но го продават евтинко, доста при това.И постепенно си печелят пазарен дял.Кия пък си взеха дизайнер от Ауди и сега колите им са сред най-красивите.Сигурно са си същите боклуци, но пък са с хубав и модерен външен вид и съответно продажбите им литнаха.
Пък и нека не забравяме, че на пазара тепърва ще навлизат компании от Китай.Сега се учат, но след време и сред тях ще се появят големи играчи.

Както и преди съм писал, онзи странен директор, който имаха допреди ок. година "добре" подреди компанията с ненормалната си политика.Сега ще трябва доста време да мине, докато спрат пропадането и да си възвърнат доверието на клиента.Ако продължат да се ослушват и да лежат само на сигурност и комфорт в автомобилите си далеч няма да стигнат.Трябва да поработят още върху дизайна, много сериозно над двигателите си и още по-сериозно над качеството, че бая трошливи са станали!
Двигателите им са под всякакви критика, що се касае до икономичност и динамика.Здрави са, това е така, но каквото и сравнение да съм гледал по ревютата, стане ли дума за техн. им показатели отстъпват на болшинството от конкуренцията.По-тромави са, харчат повече, от по-голям обем изкарват по-малко мощност, за разлика от конкуренцията, която е на обратния полюс.Светъл лъч е този хибрид, който твърдят, че харчи наистина малко, но той тепърва ще трябва да се доказва и да проправя път за следващи такива двигатели.А и тази идея с 4 цилиндровите двигатели, едва ли ще се хареса и допадне на потребителите в С. Америка.Не ги ли комбинират с ел. мотор наистина ще са обречени на изчезване тук.

Все пак се надявам, че ще излезнат от тази тежка криза и бъдещето пред тях ще е розово.Нали и аз, както всички тук съм привърженик на марката и се надявам да предстоят добри дни пред Волво!


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-29-2013

Здравей,

с риск да излезем сериозно от оригиналната дискусия по- темата, искам да ти кажа,че нещата които си ми написал въобще не са така!

Волво в момента не изостават никъде, даже са водещи в класове, където доскоро Немците не можеха да ги пипнат. Компанията не загива, но това, че не продават по-добре в Америка и Канада съвсем не е края на света. От дота време Америка не е центъра на света, вземето го разберете това най- после! Wink
Незнам за кого говориш, но Стефан Джакоби като директор си беше много нормален, с доста добри виждания!
Като дизайн , колите на Волво са едни от най красивите в момента и само пълен слепец би твърдял, че Ауди са големите дизайнери, след като правят фейслифтове на една банална форма от 2004 година насам на всичките си модели! Трудно различими са!
Двигателите при Волво, може да не са най-мощните, но мога да те уверя, че са едни от най-модерните, с най-малко емисии на пазара и най икономични! Съветвам те да спреш да слушаш промивки от авторевюта и да прочетеш/сравниш нещата. Има много информация!

Моля те, само не ми казвай, че караш Волво, защото не са ти стигнали силите/финансите за Ауди или БМВ, че като го чуя това, човекът казал го ми става доста безразличен! Имало е случаи тук, "юнац български " да ми заявяват подобни неща, пращам ги да си карат X5-ците, а да оставят
XC90 ките на тези, които са пораснали за тях!

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - npavlov - 11-29-2013

JMI Wrote:Като дизайн , колите на Волво са едни от най красивите в момента и само пълен слепец би твърдял, че Ауди са големите дизайнери, след като правят фейслифтове на една банална форма от 2004 година насам на всичките си модели!
Поздрави

Често казано, аз предпочитах по-ръбестите форми на предното поколение, новите (2011+) са ми твърде заоблени, приличат ми много на френските коли. Все пак отново са красиви, муцуните на 40 и 60 серия са страхотни.

Прав си за двигателите. Предпочитам икономичен двигател и безопасна кола, отколкото мощна катафалка. Предпочитам и спартанското табло на Волво, отколкото електронната игра на другите марки.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-29-2013

Искам едно леко допълнение да направя!

Волво не са по- трошливи от която и да е друга марка на пазара!!! Факт! Ти незнам как караш и колко се трошиш, но аз определено нямам грижи с надежността!
Сааб загинаха, защото същите тези смотани Американци от GMC, след като занимариха компанията , накрая отказаха да я продадт и я оставиха да фалира!
Волво обаче се измъкнаха от Американската лайнарщина т.е мечта и за радост сега преуритетите им са на Изток, където реално са и капиталите.
Мисли като шахматист, не като щангист! След около десет години американския пазар ще е още мо- смотан и слаб, от колкото е в момента, а източните пазари ще продължат да се развиват и Волво много добре го осъзнават това! Аз слагам парите си за 1,5 милиярден Китай и 1 милиярдна Индия, но не бих изхарчил и Пени за смотаните, дебели, мазни и затъпели Американци!
Канада е голяма, но с малко население и тя никога не определя нищо, но искренно се надявах, че Канадците мислят по- различно от Американците и не са толкова промити, но нещата явно не са много различни!

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - bg_tiger1978 - 11-29-2013

JMI Wrote:Като дизайн ......... само пълен слепец би твърдял, че Ауди са големите дизайнери, след като правят фейслифтове на една банална форма от 2004 година насам на всичките си модели! Трудно различими са!

Така е съгласен съм, трудно раличими са, поне за мен, но това не означава, че не са с готина фаца. Нормално е едно нещо кето е успешно да не се съсипва и да се експлоатира до край.

JMI Wrote:Мисли като шахматист, не като щангист!


Ей, гордея се, че като шахматист съм избрал да карам Волво :lol: Ако бях щангист вероятно щях да нося едни куфари в Бразилия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-29-2013

Или да караш Ауди и пак да носиш куфари в Бразилия! А може да караш Ауди и да си в затвора, защото си носил куфари :lol:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Persizi - 11-29-2013

Добре, че взех Волво преди да прочета темата. В противен случай бих се замислил дали да си купя :roll: . Фанатичните пристрастия и изказвания правят само лоша услуга на марката.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-29-2013

Незнам кое му е фанатичното, човек да отвори очите си и да помисли преди да каже нещо! Ако на теб темата ти пречи да караш Волво винаги можеш да избереш да не четеш или пък да не караш Волво,но ако не караш Волво, то надали ще четеш тук в този форум, така че изборите си ги правим сами и те се базират, надявам се на добро разбиране и боравене с материята, а не просто на писане, за да има учстие! Wink

Поздрави


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-30-2013

JMI Wrote:Искам едно леко допълнение да направя!

Волво не са по- трошливи от която и да е друга марка на пазара!!! Факт! Ти незнам как караш и колко се трошиш, но аз определено нямам грижи с надежността!
Сааб загинаха, защото същите тези смотани Американци от GMC, след като занимариха компанията , накрая отказаха да я продадт и я оставиха да фалира!
Волво обаче се измъкнаха от Американската лайнарщина т.е мечта и за радост сега преуритетите им са на Изток, където реално са и капиталите.
Мисли като шахматист, не като щангист! След около десет години американския пазар ще е още мо- смотан и слаб, от колкото е в момента, а източните пазари ще продължат да се развиват и Волво много добре го осъзнават това! Аз слагам парите си за 1,5 милиярден Китай и 1 милиярдна Индия, но не бих изхарчил и Пени за смотаните, дебели, мазни и затъпели Американци!
Канада е голяма, но с малко население и тя никога не определя нищо, но искренно се надявах, че Канадците мислят по- различно от Американците и не са толкова промити, но нещата явно не са много различни!

Поздрави
Колега, прочети списъка със сервизните акции на Волво - за почти всеки модел е доволно дълъг!Новото ХС 60 ще се окаже голяма лимонка.Както е тръгнало може да задмине старото S60 по брой дефекти.
Прочети и статиите на J.D. Power.В техните проучвания Волво от доста време е под средното ниво за сектора.

Колкото до пазарът в С. Америка, хората купуват доволно много.Както вече написах, тук консуматорското об-во е много силно развито.Само тотален неадекватник, като предишният директор на Волво би пренебрегнал този пазар.Непрекъснато има растеж в покупките на нови автомобили от няколко години.Волво обаче бележи спад :!: При това не само тук - сам показа, че и в UK отстъпват от позициите си.
Тук БМВ се очертава за втора година поред да е на първо място в премиум сегмента по продажби.Мерцедес са зад тях на 2-ро място засега.Ауди вече надхвърлиха границата от 100 000 продажби и непрекъснато бележат ръст.

Освен това немската тройка не продава добре само в С. Америка!В Европа и особено в Китай продават доста добре.Те и там са водещи, а често някой измежду БМВ и Ауди бележи рекордни продажби и е на върха.

Лошото е, че Волво намаляха навсякъде по пътищата.Дори в "еврейски" град, като Монреал все по-малко и по-малко се виждат.А еврейте съм останал с впечатление, че доста харесват Волво.
Все по-малко се забелязват и по филмите, а преди време си беше като закон, особено в семейните филми да се мяркат доста често автомобили на марката.На потребителя трябва да му се натрапваш с присъствие, да си известен, да си по ТВ, радиа и рекламни пана, а Волво съвсем позачезнаха.Почти не правят реклама, което е зле и видно им се отразява!

Колко до икономичните двигатели, хм...като ги сравниш с еквивалентните такива на другите марки хич не се оказват икономични.Пак повтарям - този хибрид, ако наистина се окаже с реален разход 2 литра ще е много важна и добра стъпка напред.Дано излезнат и още такива като него, вкл. и бензинови хибриди, както и ел. автомобили един ден.Повечето от сегашните двигатели обаче отстъпват на конкурентите им по икономичност и динамика.

А ако един ден, недай Боже няма Волво и СААБ, то едва ли ще се насоча към хамерикански или японски автомобил.Всъщност американски таралясник НИ-КО-ГАШ :evil: