Волво Клуб - България
Питане за HU-801 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Музикални системи в колата (Car Audio) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Thread: Питане за HU-801 (/showthread.php?tid=20711)



Питане за HU-801 - ivan_s80 - 04-09-2015

Здравейте, колеги!
Днес случайно се сдобих с едно CD HU - 801, но има един проблем! Искам да го пробвам дали работи, но не съм на ясно кое е плюса и кое масата :roll: ! Доста се рових из нета, но не попаднах на съществена информация!Ще бъда много благодарен, ако някой компетентен в тази област ми помогне!
Прилагам снимка на въпросната букса! Arrow
[Image: 035200752.jpg?r=0]


Re: Питане за HU-801 - Tisho - 04-10-2015

ivan_s80 Wrote:Здравейте, колеги!
Днес случайно се сдобих с едно CD HU - 801, но има един проблем! Искам да го пробвам дали работи, но не съм на ясно кое е плюса и кое масата :roll: ! Доста се рових из нета, но не попаднах на съществена информация!Ще бъда много благодарен, ако някой компетентен в тази област ми помогне!
Прилагам снимка на въпросната букса! Arrow
[Image: 035200752.jpg?r=0]


Червения дебел кабел горе в ляво на буксата и сивия до него -> +12V
Дебелия кафяв долу в дясно на буксата -> GND (минус, маса).

Белия кабел под червения и зеления до него -> CAN
Синия кабел в средата долния ред кабели -> управление на усилвател.
Сив с червено и сивия до него -> централен високоговорител.

Двете изрязани злодейски букси които са в дясно от зеления ги извади, защото най вероятно нещо ще даде на късо поради това, че са рязани кабелите.

Това на каква кола ще го слагаш? Оригиналното радио какво е?

Питам защото HU-801 няма усилвател вграден в радиото. Едната от двете черни букси отива към усилвател. Ако се опитваш да го монтираш на кола която оригинално е с HU-6xx или HU-4xx - няма да стане(смисъл- трудно и ресурсоекмко), защото липсва външния усилвател, окабеляване, тонколоните са други и на всичкото отгоре ще се наложи програмиране на радиото в МП защото поне половината, че и повече функционалност няма да заработи. Wink


Re: Питане за HU-801 - V_Simeonov - 04-20-2015

Малко СПАМ - ама с това ИНФО направо като няколко вица в едно от типа - Имам една/няколко добри новини и една/няколко лоши - с коя да почна Smile)
Иначе и аз сe образовах относно озвучаването в автомобила Smile, но да добавя въпрос:

Какво мислите за поставянето на 2DIN мултифункционална медия с адаптер за S60/V70 - например с Андроид и глезотийките - навигация, ДВР, задна камерка, ДВД, радио, ТВ и т.н., и т.н.? Предполагам в случая се прощавам с DOLBY B-то /на HU-603 на моята V70/ Sad


Re: Питане за HU-801 - Dodo 155 - 04-22-2015

V_Simeonov Wrote:Малко СПАМ - ама с това ИНФО направо като няколко вица в едно от типа - Имам една/няколко добри новини и една/няколко лоши - с коя да почна Smile)
Иначе и аз сe образовах относно озвучаването в автомобила Smile, но да добавя въпрос:

Какво мислите за поставянето на 2DIN мултифункционална медия с адаптер за S60/V70 - например с Андроид и глезотийките - навигация, ДВР, задна камерка, ДВД, радио, ТВ и т.н., и т.н.? Предполагам в случая се прощавам с DOLBY B-то /на HU-603 на моята V70/ Sad
Да, ще се простиш и с парктроника, ако е заводски, както и управлението от волана, ако го има - за него ще се наложи адаптор.
Аз реших този казус с TV на тавана, ама ХС90 има доста просвет и не ми пречи ... другият вариант е да си търсиш заводски монитор за навигация и в неговото гнездо да вградиш някой ГАРМИН или малък таблет, за да ползваш тези допълнителни глезотийки Wink
Имаше някъде тема за подобно решение.


Re: Питане за HU-801 - V_Simeonov - 04-22-2015

Нямам парктроник, но обмислям поставяне /камерата е алтернатива, доколкото не се дупчи бронята/. Воланът ми е с всички копчетии по него и явно минусите стават доста Sad . Гледах някъде че 6" смартфон се събира на мястото на дисплея на навигацията, ама много дърварски изглежда като се закачи кабела му.


Re: Питане за HU-801 - bg_tiger1978 - 04-22-2015

Помоли Вильо да ти съдейства, огледай при него как е, а кабел се скрива лесно, мерак да имаш Wink