The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
940 - смяна на B200FT с B230ЕТ

#1
Здравейте, колеги!
Имам нужда от съвет относно смяната на сегашния ми B200FT с B230ET. Попрегледах инфото из нета (по-специално в turbobricks) и намерих подобна тема, в която обясняваха, че миграцията от оригиналния ECU Motronic на B230ET към Jetronic LH 2.4 + EZ не била толкова сложна. В общи линии - сменя се маховика с този от B200FT заради другия тип на датчика за обороти и положение на кол. вал (при Motronic-а са два отделни), датчика за температура и дебитомера и се монтира Knock сензора. Имам обаче няколко въпроса към знаещите - притеснява ме горивната карта... Дали LH 2.4 ще смогне да си внесе корекции за различните криви на налягането от турбините (Garett T3 вместо MHI TD04) или ще трябва да му се налива друг мозък (разбирай flash на EEPROMA за B230ET и евентуално човек, който има възможност да го направи). Също така Motronic-а няма ламбда. Дали няма да има драстичен пад в мощността, когато LH 2.4 ще се стреми да го вкара в еко-режим. Предварително благодаря на тези, които ще помогнат!
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)