The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Engine System Service Required - 2,4 - D5

#1
Здравейте колеги,

Най-накрая и аз се здобих с "новата" им кола - Volvo S60 - 2008 - D5 - механична 6 степенна скоростна кутия.

От 2 дена я карам небрежно и и се радвам и изведнъж се пусна "прахосмукачката" (свистящ шум под капака) и оп светна триъгълника.
Странното е , че този проблем се появи малко след като стигнах половината резервоар... (най-вероятно това е случайно и няма връзка)

Колата загуби мощност и влезе в сервизен режим. (на мен лично ми звучи на прецакан гумен маркуч или някой компонент на интеркулера.
Звучи като вакум / запувен въздухопоток или въздух който излиза от там където не трябва- следователно не стига до там където трябва да стигне Big Grin

След доста четене тук и по други форуми на волво стигнах до следните възможни причинители:

1. A Dirty MAF Sensor
2. A dirty Fuel Filter
3. Тръгнало турбо
4. Свещи и кабели (освен горепосочените неща , на моменти колата придърпва - сякаш губи ток) - това ми се е случвало и преди и проблема бяха кабелите и свещите.

Ще бъда благодарен за помощ и повече информация.

Колата я чака следното обслужване:

-смяна масло , филтри , итн.
-по-натам смяна ремък и обтегачи.
-нови гуми + изправяне на джанта.

Сериозно се замислям и къде да обслужа машината... мото пфое , BOCK GT авто сервис - в Студентски град... За момента не ми се ходи до Турското волво... Smile
Разбрах че там работят по европейски и хората са доволни- НА ПОЛОВИНА НА ЦЕНИТЕ ТУК!
Горе-долу имам представа колко ще ме одрусат в мото пфое за горепосочените ремонти , но бих благодарен ако дадете актуалнни/ориентировъчни цифри.

Като изклюяим този неприятен за момента проблем , колата е много добра. Няма нужда да влизам в детайли Smile

Благодаря предварително
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)