The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях

#3
Да допълня малко по въпроса и аз:
Фабрична навигация с "малка" преработка:
Идеята:
Да направим използваем паметника(паметник - по простата причина че за БГ карти няма и едва ли ще има) в колите си, наречен навигация.
Необходими матриали:
1. GPS приемник с размер на екрана 5". За предпочитане да не е от най китайските за да работи дълго и безпроблемно.
Аз избрах такъв с 500Мhz процесор, TMC приемник. Windows CE, Блутут функция за говорене по телефона.
2. Микрофон.
3. Ако колата няма фабрична навигация - монитор и пластмасовата решетка с която е закрепен в таблото.

Разглобяването и подготовката за преработка на монитора от колата се започна под контрола на автора на темата, още миналата година. Но след като не ме притискат срокове и договори за завършване на нещото, обикновенно се прави на принципа когато има време.
Напоследък успях да намеря време и да понапредна с нещата. Накратко резултата е следния:
Модификацията на пластмасите извършена, Антената на приемника изнесена на място от където ще приема добре.
Разработена е платка която ще управлява цялото това нещо - монтира се на мястото на оригиналната в монитора. Просто няма как от оригиналната да ползвам необходимата ми функционалност.
Остава като задачи да се напише фирмуера на контролера на въпросната платка (в частта си с комуникацията с фабричното аудио оборудване е готова) и да се направи нов преден панел, защото този който бях поръчал да изрежат в една фирма за пластмасови изделия се оказа сгрешен.

Снимки на текущото положение на проекта:

[Image: file.php?id=18411]
GPS приемника монтиран в кутията на оригиналния монитор.

В понеделник още снимки. Wink
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)