The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Комън рейл: нормално ли е да върви сама на 4-та и 5-та?

#11
Знаем за въртящия момент, но при мен става въпрос, че колата не е на скорост и държи 1500 - 1800 оборота. Това е едното.

Другото:
Ако включа на трета примерно, какво се получава: докато давам газ, всичко е ок, ако спра да подавам газ, 6-7 секунди всичко е ок и колата започва да забавя. След 7 секунди колата започва сама да си подава газ и започва да придърпва. Не се дави, а придърпва и се чува нещо като стържене примерно на гума в пластмаса отпред, което не се чува ако давам газ или кат си я карам нормално.

Предишната ми кола, която беше същата, но 95 коня и не беше комън рейл при такова стечение на обстоятелствата би забавяла докато ен започне да "се дави".

Тези две неща не знам далиса нормални.
Reply

#12
Не,не е нормално.Идва ми една глупава идея - да не би да имаш нещо повредено по темпомата (ако има такъв,разбира се)и той да прави тези мизерии.
Reply

#13
McQueen Wrote:Не знам, нещо продължава да ми се вижда странно.

Ако карам с 50, 60 или 70 км. ч. и изключа от скорост и я пусна по инерция, оборотомерът показва 1700 оборота, не слиза на 1000. АКо това го направя при положение, че последно съм бил на 2-ра предавка и съм карал с 30 км. ч. и изключа от скорост - 1300 оборота. Явно компютърът "помни" последната скорост преди да се изключи от скорост и подава автоматично в някаква степен за да не се изгуби скоростта.

При вас така ли е?

Освен това, ако я държа на 3-та или 4-та скорост и не й давам газ, отначало се държи добре, но след около 7-8 секунди когато компютъра се "усети", че не й давам газ, започва да си подава газ сама, ама придърпва съвсем леко.

Споделете при вас как е?


Колега, а имаш ли автопилот на колата ?
Ако имаш много е възможно да имаш проблем със запаметена последна скорост, преди да е аварирал автопилота защото НЕ Е НОРМАЛНО да държи обороти на празен ход , независимо на място или в движение по високи от 900 - 1000. Защото при наличие на авто пилот и натискане независимо по каква причина на педалите или на спирачката или на съединителя , авто пилота трябва да се само изключи и оборотите да падната до горепосочените. Всичко друго на мен ми се струва че е знак за някакъв проблем.

/ уточнявам, че мнението ми беше писано преди това на колегата Brad , но не бях го постнал поради проблем с интернет/
Reply

#14
Пропуснах да кажа най-важното: Когато колата върви с 50 км.ч и не е на скорост обороите са 1500-1800. Но ако натисна съединителя - падат веднага на 1000. Отпускам съединителя - вдигат се. АКо натисна спирачката - също падат. Колата се кара лесно.

Как да разбера дали имам автопилот - не вярвам с40 от 2002 да има такова нещо.
Reply

#15
A че то аз съм с 1997 850 комби и имам автопилот !
Ще разбереш дали има или не ако на лицевата част на лоста за мигачите имаш плъзгач, а отстрани на края на лоста има бутон за нагоре и надолу натискане.
Виж снимките тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/11272025053193146" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.mobile.bg/11272025053193146</a><!-- m -->
Reply

#16
mevdo Wrote:A че то аз съм с 1997 850 комби и имам автопилот !
Ще разбереш дали има или не ако на лицевата част на лоста за мигачите имаш плъзгач, а отстрани на края на лоста има бутон за нагоре и надолу натискане.
Виж снимките тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/11272025053193146" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.mobile.bg/11272025053193146</a><!-- m -->
Mersi колега. нямам такова нещо. А тази количка, която си пуснал исках да я взимам, ама докато се наканя и обявата на човека изчезна. Сега пак се е появила виждам.

Явно ще я карам на някой майстор да я види, въпреки че не ми пречи това. Ще трябва да я покара.
Reply

#17
Малко ъпдейт за всички, които ще се интересуват от темата. Оказа се жилото на газта. Когато придърпам педала на газта назад, оборотите падат.
Reply

#18
мерси че се върна и каза от какво ти е бил проблема.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)