The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какъв е този клапан и за какво служи?

#11
ами питам щото това е маркуча който отива към турбото и незнам дали няма да прецака нещо.
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#12
ами питам щото това е маркуча който отива към турбото и незнам дали няма да прецака нещо.
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#13
AА може ли да се махне филтъра и направо да се върже маркуча?
Reply

#14
AА може ли да се махне филтъра и направо да се върже маркуча?
Reply

#15
Tzani Wrote:AА може ли да се махне филтъра и направо да се върже маркуча?

да не е маслоуловител ? ако е - функцията му е да улавя капчиците масло от картерните газове за да си седи маслото в картера.

п.с.
не съм запознат с дизеловия двигател , изказвам само предположение
Reply

#16
Tzani Wrote:AА може ли да се махне филтъра и направо да се върже маркуча?

да не е маслоуловител ? ако е - функцията му е да улавя капчиците масло от картерните газове за да си седи маслото в картера.

п.с.
не съм запознат с дизеловия двигател , изказвам само предположение
Reply

#17
Моя е бензинов, а имам същото нещо.
Звучи доста логично да е маслоуловител.
Интересното е че при мен от него тръгва едуин маркуч (дотук добре), който минава през тройник и влиза при въздушния филтър (и това добре), а разклонението от тройника отива най-долу на карбуратора.
Имате ли представа тази част към карбуратора, и от там ли излиза масло, или изкараното от долу се вкарва и там?
Reply

#18
Моя е бензинов, а имам същото нещо.
Звучи доста логично да е маслоуловител.
Интересното е че при мен от него тръгва едуин маркуч (дотук добре), който минава през тройник и влиза при въздушния филтър (и това добре), а разклонението от тройника отива най-долу на карбуратора.
Имате ли представа тази част към карбуратора, и от там ли излиза масло, или изкараното от долу се вкарва и там?
Reply

#19
Tzani Wrote:Моя е бензинов, а имам същото нещо.
Звучи доста логично да е маслоуловител.
Интересното е че при мен от него тръгва едуин маркуч (дотук добре), който минава през тройник и влиза при въздушния филтър (и това добре), а разклонението от тройника отива най-долу на карбуратора.
Имате ли представа тази част към карбуратора, и от там ли излиза масло, или изкараното от долу се вкарва и там?

тънкия маркуч изсмуква картерните газове при тихи обороти (когато дроселовите клапи са затворени) . при дизела няма клапи и за това няма тънък маркуч .
volvo 440 1,8 i 94 - червения звяр
Reply

#20
Tzani Wrote:Моя е бензинов, а имам същото нещо.
Звучи доста логично да е маслоуловител.
Интересното е че при мен от него тръгва едуин маркуч (дотук добре), който минава през тройник и влиза при въздушния филтър (и това добре), а разклонението от тройника отива най-долу на карбуратора.
Имате ли представа тази част към карбуратора, и от там ли излиза масло, или изкараното от долу се вкарва и там?

тънкия маркуч изсмуква картерните газове при тихи обороти (когато дроселовите клапи са затворени) . при дизела няма клапи и за това няма тънък маркуч .
volvo 440 1,8 i 94 - червения звяр
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)