The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
От 140 к.с. на 180, чрез смяна на софтуера

#1
Здравейте!
Не знам дали ви е известна шведската тунинг фирма BSR. Поствам това, защото предполагам, ще има и други освен мен, които биха искали още някое и друго конче под капака.
Въпросното устройство е за remap (промяна на настройките на компютъра). Интересно ми стана, че по всяко време могат да се върнат първоначалните настройки на двигателя. Не ми става ясно защо са дадени първоначални 147 кс, при положение, че са 140. Предполагам, че при това положение, крайният резултат не е 188, а 180, ноооо на мен добре ще ми се отразят и толкова :wink: . Цената за първо ниво (препрограмиране, без смяна на генерация и спортен филтър) излиза 557€ за S60 с двигател 2.4 140 кс, произведен между 2004 и 2009. За същия двигател, но за първото поколение S60, цената е 500€. Мислех си, че са еднакви, но явно не са.
Из различни форуми четох мнения на хора за въпросното препрограмиране и на отрицателни впечатления не попаднах.
Та ето линка:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.bsr.se/products/t518/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://en.bsr.se/products/t518/</a><!-- m -->
От менюто tuning kits, можете да изберете за вашите коли.
Много хубаво щеше да бъде ако можехме да го вземем "на партия" и да препрограмираме няколко коли, но уви, това, което четох е, че софтуера с който идва устройството се поръчва по VIN и нямало как да стане. В неделя ми дойде като идея, да им пиша дали има възможност да се поръча едно устройство с няколко софтуера. Така предполагам, че цената може да падне малко.
Предварително се извинявам, ако написаното от мен звучи непрофесионално, но съм доста "бос" в авто-терминологията :oops:
Хубав ден на всички и успешна седмица!
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#2
Здрасти Smile
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?p=130566#p130566" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=130566#p130566</a><!-- l -->

Отдавна съм прегледал нещата. Идеята е, че вече има конвенционален ремап за този мотор, но все още не сме намерили смелчага да го тестваме. Следва и да се види номера на ЕКУ-то, което ще изпратя на един човек, който се занимава с ремап. Той прави тунинг център до София, който до 1 година ще е напълно завършен и ще има дино тест. Т.е. измерват се к.с. преди и след и ако е необходимо може да коригира.
Преди време намерих дилър на RICA, които имат същия тип софтуер, като за 2 броя (за моята и за колата на Илиев) ще има отстъпка. Сега станахме трима, а ако това, за което споменах заработи, то смяната на софтуера ще бъде на цената на един резервоар (с нашите сили и тестове). Разбира се и Роби от Мото-Пфое ще съблюдава целия процес, за да не брикнем някоя кола.

Ето и клип преди и след БСР тунинг на този мотор:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Sxtz4DfkdyQ" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=Sxtz4DfkdyQ</a><!-- m -->

Според мен разликата е осезаема. Двигателя е еднакъв, единствено управлението е различно (при единия дроселовата клапа е с 1/3 по-малък ход).

Погледни и графиката -> <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/download/file.php?id=18816" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=18816</a><!-- l -->
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#3
YoYo Wrote:...... В неделя ми дойде като идея, да им пиша дали има възможност да се поръча едно устройство с няколко софтуера. Така предполагам, че цената може да падне малко.
Предварително се извинявам, ако написаното от мен звучи непрофесионално, но съм доста "бос" в авто-терминологията :oops:
Хубав ден на всички и успешна седмица!
Няма такава възможност- едно устройство е само за една кола, ако ще и с 10 софтуера да е.
Самото уредче е със заложен VIN на автомобила, за който е поръчано, не софтуера в него.
Като го закачиш към кола, сравнява VIN-а записан в неговата памет, с VIN-а на даденото МеПеСе, ако са еднакви- сработва, ако не са- сори.Smile
То ако беше друго, купувачите пари щяха да направят с тези джаджи. Smile
Reply

#4
Благодаря и на двамата за полезната информация!

s0me0ne, като казваш, че все още не сте намерили смелчага, се замислих. Какви биха били евентуалните щети и съответно, до колко са поправими (и за колко финикийски знаци, разбира се)? :lol:
Иначе, твърдо съм решил да добавя коне към стадото, но все пак ако е твърде рисковано, ще се задоволя и със сегашните.
По мои скромни сметки сме четирима с този двигател, които искаме да качваме коне. На последната "среща" (и първа за мен :oops: ) пред НИМ, говорихме с един колега със S80 и той е "ЗА".
Ако има нещо с което бих могъл да бъда полезен, ще се радвам много.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#5
Здравейте колеги, има ли някакво развитие с чип тунинга че и аз съм страшно навит, и мойта е S60 2.4 140hp само че е 2001
Reply

#6
Трябва човекът да се занимае подробно. Имам някакви "мап" файлове, които нито знам как и какво да правя. Предполагам съдържат таблиците с моднатия софтуер, но наливането в ДЕНСО компютър е НЕМИСЛИМО! Поради една проста причина - трябва специален стенд. Изчакваме да стане готов тунинг центъра и доброволец за тестовете.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#7
И аз съм навит да се чипосам :mrgreen: Един познат ми даде да покарам неговата със същия двигател само че по стария модел , страшно се впечатлих направо ми " счупи кръста". Това което ми направи впечатление (освен ускорението) е че доста поизпушваше. Моята сравнение с неговата пуши като първокласник под стълбище :mrgreen:
VOLVO V70/ 2,5TDI - 140ph
[Image: ab193940.gif]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://graviranebg.com/">http://graviranebg.com/</a><!-- m -->
Reply

#8
Здравейте,
Нека да драсна няколко реда- точно по темата.
Преди около половин година чипосах моето S80 2000, 2.4 140к.с. бензин.
Чипът е от BSR и процедурата е следната- за по старичките волва(-2001), се изпраща компютърът при тях. За по новите има по нормален начин пр който ти пращат "кутийка" и си правиш нещата сам- но е и по скъпо. Моят вариант е 332 евро, кутийката е 495.
Та значи отправих запитване през сайта им(bsr.se) отговориха ми каква е процедурата и така навих се. Свалих си компютъра, Speedy(100 лв), и след 5 дена беше при тях, на другият ден го изпратиха обратно. Връщането отне повечко време- около 10 ден със сухоземен транспорт, но пък странно- не ме таксуваха за доставка.
И така пъхнах нещото обратно и чудо- тръгнаSmile. Резултатът супер- най добре се усеща след 4000 оборота но и надоло е по-добре. Странични ефекти няма- разходът не падна но и не се качи осезаемо- може би половин литър нагоре но може и да е от по- голямото юркане. Между другот с чипа си сложих и панелен спортен филтър JR- пак от тях.
И така вече половин година и съм много доволен- за атмосферен двигател си е направо супер... Определено се усещат 40те коня отгоре, На сайта има графика за параметрите на чипа и определено отговарят на действителността- имайте в предвид че дават 188 коня- но с бензин 98.
Само страхът от това да си изпратиш компютърът по куриер до Швеция си е малко голям...

П.С.: Не споменах че месец преди това на колата бях сложил газоваSmile- като монтирах чипа отидох, донастроих газовият инжекцион и пушка...
Да знаете чип + ГИ е ок на това волвоWink- за скиптиците вече навъртях около 40 хил км и проблеми няма- нито с газта нито с чипа- само кеф на магистралата и на бензиностанциитеSmile)

Поздрави!
Volvo S80 2000 2.4 BSR 180hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)