The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Серво!

#11
или помпа??? :?: :| :|
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#12
или помпа??? :?: :| :|
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#13
Рейка, помпа, ремък, течност...
Ако е рейка - тя тече от маншоните. Отива за рециклиране.
Ако е помпа - за смяна. Рядък вариант.
Ако е ремък - износен или хлабав. Знаете какво се прави.
Ако е ниско нивото - се долива. Като е много ниско, помпата връща в казанчето течноста с много мехурчета - като "сиропа" на Мерк.

На малко завиване - винаги изправя сама.
На голямо завиване - НЕ изправя сама.

пп:
Николай, ако си с климатик, вероятно е ремъка.
Да се опъне или смени.
Reply

#14
Рейка, помпа, ремък, течност...
Ако е рейка - тя тече от маншоните. Отива за рециклиране.
Ако е помпа - за смяна. Рядък вариант.
Ако е ремък - износен или хлабав. Знаете какво се прави.
Ако е ниско нивото - се долива. Като е много ниско, помпата връща в казанчето течноста с много мехурчета - като "сиропа" на Мерк.

На малко завиване - винаги изправя сама.
На голямо завиване - НЕ изправя сама.

пп:
Николай, ако си с климатик, вероятно е ремъка.
Да се опъне или смени.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#15
Не съм сменял масло сам, но видях как става, а и някаде четох... пък и сега май само ще си го сменям, че взе много да свири на пълните завои, да разбера дали е от маслото. Ако искаш мога да опиша (колкото мога). Инак събира около 400-500 грама (мисля), един литър ти е достатъчен.
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#16
Не съм сменял масло сам, но видях как става, а и някаде четох... пък и сега май само ще си го сменям, че взе много да свири на пълните завои, да разбера дали е от маслото. Ако искаш мога да опиша (колкото мога). Инак събира около 400-500 грама (мисля), един литър ти е достатъчен.
Enter the dark world of Mike LeRoi.
Voodoo hero. Dead man, ShadowMan.
Reply

#17
Ремъка ми е на 3 месеца и е леко не съвсем опънат, нямам климатик.
Ще се пробвам още да го натегна и ще видим дали е той или рейката. Рейката ако тече ще трябва да е протекла тези дни, защото сменях преди 5-6 дена лагери и колата хубаво я огледахме.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#18
Ремъка ми е на 3 месеца и е леко не съвсем опънат, нямам климатик.
Ще се пробвам още да го натегна и ще видим дали е той или рейката. Рейката ако тече ще трябва да е протекла тези дни, защото сменях преди 5-6 дена лагери и колата хубаво я огледахме.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#19
Първо каква е колата?
1,9 ТД с климатик е с електрическа хидравлична помпа, която се намира под предната броня отпред в дясно и понякога и отиват четките, не се продават резервни което е голям проблем, и ремонта е меко казано гаден, но вече съм му хванал цаката и ако някои има такъв проблем да пише.
При теб явно не е това, защото дори и да си 1,9ТД не си с клима, а там мисля че помпата си е нормална(на ремъка).
По това което ми описваш мисля, че проблема ти е в помпата и пяната която се получава отгоре на маслото е в следствие на това, че реиката принудително го върти в системата.
Провери за всеки случай, каквото и да е имам цялата хидравлична система заедно с помпата и рейката(+тръби и маркучи) за 1,7-1,8 с климатик, но тя помпата е същата само има едни метални стоики които ще сваля, мисля че ще се разберем и за цената защото така си седят в гаража.

П.С.Извинявай голям съм идйот, нали си те знам Мерк и чак сега го прочетох нататък. Еми с 2 думи твоята хидравлична система я имам.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#20
Първо каква е колата?
1,9 ТД с климатик е с електрическа хидравлична помпа, която се намира под предната броня отпред в дясно и понякога и отиват четките, не се продават резервни което е голям проблем, и ремонта е меко казано гаден, но вече съм му хванал цаката и ако някои има такъв проблем да пише.
При теб явно не е това, защото дори и да си 1,9ТД не си с клима, а там мисля че помпата си е нормална(на ремъка).
По това което ми описваш мисля, че проблема ти е в помпата и пяната която се получава отгоре на маслото е в следствие на това, че реиката принудително го върти в системата.
Провери за всеки случай, каквото и да е имам цялата хидравлична система заедно с помпата и рейката(+тръби и маркучи) за 1,7-1,8 с климатик, но тя помпата е същата само има едни метални стоики които ще сваля, мисля че ще се разберем и за цената защото така си седят в гаража.

П.С.Извинявай голям съм идйот, нали си те знам Мерк и чак сега го прочетох нататък. Еми с 2 думи твоята хидравлична система я имам.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)