The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво 440 1.8 - падат обороти на газ

#1
Здравейте колеги,
Проблемаѝ ми е следния, когато карам на газ и ми падато оборотите на газ (Все едно колата се дави) на бензин няма пробелем. Преди 800 км ходих и ми смениха мембрани и някакви клапани за ниско и високо налягане и пак същото. Интересното е че проблема не е винаги но при едно патуване от работа до вкъщи ми се слъчва поне два пъти.
Преди месец си смених ступковото моторче, въздушния филтер ми е нов. А разхода е убиистевен. Пример: 42 литра- 300 км смесено, преди проблема беше 42 литра - 400 км.
Газовата уредба е vialle - холандска.
Благодаря на отзовалите се.
Reply

#2
проблема е в изпрителя.Работата е там че самия изпарител е много хубав,но няма качествени мембрани и гумичките,които са вътре за него
Reply

#3
Това означава ли че съм направил ремонта напразно. Интересното е че когато пусна климатика и проблема го няма!
Reply

#4
виж си газовия клапан да не изпуска и от него да ти е високия разход
Reply

#5
Цитат:
"Преди месец си смених ступковото моторче, въздушния филтер ми е нов. А разхода е убиистевен. Пример: 42 литра- 300 км смесено, преди проблема беше 42 литра - 400 км.
Газовата уредба е vialle - холандска."

Колега,
Отговора на гатанката май е по- горе/в цитата/.
Ако АГУто е Виале със стъп. мотор/системата май се водеше AMS- autogas manegmant system/.
Та ако е тази система то трябва да знаеш, че се препоръчва обучение на газовата след всяка смяна на възд. филтър или след разкачане на акумулатора.
Кое стъпково си сменял? на АГУто или на ПХ.
Виж във форума имаше някъде как се обучава този модел газова. Ако не има със сигурност в ДИР.БГ в клуб АГУ.
Ако не ги откриеш ще потърся и аз май имах някъде нещо за тази система.
Другия проблем може би е в изпарителя/не пълен комплект мембрани и гумички за него/.
Пробвай първо с обучението на АГУ-то.
Успех!!!
Reply

#6
аз съм сменил стъпковото моторче за празен ход не на газовата.
Reply

#7
Първо мисля че трябва да уточним двигателя какъв е и
тогава всичко друго.Като чуя стъпков мотор и се сещам за пълна инжекция
а 1.8 е чиста моноинжекция?
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#8
Не е точно тук мястото, но ще използвам темата да се обърна към тези, които имат същия двигател 1,8(В18U). На мен ми харчи между 13 и 15 литра газ смесено, на нормално каране с 1-2 човека в колата. Сменях скоро и аз всички мембрани, но никакво подобрение. Преди няколко дни махнах катализатора, да не би да я мъчи и още чакам да видя какъв разход ще даде.
Reply

#9
Ако катализатора е задръстен освен че харчи спира и да върви.
Ще чакам с интерес развитието на темата.
Разхода но моя звер е градско около11 на100
навън около 8 на 100 без да го щадя.
От къде си?
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)