The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Една идея...

#21
Както поех ангажимент, задвижил съм нещата за да се стигне до изпълнение на прословутите значки!
Въпросните значки, като дизайн ще са взаимствани пряко от сайта на Волво Карс. Линкът е посочен от Кирето в началото на темата. Всеки може да го погледне!
Нашите значки ще се изработват чрез плазмено рязане! От метал. Хром, никел и пр. Ще ни се предложат варианти, както и цени.
Позволих си да предложа своето виждане за изработка на дизайна, както и на съдържанието. А, то е следното:
В сайта на Volvo, се говори за "клубни значки за изминат рекорден брой мили"! Това е оригиналният дизайн! Нали?
Според мен, сега, обаче, поради спецификата на изработката, материала и пр. ние не целим да има цвят! А, дори е по.хубаво, че няма да го има, защото всичко ще остане неутрално и семпло върху решетките...
Аз имам една радикална идея! Ако, може да се изработи, примерно, такава значка, която да е по размер, същата, като оригиналната емблема в решетката, която да може да се подмени... Но, размерът ще го проуча допълнително, като, въпросът го задавам, и към всички колеги във Форума! Какъв е точният размер на емблемите на решетките на нашите коли? Дали има разлика при различните модели?
Тук, моля, ако някой може, да предостави и съответният чертеж за всеки модел!
С, това, не казвам, че идеята ми за такъв вариант на значките е меродавна! Всеки да изказва конструктивно становище по въпроса!
Текстът на значките, на български, според лингвистите, трябва да е "КЛУБ РЕКОРДЕН ПРОБЕГ". Като, изравнявайки милите с километрите, то, нашата първа категория трябва, поне според мен да започва с 250000 км. После, логично, цифрата е 480000, но, аз предлагам да е кръглата 500000. И последното ниво 800000. Но, може и други цифри да се предвидят, каквато беше и първоначалната идея, пък, и желанията на някои колеги!
Сигурно ще се наложи в хода на оферирането да се правят ред промени, докато се стигне до окончателен вариант, но, с нещо да започнем... Докато се стигне до производството.
Поздрави
Рости
Reply

#22
Очаквах, тук, поне един спамаджия да повлече крак! Но, вече няколко дена, никой не пише след мен! На никой ли не му е интересна темата, вече?

...Без съдействие и заинтересованост ще стане, както го виждам, аз!
В допълнение, към предният ми пост, казвам, че съм пропуснал доста подробности в писанието си, но, очаквах някой след мен да ме подкрепи, за да консолидираме мнения...

:?: Нека, всеки, който ще иска такава значка, каквато мислим да правим, да заяви, че желае да я има, както и останалите си желания!
GSM 0888386839
Клубна карта № 00095
Reply

#23
Здрасти, наистина темата е освен интересна, но и доста сериозна. Идеята ми допада за заместване на емблемите, даже поемам инициативата да изчопля моята, доколкото мога та да й сваля размерите. Според мен изработката на заместител ще е пипкава работа, но ако е възможно да се осъществи бих предложил моето виждане по въпроса, нещо като идея. Та тъй и тъй ще се правят солидно закрепени емблеми, се замислям малко - дали ще е добре на самата решетка в близост до главната емблема да се сложи друга, по размер не по-голяма от централната, като съм за идеята за използване на цвят. Защо, би попитал - отговарям: аз, лично когато шофирам ми е приятно когато се разминавам с някое Волво и първо се вглеждам в решетката, после във водача, та на мен лично би ми направило впечатление допълнителна цветна емблема, значеща определени изминати километри, а за краткото време при разминаването цвета ще се възприеме по-бързо отколкото модифицирана основна емблема с допълнителен дребен текст в нея.
Това е моето виждане по въпроса. Може да е малко глупаво, но си е мое Smile хихихих. Сигурен съм, че заедно всички ще измислим нещо, с което ще се гордеем, че сме сътворили заедно и което ще допринесе за популяризиране на марката както и ще ни направи горди, че управляваме ВОЛВО!
Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#24
Някакви идеи как да се справя с тази сглобка, като я запазя цяла без да я разрушавам?
[Image: 14o8_a59_ub9ws.jpg]
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#25
Не!
Опитай се да ги извадиш без да ги счупиш, но от 4 ми остана само едно чопче здраво...
иначе причината за махането беше:
[Image: 024839349-big.jpg?r=0]
[Image: 024839925-big.jpg?r=0]

Изчовърках монтажната лента, сложих нова и си го лепнах. Използвай качествена лента, за да не си загубиш емблемата...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#26
Много добре се е получило. (мисля и аз да се въсползвам от идеята) А относно чопчетата трябвало е да вадиш шаибичките не да натискаш чопчетата.
VOLVO V70/ 2,5TDI - 140ph
[Image: ab193940.gif]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://graviranebg.com/">http://graviranebg.com/</a><!-- m -->
Reply

#27
Скъпи съидейници, няма ли да кажете нещо по съществото на темата???
Много Ви моля!!! Имам нужда от подкрепа, за да доведем проекта до край!...
Първата мостра, вече е проектирана. Ако се получи добре, мисля да си я сложа на колата, веднага! Да се похваля...
Само, дето, мострата ще трябва да пропътува от Варна до София! Дано да съм уцелил точният размер за моята нова емблема в решетката...
Работим без официален чертеж, щото... Просто, и, аз "заснех" емблемата...
Моделът на мострата ще представлява, онова, което писах в горните си постове, плюс, някои екстри, за които не бях изрично споменал.
В допълнение, върху хромовата матирана плочка, която е за основа, и, където ще се намират всички гореописани в постовете ми неща, ще се монтират бронзовите лъскави цифри 250000, а, под тях, надписът "километри комфорт" от неръждаема стомана...
Представяте ли си го, така описано?
Допада ли Ви?
Reply

#28
Rostislav Wrote:...
Представяте ли си го, така описано?
Допада ли Ви?....

:roll: :roll: :roll: Вместо емблема или до емблемата? Като подковата с кончето срещана при повечето мерцедеси 124? Някой слагат и от двете страни :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:oops:
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#29
yogi479 Wrote:
Rostislav Wrote:...
Представяте ли си го, така описано?
Допада ли Ви?....

:roll: :roll: :roll: Вместо емблема или до емблемата? Като подковата с кончето срещана при повечето мерцедеси 124? Някой слагат и от двете страни :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:oops:

Вместо емблемата!!! Това с подковата, на мен, лично, хич не ми допада... Става прекалено натруфено... А, и на други марки съм виждал такива подкови, още от социализма... Wink

Още веднъж, моля, ако някой има достъп до оригинални чертежи на емблемите на всички модели на Волво, да бъде любезен да ги предостави! Много ще улесни начинанието, особенно, ако са в AutoCad!!! :!:
Reply

#30
Rostislav Wrote:Още веднъж, моля, ако някой има достъп до оригинални чертежи на емблемите на всички модели на Волво, да бъде любезен да ги предостави! Много ще улесни начинанието, особенно, ако са в AutoCad!!! :!:

Аз имам шублер, работя и с AutoCad. Довечера ще имаш квадратчето за 440. Ако ми пратиш и идеята мога и да го "напълня" това квадратче. Аз лично нещо вместо емблемата не искам. Но коронка до нея или отстрани ДА (особено ако пише royal под нея) :mrgreen:

Уискито! какво се ослушваш. Той прави страхотни 3D и дизайн!!! пък и има и S40 и S80
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)