The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с стартера на 340

#11
Вчера пробвах варианта с жичката между двете клеми и нямаше никой, при което реших че проблема ще да е в четките, разходих се днес купих си нови сложих ги завъртя си и като загря - пак същия номер - не искаше да завърти, пробвам аз пак с жичката и пак не искаше и реших да пробвам с жица директно от акумулатора - стартера си завъртя.
Проблема се оказа много идиотски - силовия кабел от акумулатора до стартера се е скъсал на края на кабелната обувка при статера, то там е бандажирано много стабилно и външно нямаше никакви признаци че кабела е скъсан.
Надявам се утре железарията да работи и да имат яки кабелни обувки.
П.П вече съм спец по монтаж и демонтаж на стартера на 1.7 мотор за 10 мин. го демонтирам и за 15 го монтирам.
Reply

#12
Вчера пробвах варианта с жичката между двете клеми и нямаше никой, при което реших че проблема ще да е в четките, разходих се днес купих си нови сложих ги завъртя си и като загря - пак същия номер - не искаше да завърти, пробвам аз пак с жичката и пак не искаше и реших да пробвам с жица директно от акумулатора - стартера си завъртя.
Проблема се оказа много идиотски - силовия кабел от акумулатора до стартера се е скъсал на края на кабелната обувка при статера, то там е бандажирано много стабилно и външно нямаше никакви признаци че кабела е скъсан.
Надявам се утре железарията да работи и да имат яки кабелни обувки.
П.П вече съм спец по монтаж и демонтаж на стартера на 1.7 мотор за 10 мин. го демонтирам и за 15 го монтирам.
Reply

#13
Dumfree Wrote:Вчера пробвах варианта с жичката между двете клеми и нямаше никой, при което реших че проблема ще да е в четките, разходих се днес купих си нови сложих ги завъртя си и като загря - пак същия номер - не искаше да завърти, пробвам аз пак с жичката и пак не искаше и реших да пробвам с жица директно от акумулатора - стартера си завъртя.
Проблема се оказа много идиотски - силовия кабел от акумулатора до стартера се е скъсал на края на кабелната обувка при статера, то там е бандажирано много стабилно и външно нямаше никакви признаци че кабела е скъсан.
Надявам се утре железарията да работи и да имат яки кабелни обувки.
П.П вече съм спец по монтаж и демонтаж на стартера на 1.7 мотор за 10 мин. го демонтирам и за 15 го монтирам.

SmileSmileБравоSmile и успехSmile
Reply

#14
Dumfree Wrote:Вчера пробвах варианта с жичката между двете клеми и нямаше никой, при което реших че проблема ще да е в четките, разходих се днес купих си нови сложих ги завъртя си и като загря - пак същия номер - не искаше да завърти, пробвам аз пак с жичката и пак не искаше и реших да пробвам с жица директно от акумулатора - стартера си завъртя.
Проблема се оказа много идиотски - силовия кабел от акумулатора до стартера се е скъсал на края на кабелната обувка при статера, то там е бандажирано много стабилно и външно нямаше никакви признаци че кабела е скъсан.
Надявам се утре железарията да работи и да имат яки кабелни обувки.
П.П вече съм спец по монтаж и демонтаж на стартера на 1.7 мотор за 10 мин. го демонтирам и за 15 го монтирам.

SmileSmileБравоSmile и успехSmile
Reply

#15
Смених 3 стартера за 5 години :? :oops:
Reply

#16
Смених 3 стартера за 5 години :? :oops:
Reply

#17
А пък аз се научих че:
майсторите откриват лесните проблеми!!
Така моя чукаше и нещеше да завърти!
Всичко му смених - на стенда работи на колата неще - пак чука.
Накрая сам си оправих проблема.
Върнах стария "вкючвател" - има си име - но не се сещам за него.
Та него си го върнах - и изчистих целия корпус по който тече "-" , имаше много оксидация, изчистих я, и сложих леко графитна грес.
От както го направих това - няма "геле" - проблем.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
А пък аз се научих че:
майсторите откриват лесните проблеми!!
Така моя чукаше и нещеше да завърти!
Всичко му смених - на стенда работи на колата неще - пак чука.
Накрая сам си оправих проблема.
Върнах стария "вкючвател" - има си име - но не се сещам за него.
Та него си го върнах - и изчистих целия корпус по който тече "-" , имаше много оксидация, изчистих я, и сложих леко графитна грес.
От както го направих това - няма "геле" - проблем.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#19
Аз на мойта имах всяка зима имах проблеми със стартера, майсторите все го правеха и даваха гаранция и взимаха по 40лв. Накрая преди 4-5месеца стартера откъсна част от кожуха на маховика. Направо бях изумен от това. В крайна сметка се оказа, че стартера е виновен за това и като го отвориха беше направо размазан. Два дена го мъчиха и накрая взех рециклиран. Та става въпрос, че майсторите са големи некадърнице и трябва много дса внимаваме къде ходим в случай на повреда.
Reply

#20
Аз на мойта имах всяка зима имах проблеми със стартера, майсторите все го правеха и даваха гаранция и взимаха по 40лв. Накрая преди 4-5месеца стартера откъсна част от кожуха на маховика. Направо бях изумен от това. В крайна сметка се оказа, че стартера е виновен за това и като го отвориха беше направо размазан. Два дена го мъчиха и накрая взех рециклиран. Та става въпрос, че майсторите са големи некадърнице и трябва много дса внимаваме къде ходим в случай на повреда.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)