The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нека споделим кой, как си охранява дома

#1
Здравейте на всички,
реших да отворя такава тема, поради причината, че днес (след празниците) решавам да се прибера вкъщи и заварвам 2те врати на апартамента открехнати.Сега се замислям как да си защитя домовете.Сод, камери и т.н. Ще се радвам ако споделите мнения и опит със охранителни фирми, за да знам на къде да се насоча
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#2
Walther PPK 7.65
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#3
Aма Валтера си иска задВалтерно устройство дежурно срещу вратата.
Сега сериозно.
При мен използвам...(няма да се смеете)...алармата от старата ми кола която е вързана освен на 220V и чрез един акумулатор на 12V от моторетка за 25лв. като схемата я направи един познат и идея си нямам как е изпълнена.Първобитен УПС.Сирената и всичко е над гардероба в коридора в една метална кутия надупчена от едната страна и се командва с дистанционните.Мяк-мяк и е включена, мяк и изключена.Дори и при затворена метална и дървена входна врата такава врява вдига че не е истина а да не говорим ако е отворена вратата.Просто използвам момента на изненада.Като я пробвах и като писна тва чудо, от ехото в блока веднага скочиха две пенсионерки с Манлихер и една с MG :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#4
Karlsson Wrote:MG :lol:

Ъ...:?

MG45?!?
Сериозни пенсионери имате при вас... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reply

#5
Кофти работа колега! Аз живея на първи етаж - мразя решетките, тъй като обичам свободата, но свободата в днешно време излиза скъпо Big Grin Big Grin Big Grin
Дано не прозвучи като реклама но от 5 години сме прикачени към "Еспол Секюрити" срещу 25 лв на месец. Слава богу нямаме набези, за да знам със сигурност колко бързо пристигат, но по някога са ни звъняли ако външната врата стои отворена по дълго време. Инак от Баумакс тия дни си купих и един плафон много красив с датчик в средата и като се минава около терасата отзад в градината свети по 2-3 мин. за престиж ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
За сега СОТ за вкъщи и контрол на достъпа с Mifare тагове на входната врата блока върши работа. Да се надяваме, че ще е за дълго... :roll:
Reply

#7
решението е 1 свободен компютър и много камери + СОТ за всеки случаи , лепенка за зло куче и моя домашен любимец, който така и така си лае.оборудвал съм всяка стая с някакъв предмет, който може да послужи за оръжие : бухалки, тенджерите от кухнята, сатър, точилки, чукове за пирони и за пържоли и още изненади :chain:
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#8
shadow88 Wrote:решението е 1 свободен компютър и много камери + СОТ за всеки случаи , лепенка за зло куче и моя домашен любимец, който така и така си лае.оборудвал съм всяка стая с някакъв предмет, който може да послужи за оръжие : бухалки, тенджерите от кухнята, сатър, точилки, чукове за пирони и за пържоли и още изненади :chain:

Некой го тресе параноята Big Grin
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#9
Компа с камерите ти го елиминирам още от ел. таблото отвън ... какъв ЮПС ще му монтираш не знам, но и самите камери им трябва захранване... бая кабелаци и батерии трябват за домашно изпълнение на такава система
За другото - ОК
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#10
yuckuJackD Wrote:Компа с камерите ти го елиминирам още от ел. таблото отвън ...

Абе не дей да си толкова сигурен. :wink:
Един обикновен DVR и няколко камери може да работят месеци на акумолатори, стига добре да е направено де.

Идеята на аларми, СОТ и ключалки е да забави достатъчно крадеца, че да се откаже сам и/или да бъде заловен.
И най добре работят тези системи, които нито ги виждаш нито ги чуваш, но пък още в момента на неоторизирано влизане подават сигнал "където трябва". Оттам нататък крадеца може да бъде забавен с елементарни трикове, за да се усигори време на "които трябва" да пристигнат и дарят щедро крадеца с необходимото количество бой. :wink: Big Grin

А пък ако го завариш в у вас, с лопатата в главата и после в удобно време, на трудно достъпно място където ходят малко хора и така... Едва ли като тръгва да краде ще е обявил някъде адреса и за какво отива там. :wink:

Много лесно властта може да се справи с проблема. Необходимо е да се отвори едно ново министерство - Министерство на разтрелите. :!:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)