The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно говорители на вратите при V40 99г.

#1
Здравейте!Интересува ме размерите на говорителите на предните врати.извинявам се за тови въпрос,но моите не са оригинални.Пропасвани са.Струват ми се дори с по-малък диаметър като извадих.Нещо е снаждано.Харесъл съм едни други и се чудя дали ще станат : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.caraudiobg.net/index.php?topic=3&groupid=2&pid=EV%20130" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.caraudiobg.net/index.php?top ... d=EV%20130</a><!-- m --> . Някой виждал ли ги е наживо тези.По принцип искам да са по-басови,а тези виждам,че се водят нискочестотни и горе долу размера ми се струва,че става.А и разбрах,че ако имаш инсталиран оригиналния събуфер отзад отпред не се чува както отзад.И горе долу ,за да уравновеся звука ми се струва,че това ще е добър избор.Но не знам дали да се хвърлям.А тези които ми стоят на вратата мисля да ги запратя отзад на гредите до задната врата.Там ще премеря да видя дали ще стане.Но ако някой е слагал нещо подобно може да сподели.Благодаря! 8)
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#2
:wink:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo-forums.com/index.php?autocom=registry&cmd=view_item&CID=445" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.volvo-forums.com/index.php?a ... em&CID=445</a><!-- m -->
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#3
MatZo Wrote:Здравейте!Интересува ме размерите на говорителите на предните врати.извинявам се за тови въпрос,но моите не са оригинални.Пропасвани са.Струват ми се дори с по-малък диаметър като извадих.Нещо е снаждано.Харесъл съм едни други и се чудя дали ще станат : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.caraudiobg.net/index.php?topic=3&groupid=2&pid=EV%20130" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.caraudiobg.net/index.php?top ... d=EV%20130</a><!-- m --> . Някой виждал ли ги е наживо тези.По принцип искам да са по-басови,а тези виждам,че се водят нискочестотни и горе долу размера ми се струва,че става.А и разбрах,че ако имаш инсталиран оригиналния събуфер отзад отпред не се чува както отзад.И горе долу ,за да уравновеся звука ми се струва,че това ще е добър избор.Но не знам дали да се хвърлям.А тези които ми стоят на вратата мисля да ги запратя отзад на гредите до задната врата.Там ще премеря да видя дали ще стане.Но ако някой е слагал нещо подобно може да сподели.Благодаря! 8)
оригинални във вратите са 13-ки, а отпред на таблота, са 10 санта, но са пищялки, от предните врати не стават за отзад за гредите, защото там мястото е плитко и трябва говорителя да е с по-малък магнит отзад, за да се нахендри, В предните врати има и едни пластмаси в които влизат говорителите, не ги махай, защото играят ролята, на козирка, на самият говорител и го предпазват от намокряне, когато вали
:mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#4
ахам.Няма да ги махам тазчетата.Не знаех,че затова играят роля.Аз като ги премерих и ми се струва,че стават за отзад.Отзад има около 10см дълбочина.А на мойте е около 5-6мм. едвали е повече.А тези които съм харесал на херц идват идеално те са също 13 см.Видя ли ги.Но са нискочестотни.Малко по-=добре ще ми изкара баса.А тези алпинките които са на вратите ще ги сложа отзад.Мисля,че всико ще стане.Ако стане ще кажа какъв е ефекта.Дали съм придопбил оригиналния саунд.Мен това ми е целта.Да запълня дупките с точните говорители.Намреих днес и събуфера.Взех го о теконта.Претърпя и леки фиксации от мен.Понеже беше със счупен едно краче за захващане.Залепих го и от преноса явно беше леко смачкано малкия басьор пъпката по средата.И с прахосмукачката оправих драмата.Утре ще ходя на свързочник по музики да видим как ще сваляме кората за събуфера.Там ми е проблема.Че големи напъни ще има май.Ако всичко тов априключи скоро.Ще пиша какво съм направил.Smile
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#5
Сега коя от двете теми тук да оставя :
1. Тази в която пишем.
или ето тази
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=18291" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=34&t=18291</a><!-- l -->

За последен път ще помоля да не се пише хаотично и да не се пуска тема,за всяка една приумица,където и както ви падне.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#6
тази където никой не еписал по нея я трий спокойно.Явно нокй не е видял.Аз леко съм изменил запитванията
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#7
Темата е за друг раздел, не е за тук, това е едно на ръка, говорителите, които си посочил, май са същите, които си купих миналата година за около 100 кинта, към тях вървяха и две пищялки, както и филтрите и крепежните елементи. Свирят добре, близо е звука до оригиналдъто, относно това че няма да станат за отзад съм почти убеден, но ти си пробвай. За басчето, правилно си се ориентирал, търси майстор, сам ще оплескаш нещата, най-вероятно. Ако имаш други питания и искаш снимки, пиши на ЛС, да ти обясня по подробно!
П.П ако има грешки, съжалявам, от тъпият телефон не се вижда ясно кви съм ги свършил
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#8
bg_tiger1978 Wrote:Темата е за друг раздел, не е за тук, това е едно на ръка, говорителите, които си посочил, май са същите, които си купих миналата година за около 100 кинта, към тях вървяха и две пищялки, както и филтрите и крепежните елементи. Свирят добре, близо е звука до оригиналдъто, относно това че няма да станат за отзад съм почти убеден, но ти си пробвай. За басчето, правилно си се ориентирал, търси майстор, сам ще оплескаш нещата, най-вероятно. Ако имаш други питания и искаш снимки, пиши на ЛС, да ти обясня по подробно!
П.П ако има грешки, съжалявам, от тъпият телефон не се вижда ясно кви съм ги свършил


Tака.Сложихме събуфера.Идеално се чуваше като си го регулираш отпред.След това сложихме ето тези хертцове: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-dsk-130" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/ ... tz-dsk-130</a><!-- m --> . И сложихме филтрите за ниски честоти да подсилим баса.Ама сякаш не се получи.Мисля да сваля тези филтри и да си е в целия диапазон.Не знам какво ти е мнението.Тези влезнаха идеално отзад.За отпред едвали ще има проблем.Преднит ес ами алпин пак 13см диаметър.Ще поджиткам така няколко дни.Но мисля да махна филтрите.Сякаш не е за там.Басовете трябва да седят на ниско,а те са отзад на гредите на задната врата.А като са в целися си диапазон от 4-те ъгъла добре и високите.Така го мисля поне.Изобщо не съм добре с акустиката.Само некви предположения изказвам.Желанието ми е да изпълня всички дупки за говорители,за да създам що годе оригиналния саунд.А междудругото големия бас на събуфера беше разлепен.Та момчето ми го направи идеално с две лепила отгоре отдолу и засвири идеално.Не очаквах от тази малка кутийка да изкара този саунд.Но с херцовете отзад мисля така да направя.Алпините си ги оставих на предните врати не съм ги махал.Не знам как ще ме посъветваш
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#9
важното е ти да ги чуваш добре нещата, останалото е бош лаф работа Smile
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#10
ами не е лошо,но не се подобри плътнонстта,ами по-скоро тези херцове надвикват долу баса,понеже са горе на гредите.А като сме сложили филтрите и е по беден звука.А като ги махнем горе ще засвири с капацитета си самия говорител с каквито възможноти има а долу онова ще си бучи то тов аму е работата.Понеже си е в опаковка,а аз един вид ползвам купето за опаковка на херцовете и ги орязвам,а те като цяло не могат да придадат богат звук,понеже са орязани и колата не може да бъде бокс за тях да свирят като буфер.И не се получава ефекта,който търсех.Затова мисля да ги махна филтрите и ще тествам да видя как е по-добре.Мен целта ми е да се чува мек бас обогатен с чист звук на средни и високи.Това ,коеот се е целяло,когато е правено заводското озвучаване.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)