The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Манометър за турбо компресор

#1
Привет колеги!

Все по често се навивам на идеята за поставяне на манометър отчитащ налягането на турбокомпресора за моят дизел.
Причините са:
Следене на налягането и евентуално избягване от пренадуване/гърмене на турбината
и разбира се изглежда доста яко подобна джаджа монтиране между предното стъкло и това на шофьора.

Проблема е следният.
Къде в София има хора които да правят подобен монтаж?
В тубата има няколко клипчета за поставяне, но не ми се рискува да си го правя сам...
Комплект манометър включващ и всички съпътстващи го компоненти + панел за монтаж излиза към 100 лв.

моля дискутирайте!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#2
болче знаеш ли как се навиви,поне малко техническата част одава ли ти се.

Моиш сам да си монтираш такъв уред,има упътване в компекта.И аз ако имам малко лев моа да си метна такоз.
Успех
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#3
имам известна техническа грамотност, но едва ли само с упътването ще се справя....Принципа е един и същ, но при всеки автомобил има известни усобености по инсталацията.
ето пример за Голф 4: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=2649">http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... =26&t=2649</a><!-- m -->

идеята на темата беше ако някой си е сложил турбо манометър на Volvo-то си да сподели характерни усобености при монтажа за нашите дизели.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#4
ако е изцяло механичан не е никакъв проблем но ако е електронен там може и по-сложно до излезне ,ако е механичен с удоволствие ще го погледна а може и да го монтирам , на моята си го монтирах сам и още си работи
искам Volvo XC 70
карта №0222
Reply

#5
със сигурност ще е механичният. По конкретно този: <!-- m --><a class="postlink" href="http://cgi.ebay.co.uk/New-Smoke-Len-52mm-Car-Gauge-Boost-Turbo-Bar-/250843541748?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a6770b0f4">http://cgi.ebay.co.uk/New-Smoke-Len-52m ... 3a6770b0f4</a><!-- m -->

ще се радвам ако споделиш малко повече инфо къде и как си го вързал твоят?
предварително благодаря!
поздрави.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#6
Ако е изцяло механичен го свързваш някъде по всмукателния колектор или някъде след турбината но пак трябва да внимаваш какво правиш за да няма после фалове ,иначе при мене си има място на таблото където има капачки които се демонтират и на тяхно място се слагат разни уреди ,аз съм в Младост ела когато искаш и ще го измислиме


Attached Files Thumbnail(s)
   
искам Volvo XC 70
карта №0222
Reply

#7
Обезателно ще се възползвам от поканата ти колега stef! ще ти пиша едно ЛС като съм малко по свободен, че сега в работа е тежко и нямам мн свободно време.

нека темата продължи колеги!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#8
И на мен ми се искаше да сложа манометър или по точно буустметър . На "Илиенци" са два модела - 45 и 60 лв. Замислих се , дали наистина ми трябва подобна джаджа и засега отлагам... Smile
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#9
Аз имам и освен за гъзария за нищо не я ползвам а пък и съм я сложил на гадно место под клч за фаровете на 940 ка дизел
Reply

#10
aleks12345 Wrote:Аз имам и освен за гъзария за нищо не я ползвам а пък и съм я сложил на гадно место под клч за фаровете на 940 ка дизел
Колега ако сложиш табло от бензиново с турбо ,няма ли как да се побългари ? :mrgreen:


Attached Files Thumbnail(s)
   
искам Volvo XC 70
карта №0222
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)