The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за малко инфо за V40 1.9td 95к.с.

#11
Та по въпросите за майсторите и на мен ми е писнало от тях последни път дадох 100лв на едни НЕЩАСНИК да ми оправи течовете от помпата и той не успя да направи нищо помпата пак си течеше както и да е след това сам си оправих помпата само дето му я свалих и занесах та да ми прецака центровката на колата не я беше зглобил както трябва като бутнеш палчето STOP на помпата колата не гаснеше и не вървеше както преди оправих си сам помпата. След това ми се счупи ангренажното колело на разпределителния вал и колата следователно скъса ремъка отидох при друг майстор и той каза че щом е така значи е ударила клапаните в буталата и аз отидох в магазина и купих 4 нови клапани всъщност не беше ударила, но аз вече бях купил клапаните и трябваше да ги сменя освен това бях купил гумички и пулове смени клапаните, а когато дойде време за пуловете ги пили със флекс което за центровка на двигател е недопустимо зглоби я някък когато я запали колата работеше като булдозер бил и дал повече аванс и сега щяла да върви повече аз му казах че ако иска да му платя ще трябва да ми направи колата както трябва той каза че не може да я направи по добре платих му взех си колата карах я така но на високи обороти работеше добре но на ниски прекъсваше и пушеше синьо като ИЖЕ върнах аванса на помпата и колата се оправи спря да прекъсва, но след това пак за къръщина ми се скъса ремъка на алтернатора и ангренажния ремак го заплете и този път наистина удари 1 клапан на мен ми писна от майстори и отидох и взех напълно оборудвана глава и сам си я смених смених си и ремъка сега колата цъка като швейцарски часовник да не са и уроки.

Та извода ми е нямайте много доверие на тези самопровъзгласи ли се майстори!!!
Другото което много ме дразни у тези майстори са тези изрази тази кола е голям кош, таратайка, кочина или нещо от типа също така тези майстори ми блъскат вратите и капаците, а аз им казах не съм ви докарал колата да я чупите а да я правите така че ако обичате по нежно с нея.
За мен вече сервизи няма по добре аз да си прецакам нещо по колата от колкото някой некъдърник Big Grin Big Grin Big Grin
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#12
Приятели има един човечец в Карлово -- невероятен е на тема помпи и дизелови двигатели, не съм имал никакви проблеми с вече с 4 дизелова кола. Мога да ви дам координати ако някой иска, доста колеги от форума са го ползвали и са доволни. Колега една помпа като протече --ремонта и струва не по малко от 200 лв. и хората дават гаранция за това което правят всичко друго е измама. "Освен ако не ти е личен приятел и не ти ог прави за без пари".
Едно въпросче имам към DENKATA--как точно се оправи с агренажа, защото и моя се скъса по същия начин и още ме е страх да го отворя да видим пораженията. ако не е проблем прати едно телефонче на ЛС да обменим опит.
Reply

#13
Karlsson Wrote:
VOLVO V40 1.9TD Wrote:...сега майстора и е пуснал повече аванс на помпата...
Тоя пич май цял живот е правил "дизелови" Москвич, Волга или Лада щом обича да бара центровки :lol:
Както е тръгнал защо не пробва да презацепи +- някой зъб на ангренажа Confusedhock:
Айде стига вече в България кварталните майстори в тенекиения гараж са се правили на по-умни от инженерите изчислили двигателя и всичко по колата.След като са казали че помпа, колянов и разпределителен вал трябва да се зацепят по точно определени белези или по щифтове то значи трябва да е така.Предвидени са авансатори и обогатители по системата така че свободни съчинения не трябва да има.Факта че подаваш по-голям аванс означава че след това няма да работи коректно в целия диапазон на оборотите.
При положение че не си с комън рейл си ползвай класическия начин на обогатяване на сместта с педала до ламарината при палене, винаги дава ефект.
Темата е стара ,но къде всъщност се намират белезите за центровка на колянов , разпределителен вал и помпата при смяна на ангренажен ремък ? Предишния ми дизел беше с верига , така , че не ме е интересувало .
Reply

#14
На ангренажните колела има по една издълбана чертичка Smile
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#15
Помпата е с електронно управление . Колко впръсквания на такт прави - едно , две ? На какво налягане ? Има ли някой графика на отношението обороти , въртящ момент мощност. :roll:
Reply

#16
От турбо до турбо има разлика Герет т3 бута масло и ново да е а примерно новите са доста по калпави с лагери а не с втулки но пък не бутат масло ама като му дадем газ 5 пъти докрай и хвърчат съчми от лагера навсякъде. Пипни му оста ако бяга напред и назад това е лошо много даже ако бяга настрани 1мм макс му е допуска.
Reply

#17
Като казваш "Гарет т3" какво точно имаш в предвид? Турбините слагани на D4192T3 или?
По отношение на аксиалният луфт при мен го има и карам така вече 2-ра година без проблем. По важното е дали харчи масло../ И ДА, при първият удобен момент ще го сменя с ново само да събера парите, че никак не са малко Big Grin
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#18
не няма място за т3 под капака на в40 много е голяма.Слагани са на 940 ки само и на форд сиера и някой други. Щом има аксиален луфт ако перката е изядена вече можеш да караш и 100 години така ама дали прави налягане е по важно. Взимай ремонтен комплект и го оправи ама ако са перки бая скъпо към 200-300$. Ако са лагери само или втулки е първоначалния вариант на счупване. Аксиалния луфт пак за всяка турбина има различни стойности обаче така че може и да е в нормата. А относно маслото някой модели турбини винаги харчат. Има закономерност че ако не харчи масло се чупи по бързо а ако харчи смазването и охлаждането е по добро и държи повече. А тия дето не харчат така прегряват и се пръскат че после неможеш си познаеш и двигателя ако нагълта някоя метална стужка. Та мисля че до 1л на 2000-3000 км е нормално да духа турбината просто няма как да минава масло през нея и да не се духа при 50000 оборота примерно.
Reply

#19
Ясно Wink
Има налягане, но дали е колкото трябва не знам. Вървежа е приличен (бързо се набира) За ремонтен комплект съм мислил доста и накрая стигнах до извода, че май е по добре направо нова. В момента в ибей вървят по 860лв с доставка. Рециклиране на същата турбина в България е 800 лв.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#20
Не е нужно нова. Най лекото счупване е при тебе най вероятно. Колко масло харчи. Чуват ли се странни звуци от нея.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)