The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за гуми и джанти В40

#11
Има логика при съждението ти joro74, но нископрофилните гуми, поставени на алуминиеви джанти в комбинация с дълбоките дупки и острите ръбове водят до големи ядове, в комбинация с харчове. Това за повишения разход не го знаех. Успех.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#12
195/60/15 или 205/50/16 - поне така е по книга и повечето от опитите с други размери показват неприятности със закачане на гумите при завой/отпред/ или при натоварен автомобил отзад. Аз имам две 205/55/16 и ми създават тези грижи та наесен мисля да ги махна и повече експерименти с размерите на гумите да не опитвам.
Reply

#13
Айде и един тъп въпрос от мен.Понеже си ми останаха от предната кола 195/70/14, ако намеря джанти от Митсубиши или още какво беше там имам ги записани кои стават за Волвото, шъил мога аз ся да ги навръ или ще вземат да опират по макферсона отпред?Отзад не ме притесняват но отпред е малко по-тънка работата.
И преди трима да са ме подгонили с брадви и един с мотика, ще спомена че гумите са си чисто нови на един летен сезон и абсолютно нищо им няма, направо ме е жал да стоят а да ги дам на баджанака пак няма да стане понеже оня хубавец ако не тръгне с въртене на гуми спира и пак тръгва така че всички да го видят.Отделно че максималната скорост която вдигам е 120-130 и не съм състезател а и съм им свикнал как се държат като устойчивост така че това не ме притеснява.
С този размер гуми до сега не съм успявял да изкривя джанта и предната ми кола доста ги харесваше предвид изключително гладките и равни пътища които имаме.
V40 B4204S '97
Reply

#14
195/70/14 е със 7 мм по-голям диаметър от 185/65/15, който си влизат екстра и остава малко под сантиметър от долната подложка на пружината. Мисля, че за 3.5 мм няма да се цигани колата и ще станат.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#15
Гумата може и да успее да влезе, но за джанта 14-ка не съм много сигурен.
Преди да купуваш джанти ги пробвай дали ще станат и отпред и отзад Wink
Reply

#16
Отговор на своя въпрос Karlsson ще намериш след като вземеш джанти 14", сложиш твоите гуми и изпробаш. Аз също съм карал с такива гуми на пасат 2-ка и съм много доволен. След като пробваш пиши.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#17
Изпробването следва да направиш, и при натоварена кола.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#18
Мерси Жоре, точно това ми трябваше като насока.

Cavalera Wrote:Преди да купуваш джанти ги пробвай дали ще станат и отпред и отзад Wink
Е много ясно, то принципно проблем би изскочил отпред ако не пасне ЕТ-то и прибере много джантата навътре но пък ще си търся по списъка и задължително ще се пробва.


igt Wrote:Изпробването следва да направиш, и при натоварена кола.
Тя пък колата една натоварена да паднеш от смях.25л. газ в багажника, 20л. бензин в резервоара, аз съм 63 кила и жената още 49 оки :lol: Най много да се качат още двама отзад ама това ми се случва веднъж на пет месеца.Общо взето все празна върви с половин шофьор.
V40 B4204S '97
Reply

#19
Да, но веднъж когато я натовариш и разбереш, че работата не е добре, става много интересно.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#20
Karlsson Wrote:...то принципно проблем би изскочил отпред ако не пасне ЕТ-то и прибере много джантата навътре...
Човек който е правил тази манипулация на С40 разправяше, че проблема е бил точно отзад - спирачните апарати са опирали в джантите.
Аз лично съм слагал резервната (която е 14ка) само отпред.

Karlsson Wrote:Тя пък колата една натоварена да паднеш от смях.25л. газ в багажника...
Към тея 25 кг газ добави поне още толкова като тегло на бутилката, при това разположени зад задния мост - не е за пренебрегване...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)