The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#1
Здравейте колеги,

Много е писано и говорено покрай ГИ системите. Прочел съм ако не всичко то почти всичко по Българските форуми.

Тази седмица ми предстои слагане на ГИ на моето волво С40 1.8 Автоматик. И се чудя какъв ГИ да си сложа... Тежеста повече пада върху Бардолини.

Имам два въпроса ако можете да помогнете малко с мнение и отговор Smile

1) Бардолини или Фобос (като система като цяло.. това че последната дума я има този който ще я монтира това е ясно Smile )
2) Колега от работа ми препоръча сервиза на sofgas в София. Някой да има мнение за тях?
По разни форуми говорят че въпросните от софгас не правят ръчни настройки а пускат всичко на автопилот. То хубаво системата има база данни с модели автомобили но всички знаем че от кола до кола макар и едентичен модел има разлики и то не 1 и 2....

Благодаря предварително Smile

П.С: Час сега видях че има отдлена категория Smile Моля да ме извините Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#2
Фобос или Бардолини? - немога да ти отговоря, защото моята е някаква българска(докато работи както трябва и ме устройва друго не искам да знам за нея) Smile Слагана е преди да купя колата във въпросния сервиз и съм много доволен - тороидална бутилка, не усещам никаква разлика в поведението на газ и бензин.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#3
Там е работата че на всеки 10 мнения за Фобос.. 3 от тях са хубави ... За Бардолини не се говори много много.

Мен повече ме интересува като си пусна спортния режим на моя слон С40 да си е същотото или на 90% .

Ако знаете сервизи които да работят и Събота ? Защото заради работата ми не мога дори да си закарам колата на сервиза. А и отпуск не може да взема защото колегите са в отпуска сега а моя ред е едва 15+ август Smile...

Та това е предимно причината да се обърна към СофГас които работят и Събота....

Но страхът към майсторите които не познавам е голям :evil:


П.С: Някой колега модератор / админ моля да премести темата в категория Газ Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#4
Както вече си прочел в другата тема - със спортен режим, натиснат педал до край, разликата излиза около 3%(14сек - 13.5сек). Все пак това е на моята кола Smile . Тези 3%, ако ги има, не съм ги усетил изобщо, а може и да се дължат на 1500 фактора - като се започне от трепереща ръка на секунданта Big Grin
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#5
При автоматиците не натискаш просто гаста и готово . Натискаш гаста до край.. пускаш за секунда и после пак . И гледай как от 3.500об скачаш на 5000об за секунда.

Днес се обадих в СофГас. Вдигна един доста любезен господин. Обясних му че искам работата да стане тази Събота. И че съм се спрял на Бардолини и бот. тип резервна гума. И той ми каза че няма никакъв проблем.. Да съм закарал колата в 9:00 и до 5:30 щяла да е готова. Също така го питах дали е възможно да направим настройки в движение тъй като не искам да имам проблеми с движението и особено със спортния режим.. И тъй като по форумите пише че те не правят такива настройки в движение защото били ненужни след като самия ОС имал за всеки модел автоматични настройки.
Казах му .. че то хубаво си имат автоматични настройки но от двигател до двигател има разлика колкото да са идентични. И той ми каза че без проблем може да се направят настройки в движение.

Като цена ми каза 950лв (това им е промоцията) но със сигурност няма да са само 950 Smile Ще са +60-70 за бутилка тип резервна , Ще са някой друг маркуч Smile Някой друг модул/датчик.. И разбирасе свещи Smile

Ако някои има да сподели нещо за Софгас като сервиз да казва преди да си закарам слончето Smile Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#6
Колега в тези 950 лв. трябва да е включено всичко(бутилка,компютър за ГИ,филтри,инжектори и всичко останало по оборудването за инжекциона,+ работата по поставянето.Свещи,кабели и други подобни ако не си ги сменял досега може да окажат влияние при монтажа.И се пише б"У"тилка :mrgreen: !!!!!!!!!!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#7
Ако ще сменяш свещи - направи го преди монтажа, а също и въздушния филтър ако е старичък смени и него.
Иначе и да ти правят настройки в движение е все тая.
Reply

#8
ico_kosara007 Smile Touchscreen ! Мерси Smile Това показва че четеш внимателно коментарите това е похвално Smile

Cavalera: Да ще сменям свещите преди монтажа!

ВЪПРОС: Препоръчайте ми добри свещи за моя слон Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#9
Здравей колега. Свещите те съветвам да ги купиш от МП, не са скъпи и ще ти ги продадат точно каквито са за твоя двигател. Аз съм с ГИ Фобос и след като смених свещите/"старите"бяха нови NGK Wink / разхода ми на газ намаля с повече от литър на 100км. Разхода по борд-компютър за последните 200км. е 7,5л,/100км., утре ще заредя до горе бутилката и ще видя дали този разход е точен.Поздрави и успех в газифицирането!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
Smile Здравей 100УО ,

Да и аз на края реших че ще си ги взема от МП. Въпроса е че утре към 9:00 трябва да си закарам колата.

Не знам до колко в СофГас ще могат да ми сменят свещите ( и дали ще искат разбирасе ).

Ще има ли проблем ако ги сменя след поставянето на ГИ

т.е грешни настройки ..?

П.С: Дано газаджията да си разбира от занаята да нямам проблеми Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)