The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фобос или Бардолини? - От Sofgas и проблеми !

#21
VDesign Wrote:... Пак казвам лично съм доволен от начина на исналиране... Но от всичко друго НЕ!...
Братко, прости ми че търся косури но две неща ми се набиха на око.Първото е монтажа на изпарителя, мнението ми е че е неподходящо понеже както и да го гледам си идва най-високата точка на охладителната уредба и би трябвало ако се загледаш то най-високата му точка ще е над нивото на антифриза ти в разширителния съд.Може и да бъркам понеже на снимките не се вижда ясно но все пак хвърли едно око.
Второто нещо е гофрето на тръбата за пълнене (предполагам е тя тази която минава през мястото на крика), това гофре е сложено за красота само.Принципно и двете гофрета които обгръщат тръбите и са свързани с кутията на бутилката трябва да са монтирани така че да осигуряват връзка с атмосферата.Схващаш ли, в момента в който ти сработи предпазния клапан или се получи теч от някоя част да речем о-пръстена на евронивомера или примерно изтърве някое буренце на тръбите или се прекъсне тръба, то газта трябва да може да изтече извън купето.При теб в твоя случай както е сложено гофрето и е свързано с кутията на бутилката, ако ти сработи предпазния клапан то ще ти вкара и газ в багажника.Нали няма да ти е приятно ако се случи това?!
Говоря ти за това нещо:

   
V40 B4204S '97
Reply

#22
молятисе. Няма проблем аз за това качих и снимките. Ммм бях достатъчо уморен за да се вгледам. Но май за това лоето показваш. Има маркуч/трба която излиз от купето МАЙ... Утре ще видя.. Ще кача още снимки..

Имах в предвид че не са м е*али мката на колата що се отнася визия.. Бях гледал едни снимки на др инсталации.. То не бяха рязани кори.. То не беше излишни дупки и разхвърлени кабели


Лека вечер =)
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#23
Сигурно има и това е гофрето което говори с морето :lol: ...уф изпростявам от сутринта Big Grin
Въпреки че има, това което съм ти показал също е предпоставка за вкарване на газ под капака.Сега някой ще каже "Едно време кой ли ти ги правеше както трябва" но не е там въпроса.Ако нещо се направят на "роми" в сервиза си вземи подходяща еластична тапа която прилича на коркова но е някаква синтетика и да се разпробие със свредло 8мм. (става трудничко).Реже се надлъжно и се обгръща тръбатакато ката се затапва една от дупките на кутията на бутилката а именно тази която е свързана с това гофре.По такъв начин ако има теч от предпазния клапан или нещо от сорта то газта няма да тръгне по това гофре а по другото което излиза извън багажника.
V40 B4204S '97
Reply

#24
Относно първите отзиви,типично съботно изпълнение.Моя ГИ ми го инсталираха ден и половина и после 2-3 часа настройки.Един приятел с БМВ имаше подобни оферти"ами демонтираме ГИ щом не ти харесва и връщаме парите",а тя колата вече надупчена.Отне му месец и половина докато го направиха ,но разправии,5 пъти му я даваха за готова и все нещо не беше както трябва.Оказа се софтуерна грешка.Бъди настоятелен и досаден докато не ти я направят.Колата трябва да върви като на бензин без прекъсвания,придърпвания,гаснене и разни светлинки по таблото.Успех!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#25
А такъв филм няма.. И аз стм на този принцип.. Аз му казах да не се притеснява за връщане на парите.. Парите и след 29дни ми ги връща.. Но филм да демонтират уредбата и да ми върнат парите.. И да са ми преебали колата нещо.. Не става..btw сега и на бензин нещо става..При тръгване с малко повече газ се чува еденично и бързо.... Гърмене? Тази екстра я нямаше.
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#26
Karlsson : Погледнах го това което показваш.. значи маркучето което минава от вътре в тази тръба излиза извън купето. (Не знам до колко цялата тази тръба трябва да излиза???)

Днес докато хвърлях едно око под-капака видях следото...

[Image: a1.jpg]
[Image: a2.jpg]
[Image: a3.jpg]
[Image: a4.jpg]


А на тази бях снимал монитора докато правише уш настройките
[Image: a5.jpg]



Не знам каква е ролята на тази тръба която е свързана към в.филтър и двигателя. Но със сигурност НЕ беше в такова състояние преди 2 седмици когато бърсах прахоляка...

( С малко търсене намерих тема за тази тръба ТУК ) Интересно .. не беше скъсана.. Щях да го забележа.. Но ще я сменя утре....)
Възможно ли е това да е пречината за ниските обороти и давенето?

?
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#27
Системата за подгрят въздух няма нищо общо с проблема ти, просто са ти го съсали по невнимание.В момента лятото не работи.

А за гофретата и тръбите нещо не си ме доразбрал, принципа е следния.От зареждачката тръгва медна или термопластична тръба (тънкия маркуч както го наричаш) като е монтирана в гофре (онова черното голямото което наричаш тръба).След това влизат в кутията на бутилката (онова пластмасовото с прозрачния капак) като тръбата се монтира на входа на бутилката а гофрето се уплътнява около отвора на кутията.От там газта от бутилката минава през газовия клапан, след това тръгва по другата тръба и отива към мотора, в същото време от отвора на кутията от където излиза тази тръба започва второто гофре в което се вкарва тръбата.Това второто гофре се прекарва така че да излиза извън купето след което тръбата продължава към мотора без гофре.
Цялата работа е че от зареждачката която ти е монтирана до капачката на резервоара до мястото където втората тръба напуска вътрешното пространство и тръгва навън по рамата към мотора всичко да е уплътнено така че ако има някакъв теч на газ то той да не може да проникне в купето а да бъде изведена газта навън.За това тези тръби се вкарват в гофрета и се свързват с кутията която си има уплатнения и от там с околния въздух.
V40 B4204S '97
Reply

#28
Дам колега сега те разбрах напълно. Утре ще им каза това за което говориш ти.

Ммм дам относно проблема.. Ще започна със сменяне на кабели. Мен не ниските обороти които се появиха ме притесняват а това "Припукване" надавайки гас от спряло положение...


П.С: Извини ме но Българския ми речник е доста беден тъй като от 4г съм в БГ а съм израснал в Кипър.. (Не е извинение но Smile ).
П.С2: Искаш да кажеш че второто гофре цялото трябва да излиза извън купето...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#29
Зависи от гледната точка кое ще наречем второ гофре Wink
Тръбата която идва от зареждачката при капачката на резервоара ако наречем "първа" а тази която отива към мотора "втора" то да, гофрето в което е вкарана втората тръба трябва задължително да излезе навън и да се подава извън купето.Компромисен вариант е както споменах преди няколко поста е да се запуши първото гофре.По този начин какво се получава?Вероятността да се изпусне газ от зареждачката до бутилката е минимална, това може да се случи ако се спука тръбата или ако изтърве от зареждачката.Това е много краен вариант и да речем типично по български да го игнорираме.С други думи да няма връзка кутията на бутилката където са поместени клапните с вътрешното пространство през първото гофре.Обаче от там нататък е задължително.В кутията на бутилката има един предпазен клапан който служи ако се повижи налягането по една или друга причина над определено ниво ии бутилката се препълни над 80% този клапан да изпусне газ която да се отведе извън купето.Пример кога може да се случи, ако си заредил газ до горе на максимум и оставиш колата на слънце, от нагряването газта се разширява и за да се предпази системата то клапана отваря и изпуска газ като намалява налягането.Схващаш че е по-добре да се изпусне извън колата а не в багажника.Газта минава по това гофре и излиза навън а иначе остава вътре.Ако си оставил детето си вътре и си отишал до магазина като си заключил вратите да не излезе мисля че вече се сещаш какво може да се случи.Или някой си пуши отзад и изведнъж по някаква причина да речем неизправност се изхвърля вътре в купето 10л. газ и бум...
Тези изисквания не са написани без причина и следва да се спазват защото колкото и да е рядкост да има проблем с газовите уредби то нека все пак да си пазим живота.

Иначе поздрави за българския, някои са родени и живеят по 30 години в България и не го знаят.
V40 B4204S '97
Reply

#30
Добро утро колега Smile
Така, сутринта закарах колата при господата от Софгаз.
(Тук да вметна само че към 6:30 сут.. температурата беше около 18-19*С?) Колата пали от раз без чакания. Без припуквания и без ниски обороти и предърпвания).
Закарах колата.. За мой късмет тъкмо идваше и момчето което ми сложи газовата. Казах му какво става с колата когато е на газ (за гасненето с 80км/ч, за гасненето от спряло състояние).
Казах му също и за въпросната гофрета. Отговора беше
- Ти искаше зарядното да е до бензина. Ако беше казал да е някъде от-зад на бронята примерно щях да мога да го изкарам. Иначе ако го изкарам сега.. гофретата ще стърчи в купето.
Въпреки че аз не мисля че е невъзможно.

Както и да е. Казах му че колата и да има проблем с първи цилиндър това гаснене с 80км/ч и 3к обр. е неоправдано. А и да си погледнат грешката която откри в системата шевчето.

Нокой колега на който зарядното му е до бензиновата тапа. Ако може да сподели как му въври в купето въпросната гофрета.

Към 18:00 ще си взема колата пък ще видим...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)