The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Турбина на S60 2.4 140hp

#1
Колеги имам едно питане, може ли да монтирам турбинка на мойто S60 2.4 бензин 140hp. Доколкото ми е известно двигателите са едни и същи на 2.4 200kh и 2.4 140kh разликата е че по-мощния е с турбо. Интересува ме какви други разлики има турбиновия мотор и какво точно ще коства присаждането, и дали въобще става и си заслужава, благодаря ви предварително
Reply

#2
Възможно е само теоретично. На практика трябва да смениш и компютъра защото стария не може да я управлява и ще регистрира една торба грешки когато тя се включи. За да смениш компютъра ще трябва и да окабеляваш, да регистрираш модулите за АБС и другите електроники към новия компютър и предполагам, че пропускам нещо.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
shenti_bul Wrote:Колеги имам едно питане, може ли да монтирам турбинка на мойто S60 2.4 бензин 140hp. Доколкото ми е известно двигателите са едни и същи на 2.4 200kh и 2.4 140kh разликата е че по-мощния е с турбо. Интересува ме какви други разлики има турбиновия мотор и какво точно ще коства присаждането, и дали въобще става и си заслужава, благодаря ви предварително

Дори и като двигатели да са еднакви има доста разлики като -
по мощна горивна помпа ,разпръсквачи с по- голям дебит ,
смяна на електрониката ,смяна на дроселова клапа ,смяна на изпускателни тръби с ламбда сонди,
добавяне на турбо пътища ,турбо и интеркулер
и още дузина датчици и много работа и нерви.

Като инвестиция може би около 2000-2500лв само за части и то втора ръка , че
за нови и 10 000 може и да не стигнат.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#4
Колеги явно няма смисъл, незнаех че е толко сложно, в крайна сметка и сега съм си доволен, не е някаква бегачка но си върви достатъчно като искаш да изпревариш да можеш има си газов инж. с добър разход и не ми е нужно повече, благодаря ви
Reply

#5
Всички се хващате за периферията на мотора, която е малкия проблем (въпреки че едното е с електроника на Денсо, а другото на Бош... но си има заместители)...ама то на турбо мотора нито буталата са същите, нито мотовилките...дори и разпредлителните валове сигурно не са същите. Общо взето само блока на мотора е същия. Атмосферния мотор е с компресия 10.3:1,а турбото е 9:1. Ако сложиш турбина на мотора с твойте си бутала, гарнитури и т.н. карантии... и го надуеш на повече от 0.4-0.5 bar.... най-вероятно след това ще търсиш нов мотор.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#6
Колега shenti_bul,
имаше някакъв чип, който го слагат на С60 май с твоя мотор. Нз до колко е вярно, но вдигаше невероятните 40коня. Чипа беше на SAM.
Пускам ти и линк да погледнеш буквите на двг дали съвпадат..
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sambilmode.se/PRODUCTS.ASP?ID=670&LANGUAGE=SV">http://www.sambilmode.se/PRODUCTS.ASP?I ... ANGUAGE=SV</a><!-- m -->
погледни под секцията "Sug motorer"
Reply

#7
Благодаря колега, даже май са 45 коня от горе, никак не звучи зле Tongue , ще трябва да проуча въпроса какви пари излиза и дали вреди нещо на мотора
Reply

#8
Има информация по темата:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=18165">viewtopic.php?f=15&t=18165</a><!-- l -->

За турбиниране - забрави.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#9
Благодаря колега Someone, това е най добрия вариант но дали има някакво развитие по темата
Reply

#10
Здравей колега,

доколкото знам 2.4 140 коня е "орязаната" версия на 2.4 170 коня. Разликата е само в софтуера на двигателя с цел да се вмести колата в по-екологичен клас.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)