The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
механизми врати

#1
Здравейте колеги.Нещо неискат да се отключват вратите.По точно шофьорската като я заключа с ключа става но с дистанционното неиска и обратно.Но от днеска и задна лява отказа.Мога ли с някакъв спрей да ги напръскам и какъв да е той.Благодаря
Reply

#2
Нещо по токовете да не стават инфекции... пробва ли да провериш/размениш релетата?
2001 S80
Reply

#3
Неса токовете колега щото като се заключват или отключват доста странно сържат.Десните неса така :roll:
Reply

#4
Ако ги смъкна и смажа(ако се разглобяват де)дали ще се оправят или трябва да ги сменям с други :twisted:
Reply

#5
Здравей колега,
Аз имам подобен проблем понякога (случва се и месец всичко да е наред). В чуждите форуми са описани следните решения:
- проверка за слаби връзки по ел. инсталацията - релета, букси, включително няколко замасяващи клеми, всичко да се мине с контактен спрей;
- ъпдейтване на софтуера на REM-a (старата версия може да забива в определени ситуации на забавени реакции или недобра работа на релетата при лош контакт на пластините, нагар, изкривени пластини и т.н.);
- смяна на релетата - отключване, заключване на всички врати и заден капак/врата и dead lock (6 релета). Интересното е че замяна на едно или част от релетата не върши работа, т.е. трябва да се сменят всички, в друг форум беше описано как проверката с едно здраво реле не дало резултат, а нещата се оправили при смяна на всички;
- реглаж на машинки на вратите, не знам в какво се изразява;
- смяна на механизмите на вратите (или ремонт ако е възможен, тук във форума имаше колега, който твърди, че ги ремонтира).
Бих препоръчал да провериш колата за грешки на Vida, може проблема да е регистриран и да ти спести търсене.
Успех и пиши как се развиват нещата, може да са полезни за други колеги!
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#6
vil4an76 Wrote:Здравейте колеги.Нещо неискат да се отключват вратите.По точно шофьорската като я заключа с ключа става но с дистанционното неиска и обратно.Но от днеска и задна лява отказа.Мога ли с някакъв спрей да ги напръскам и какъв да е той.Благодаря



<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14151">viewtopic.php?f=8&t=14151</a><!-- l -->
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#7
Мерси колеги но явно по нататък ще се занимавам с тях че за мой УЖАС вчера открих че имам антифриз в краката ми и на пасажерското място и сега ще ходя при едино приятелче(маисторче което ми обслужва колата) да видим за кво иде реч.
Reply

#8
Адаш - уплътненията на тръбите на радиаторчето на парното са проблема или самия радиатор, но дано да е първото, че е по-безобидно откъм пари.
Миналия месец ги сменях моите профилактично (навих се да чиста радиаторчето и после сложих нови). Даже съм се подготвил да правя ръководство но още не съм го написал, иначе снимките са тук: цък.
От 80-ката са, но на 40-ката е аналогично. Понеже процедурата я правих в неделя и нямаше как да ходя да вземам оригинални О-пръстени, скочих на пазара при арменците и си харесах такива с подходящ диаметър.
Ако трябва помощ - сФриркай.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)