The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Луфт от втулките на скоростния лост при D4192T

#1
Става дума за тези на предния край на щангата, преди скоростната кутия. Пета предавка се включва само с чалъм. Само аз ли имам проблем с тези втулки, или? :roll:

Свалил съм точните размери на втулките и замислям поръчка при стругар на метални такива, тъй като вече втори "ремонтен комплект" сдава багажа за няколко месеца. Някой от вас намирал ли е друго решение на проблема?

Поздрави.
Reply

#2
Трудно влиза ... първа скорост - решението е тук Smile
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
tonter Wrote:Става дума за тези на предния край на щангата, преди скоростната кутия. Пета предавка се включва само с чалъм. Само аз ли имам проблем с тези втулки, или? :roll:

Свалил съм точните размери на втулките и замислям поръчка при стругар на метални такива, тъй като вече втори "ремонтен комплект" сдава багажа за няколко месеца. Някой от вас намирал ли е друго решение на проблема?

Поздрави.
И аз съм мислил за метални (дори мисля, това да е следващото нещо, с което да се захвана, след сегашните простотии), но размерите трябва да се вземат от нови втулки, защото старите вече са деформирани. Най-добре е да се направят от метал, който не ръждясва. Алуминиеви ми се струва най-добре. Ще са едновремено леки и с тефлонова грес ще са супер Wink Ако стане идеята, ще те помоля за размерите :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#4
Размерите съм ги свалил, но ще ги публикувам след като ми станат готови месинговите втулки (поръчах ги днес) и се уверя, че вършат работа.

@Уиски-Джак: тази тема няма много общо - тези, за които говоря, не са под скоростния лост, а до скоростната кутия. Трудно влиза пета, а не първа - първа си е ОК Wink
Reply

#5
пст прочети темата а не само заглавието Smile Коментирани са и те някъде измежду страниците (по спомен де).
Както и да е чакаме снимков мат'рял и да обединявам тази тема с "онази" Smile

[Image: 024559048-big.jpg?r=0]
[Image: 024559049-big.jpg?r=0]

п.п. От половин година си ги разнасям в багажника оригиналдЪ от МП и се каня да ги сменям (Чаркове 20; 21; 22; 23; 54; 55; 62). Ако трябват оригинални размери да ги качвам горе да ги меря?
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#6
yuckuJackD Wrote:пст прочети темата а не само заглавието Smile

Съжалявам, не разполагам с особено много време :oops:

yuckuJackD Wrote:п.п. От половин година си ги разнасям в багажника оригиналдЪ от МП и се каня да ги сменям (Чаркове 20; 21; 22; 23; 54; 55; 62). Ако трябват оригинални размери да ги качвам горе да ги меря?

И да са оригиналдъ, и да не са - пак ще са пластмасови - 55-ти номер. Никой няма да ти се разсърди ако ги мернеш с шублера Wink

Иначе аз искам метални, защото знам каква е причината (при мен) да се разбиват - заден тампон на двигателя, за който 200 кинта няма да дам Wink
Reply

#7
Ето по какви размери са правени моите втулки (номер 55 от картинката по-горе):

   

Наложи ми се единствено да ударя една шкурка на цилиндърчето (62), което влиза във втулките - след почистване до лъскава повърхност влезе чудесно. Доволен съм от резултата, въпреки че лостът ми стана доста по-твърд - надявам се след едно гресиране да се оправи (липсата на луфтове си казва думата). Ако не омекне от гресирането, ще се наложи да намаля височината на по-широкия цилиндър от 5,5 на 5мм и всичко ще е "ток и жица" Smile
Reply

#8
Благодаря за размерите, днес ще сваля и аз размери, за всичките втулки и ще ги пусна вечерта. Явно подобрението работи. Сигурно ще излиза малко по-скъпо отколкото пластмасовите, но нали идеята е слагаш и забравяш Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#9
Скъпо, скъпо.... на мен ми струва шише ракия :mrgreen:
Reply

#10
Това по-долу са размерите, които измерих с моят крив шублер :mrgreen: :mrgreen: Има още една втулка (най-дългата), която не я намирам на схемата, но ако някой се сети къде е, ще измеря и нея. Сори за качеството на схемите, но не ми се занимаваше да чертая на компа и просто ги надрасках.


Attached Files Thumbnail(s)
   
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)