The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нормално ли е за ес80

#1
Момчета нормално ли е за стария дизел140 кс. Кога седи на едно място и работи климатроника около 20-30 мин , средния разход да ми се качи от 7и1 на 7и3, и има на борда една графа в която пише velocita media (това аз лично си мисля че е за оставащите километри до изччерпване на нафтата,незнам как се превежда точно), та на нея ми показваше първоначално 30 и в последствие стана на 28. Sad :| Също така нека ако някой има борд.ком. който пише на италянски ,да каже какво показва графата Di autónoma!?
Поздрави.
Reply

#2
Нормално е, разхода на място се мери в литри в минута. При Волво не го показва, но го включва в сметките. Около 1 литър на час при включен климатик е. Колкото по малко километри са изминати от последния 'reset' на средния разход толкова по голямо влияние оказва понеже този 1 литър си е около 15 км, но ти си изминал да речем само 50 от последния ресет - много висок процент е разхода на празен ход. При мен на бензина докато не измина поне 100 км от последния ресет ми качва 100 грама на минута среден разход.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Ами колега рестартиран е на около20тина км да ти кажа честно . Значи би трябвало да е нормално ,според твоите думи ,което малко ме успокоява Big Grin
А да попитам имаш ли представа имам една графа Di autónoma която ми пише 250 , нямам идея за какво е тя!? В смисъл опитах с гугъл преводач,ама там си ми го превежда автономиа в което не намирам никаква логика??! А въпростната графа ''velocita media'' ми я превежда като средна скорост дето ми пише30. И да попитам има ли този борд. комп. на ес80 графа в която да се показва оставащите километри до изчерпване на нафтата,щотото ако тия италянски думи така се превеждат както пише в гугъл, то аз на таблоото не виждам такава графа за оставащите километри?? Sad
Reply

#4
Di Autonoma е точно това, за което питаш (TO EMPTY TANK) на англйски.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#5
Сигурен ли си колега? А това тогава точно ли е на тия коли,щото на 460-тката ми беше много зле... Питам те дали сисигурен щото както съм написак като седи на едно мястно и този показател вместо да пада се качи от 240на 250.
Поздрави Smile
Reply

#6
Bender Wrote:Сигурен ли си колега? А това тогава точно ли е на тия коли,щото на 460-тката ми беше много зле... Питам те дали сисигурен щото както съм написак като седи на едно мястно и този показател вместо да пада се качи от 240на 250.
Поздрави Smile


Това с качването е нещо нормално не се притеснявай а относно това дали отчита правилно гледай никога да не ти покаже,че можеш да минеш 20 км..... угасиш ли я няма палене (или поне при мен беше така) докато не сипах 10л. дизел.

п.с. само информативно малко извън темичката какъв разход ти дава по борд градско и извън... при мен ми даде от порядъка на 6,9-7,5 градско с климатроника и 5,2-5,7 извън градско (извън градско от порядъка на не повече от 5-6км. на 5-та скорост) Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#7
Направо ви завиждам ,моя най-нисък разход извънградско/с чип съм/ е 6.6,като меря пълно до капачката с пълно/т.е. няма как да имам грешка/
Волво V70 2.5 TDI,1998
Reply

#8
Здравей колега,
за съобщенията на борда писах преди време тук. За съжаление никой не дописа нищо по темата.
tanatos123 Wrote:Направо ви завиждам ,моя най-нисък разход извънградско/с чип съм/ е 6.6,като меря пълно до капачката с пълно/т.е. няма как да имам грешка/
За разхода извън града на V70 2.5 TDI имам следните наблюдения - със скорост до 90-110 км/ч - 5.0/100, при 140-150 км/ч отива на 6.6-7.0 л/100. Има огромна разлика поне при мен. Та ако караш основно извънградско в диапазона 130 км/ч + то не мисля че е странно. Скоростите които съм посочил са по GPS, т.е. на километража погазва повече.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#9
Ами на колегата Вин Дизел немога да ти отговоря щотот колата съм я капарирал и си чакам оригиналните документи от италия да дойдат за да мога да сия доплатя и регистрирам съответно ... Иначе мерси колеги,само трябва някой да обясни за тоя борд.. Или поне който има да сподели какви показатели му показзва пак ще съм благодарен за да мога да си ги разтълкувам по някакъв начин Smile
Поздрави !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)