The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво С40 - Тракане при завиване и задна + Още един казус

#1
Добър ден колеги,

Така казуса е следния.

Предницата трака при завиване (с бавна скорост 5-10км) посока ляво-дясно. На пред когато пътя не е равен се получава едно леко но дразнещо скърцане. На задна пак трака леко.

Въпрос: На какво се дължи това? На вътрешното каре? И/или нещо друго.
Външното т.е дясно каре е сменяно преди няколко месеца в сервиза на G1 в Студентски. Та тогава той ми каза че трябва да се свали и да се види от къде идва тракането.. Било възможно да не е от вътрешното..

Както вероятно знаете карето не се предлага като резервна част а върви заедно с цяла полуоска. Цената на цяла полуоска в МП е едни скромни 750лв...

Въпрос: Ако е въпросното каре къде в София рециклират вътрешно каре? И евентуално идея какво друго освен карето може да е.. Тъй като от това което разбрах вътрешното каре е много трудно да се износи.


Казус 2: Зимата някакъв п-рас си отъркал колата в задната броня (десен ъгъл) на моята колица която е цвят сребрист металик. Не стига че се е отъркал но и забравил и боята върху колата ми. Как предлагате да махна тази черна боя от V-то ми Smile

Поздрави и успешен ден
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#2
VDesign Wrote:Добър ден колеги,

Така казуса е следния.

Предницата трака при завиване (с бавна скорост 5-10км) посока ляво-дясно. На пред когато пътя не е равен се получава едно леко но дразнещо скърцане. На задна пак трака леко.

Въпрос: На какво се дължи това? На вътрешното каре? И/или нещо друго.
Външното т.е дясно каре е сменяно преди няколко месеца в сервиза на G1 в Студентски. Та тогава той ми каза че трябва да се свали и да се види от къде идва тракането.. Било възможно да не е от вътрешното..

Както вероятно знаете карето не се предлага като резервна част а върви заедно с цяла полуоска. Цената на цяла полуоска в МП е едни скромни 750лв...

Въпрос: Ако е въпросното каре къде в София рециклират вътрешно каре? И евентуално идея какво друго освен карето може да е.. Тъй като от това което разбрах вътрешното каре е много трудно да се износи.


Казус 2: Зимата някакъв п-рас си отъркал колата в задната броня (десен ъгъл) на моята колица която е цвят сребрист металик. Не стига че се е отъркал но и забравил и боята върху колата ми. Как предлагате да махна тази черна боя от V-то ми Smile

Поздрави и успешен ден

Каретата се рециклират и то не зле - аз карам с рециклирано вътрешно каре вече трета година. Вътрешно каре се познава, че е тръгнало ако ти тресе предницата при подаване на газ - поне при мен се усещаше най-грубо на трета скорост на 2-3 хил оборота.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
Значи с 60-80км/ч на прав и хубав път се усеща една лека вибрация на волана...
Къде си рециклира твоето ? И евентуално за какви пари говорим?
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#4
VDesign Wrote:Добър ден колеги,



Казус 2: Зимата някакъв п-рас си отъркал колата в задната броня (десен ъгъл) на моята колица която е цвят сребрист металик. Не стига че се е отъркал но и забравил и боята върху колата ми. Как предлагате да махна тази черна боя от V-то ми Smile
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=19184">viewtopic.php?f=8&t=19184</a><!-- l --> ансуър ис хиър
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#5
мммм дамм Smile определени за количеството боя която говоря аз няма да ми помогне спирта.. евентуално отлежала сливова може би Tongue (шегувам се)

П.С: Видях се в ужас след като днес обърнах така повече внимание на бронията... на предния капак под решетката имам 1 малка точка (точно колкото буболечката на аватара ти ) ръжда. Какви мерки да предприема че 1 точка е достатъчна за да стане голяма белята...

П.С2: Тракането което се полувачава е най-вече при завиване на ляво и е едно кухо такова.. Все едно удрям на ламарина ...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#6
Аз има такова тракане при завой надясно, сменени външни карета, тампони двигател, цялото окачване, тампони биалетки - тракането си го има. Последна идея беше кормилна рейка, свалена и обран луфта, тракането остана. Чака се да се доразтрака за да се види какво е, но вече 2 години нищо не се променя каквото и да се прави с колата. Колата няма никакъв луфт в окачването и волана, разменял съм каретата на ляво и дясно колело - тракането си е там при десен завой около половината ход на волана. Последна теория е изядено легло на червяка в кормилната рейка,но не ми се дават 1000 лв за нова рейка и затова просто му свикнах.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
Значи при теб е на дясно.. при мен е на ляво .. на дясно едвам се чува.. също така ако минавам върху да речем не дълбока дупка с дясна гума .. няма нито шум нито нищо.. ако мина с лява се чува скърцане... А тракането е бързо в зависимост от скоростта с която правя завиването. Едно 80% си звучи като каренце но тъй като е леко кухо чукането предполагам че е някой тампон..

Не съм сменял нито тампони нито нищо на предницата. Освен дясно каре. Утре ще посетя G1 да видим какво ще измислим по въпроса Smile..
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#8
За точките по капака- от как съм я взел моята си ги има и не са мръднали. Ако не ти се задълбочава си карай, че иначе решението е пребоядисване на капака май.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#9
или евентуално да се обработи само тази част под мрежата където са и точките. Боята и лака ми е запазен доста добре. тка че възможно е да се направи добре без да е наложимо целия капак.

Идеята е че зимата с тази скапана сол която хвърлят по "Х"асвалта ще повиши процеса там където е тази точка и от точка може да стане....
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)