The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странно тракане отзад...

#1
Здравейте колеги, днес чух отзад едно много странно тракане/почукване все едно в резервоара има някакъв предмет и при движение на бензина се удря по стените. Значи интересното, е че след като го чух обърнах внимание че се появява само при спиране малко по рязко при потегляне рязко, или при взимане на завой по остро, все едно се движи във вода, и на където се накланя цялата тежест на колата там почуква. При покой и мърдане на цялата кола няма никакъв такъв звук, нито при преминаване през дупки. Какво мислите, какво ли ще е, имам ГИ с бутилка тип резервна гума, може и в газта да има нещо, де да знам, направо ще откача, дори музика не слушах днес, а само слухтя като някой пъдар да слушам това тракане, кога и как се появява Cry
Забравих да спомена, че в събота сменяха втулките отзад, ако има значение де и се направи реглаж.
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#2
едно време аз имах такъв проблем, оказа се счупено рамо на поплавака в бутилката, и поплавъка дрънчи вътре. качи някой в багажника да слуша и ако е от бутилката това е проблема. на мен майстора ми го направи от електрод след това Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#3
Възможно е и да не е счупен поплавъка... при мен и на двете коли при напълно пълна и почти празна бутилка почуква почти както го описваш. (и двете съм си ги отварял и съм го огъвал за да се пълнят повече от 70%)
Друга вероятност е да имаш скъсани тампони на задната стабилизираща щанга. Звука е подобен, но обикновено трябва да го чуваш и при преминаване през неравности по пътя. Те бяха евтини - по 14 лева в МП (по магазините ми искаха нещо от сорта 30-40 лева парчето ... :o Confusedhock: :? )
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#4
Да, странното, е че се чува само при накланяне на самата каросерия, при дупки го няма звука, а и миналата седмица ревизираха цялата предница и задница, сменях втулки и шарнирен болт, нямаше ли да видят че и тампоните са за смяна :roll:
Много ме дразни и незнам къде да ходя. По принцип колеги говорите за газовата бутилка нали така, дали да посетя газаджията? И за какво рамо-поплавака говорите, което се е чупило, и кой може да ми го оправи реално- сервиз или газаджия? И не били трябвало като имам такова счупено нещо да не работи на газ- простете за незнанието, но просто не мога да си го обесня Cry
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#5
ако е от поплавъка, просто няма да отчита вярно колко газ имаш. изразходвай я газта за да е празна бутилката и газаджията ще я отвори. ако е поплавъка си е малкият дявол Smile дишай спокойно
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#6
Ще ходя задължително до газаджията, че без това дойде време за смяна на филтрите и за диагностика,но... какво забелязах вчера. Газта беше на свършване и беше намаляло/по рядко да се чува, днес напълних бутилката и взе да се чува по често, явно наистина сте прави че е от поплавъка.
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)