The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 проблем с мощността

#1
Здравейте,
Карам най-страхотното комби Волво в40 и сам много доволен. Днес се качихме на Пампорово и нещо стана. Колата има газов инжекцион.Преди една седмица съм сменял всичко на газовата както и свещите.
В момента колата няма ряз на газ и на бензин.Отидох до Смолян и като отвориха капака на двигателя едната капачка на свещта беше извадена. Сложихме я и проблема за около 10км се отстрани но после пак се появи.Погледнах и пак беше леко отворена тази капачка.Набутах я на мястото и но само като подам повече газ и пак започва да работи колата като трактор(прехълзва). Моля дайте някакви идеи че да не ме остави на балкана някъде колата. В момента съм на хотел в Пампорово и дори не знам някой майстор в Смолян.Дали мога да я карам до Пловдив така?
Reply

#2
Проблема ти е в кабелите 100%.Явно ти се е прецакал кабела на дадената свещ.Спокойно можеш да се прибереш на 3 цилиндъра но с завишен разход.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Този магазин дето купих свещите бяха обедени че свещите дето ми дават са за този модел с газов инжекцион.Възможно ли е те да правят тази мизерия ако не са подходящи? Иначе като изкарах кабела от всички свещи ми направи впечатления че въпросния кабел е жълт а другите 3 сиви.
Reply

#4
1. За твоята кола си купи свещи от Мото Пфое! (цента е конкурентна)
2. Нямаш "капачка" - това е кабела и щом се изважда, значи е заминал - пак от МП.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
Проблема е в кабела - измъква се от вибрации. Купи си нормални кабели.

Какво значи 'свещи за газов инжекцион' ?! Има свещи за LPG, иридии - платина, струват около 30 лв бройката, с такива ли си?
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
Сигурно колегата е с BRISK газаджията ми ги сложи като СПЕЦЯЛНИ (муахахах) както и да е.. след 15000 км ще си сложа оригиналните..

Иначе колега отностно проблема ти .. 100% проблем с кабелите.. Най-вероятно не се оплатнява въпросния който излиза постоянно.

Та цената им не е кой-знае какво .. 110лв с ДДС в МП !


П.С: Що се отнася електрониката препоръчително е да ползваш оригинални части.
Всичко друго е ала бала Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#7
Здравей колега! Мисля, че имаш недобре завита/затегната свещ. Обикновено това с изваждането на лулата се случва в резултат на налягането, което се получава от недобре затегната свещ. Имал съм такава ситуация и при мен това бе причината. Не изключвам варианта лоши и износени кабели, но преди покупка на нови, просто провери за разхлабени свещи!
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#8
VDesign Wrote:Сигурно колегата е с BRISK газаджията ми ги сложи като СПЕЦЯЛНИ (муахахах) както и да е.. след 15000 км ще си сложа оригиналните..

Иначе колега отностно проблема ти .. 100% проблем с кабелите.. Най-вероятно не се оплатнява въпросния който излиза постоянно.

Та цената им не е кой-знае какво .. 110лв с ДДС в МП !


П.С: Що се отнася електрониката препоръчително е да ползваш оригинални части.
Всичко друго е ала бала Smile

Колега заблудил си се нещо - актуалната цена на свещите в МП е 70лв.с ДДС. Оригиналния номер за свещите е 271603.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#9
Станчо, мисля че колегата казва цена за кабелите.
А свещи в ebay има и за около 12 паунда - изглеждат като тези от мото пфое.
Reply

#10
Колега - сменяй кабели. Аз имах същия проблем - пробил кабел на 3-ти цилиндър и постоянно изхвърчаше. Кабели в МП - 115 лв, свещи - 45. Успех
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)