The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В40 Въпрос

#1
Здравейте! Пиша ви в качеството си на бъдещ(надявам се) притежател на в40. Смятам, че с темата си не нарушавам правилата на форума, но ако не е така, моля за извинение от страна на администраторите Smile
Та сега...пред мен стои дилемата да си взема първи автомобил, до 3000 лева крайна цена и съм се спрял на В40. Всички знаят, че марката е символ на качество и сигурност, но все пак ми се иска да знам какво точно трябва да гледам и какво да знам за този автомобил. Откровено казано, ми трябва здрав автомобил, със евтина поддръжка (студент съм все пак ). Нямам "мерак" за голям двигател, макар че ще го ползвам и за междуградски пътувания (Бс-Сф), най- много 1,8 л. Може би е редно да кажа, че държа на газовата уредба в колата.
Но стига с моите повествованияWink Наистина бих се радвал, ако съумеете да ме ориентирате какво да гледам в колата с подобно описание и къде са слабите им места, и на каква цена е поддръжката им от първа ръка (най- общо). Съзнавам, че въпросите ми звучат съвсем аматьорски и общи, но все още се ориентирам в морето от предложения Smile

Благодаря предварително, поздрави от лазурен Бургас!
Reply

#2
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=19133">viewtopic.php?f=8&t=19133</a><!-- l -->.Приятно четене!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
След като гониш ниски експлоатационни разходи то се откажи от V40.Разхода не е за теб.Ориентирай се към някое Поло-верче, Лупо или Фиестичка.
3000лв крайна цена е доста ниска за V40 ако в това мислиш да включиш смяна на масла, ремъци, застраховка, екотакса и т.н., да не говорим и за газова.Не че е невъзможно но изпадат много рядко и ще е с определени компромиси.
V40 B4204S '97
Reply

#4
Добро утро Smile
Защо бе колега Карлсон? Аз моята С40 1.8 автомат я взех преди 4 години за 8хил. Сега цената на С40 1.8 авто е паднала на 5000лв. Автоматика всички знаем е по скъп ( при коли 2нд ханд с поне 2-3хилки). Та за 3000хиляди е възможно да си намери В40 ДНЕС!.
Разбирасе това означава че 100% ще има компромиси. ИЛИ ще и трябва пълно обслужване което пак идва 500-1000лв Smile.

myown : Истината е че В/С40 не са от най-рентабилните коли Smile И газова да и сложиш пак не е рентабилна много Smile 12/100 не ти мърдат на бензин и 13-14/100 газ. Както и да я караш ако ще и да я буташ Smile.

Но ти си знаеш дълбочината на джоба. Аз като си взех С40ката нямах идея колко Арчи.Нямах и време да се интересувам.. Просто ми трябваше кола и то веднага.. Избирах си волвото за 1 ден... За мой късмет попаднах на добър автомобил за 4 години едно вътрешно каре съм сменил само. ( Масла , филтри, Кабели не ги бройм).


Лек и успешен ден Smile ( Като взимаш колата задължително дягностика пълна преди да я купиш)

П.С: Сега е на далавера да си вземеш кола... За съжаление с тази криза много хора им трябват пари и то спешно и си продават колите... Имам доста познати които са го направили.

ico_kosara007 Wrote:http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...33.Приятно четене!

Четенето му е майката Smile
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#5
С повечко търпение и огледи всичко става. Особено е препоръчително да се ослушваш за форумни (клубарски) коли, все пак ще са със няколко идеи по сигурни от тези в автокъщите. Не залитай по най-ниската цена в мобилето да не се нашиеш после и да вадиш всеки месец за ремонтаж Wink
Успех с покупката и да знаеш че това моделче с този мотор 1,8 идеално ще ти паснат!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
Колеги недейте така , 1.8 мотора не гори толкова Wink Писъл съм го преди ще го напиша и пак Wink , опоменати са и стила на каране и разхода при него. Разход от 13-14 на 100 "ако ще и да я буташ" значи че имаш някаккъв кахър с колицата и тряа да си я види майстор. А колкото до подръжката... не е кой знае какво , има взимозаменяеми части, по евтини , не е задълже всичко да е от МП . Колата не е лоша като за първа и като за студент. Аз моята я взех точно като бях студент , защото пътувах доста исках сигурна и надеждна кола. Не съжалявам за избора си ... но сега ще си я сменям защото искам нещо по мощно :twisted:

V40 1.8 '96 -> газова уретба обикновена(Landi renco монтирана някъде , незнам къде но не е в БГ), незнам на колко реални километра е и не ме интересува - разход:
извънградско - 80-90 , трима човека - 7.5/8 на 100
извънградско - 110-120, двама човека 9.5/10 на 100
извънградско - 180-190, 4 човека, клима - 20/21 на 100
градско - 40-60, 12 на 100, с пуснат климатроник 13 и малко на 100
49литра газ/ 560км - 5 човека - 80/90 км/ч , с пуснат климатроник до Александрополи и обратно го засичах( газта ми сърши точно на границата на прибиране, там минах на бензин и в свиленград си допълних газ)
засичането при всички случаи без последния е пълен - пълен резервоар на ЕДНА И СЪЩА газстанция ОМВ Стара Загора
Reply

#7
traffic Wrote:Колеги недейте така , 1.8 мотора не гори толкова Wink Писъл съм го преди ще го напиша и пак Wink , V40 1.8 '96 -> газова уретба обикновена(Landi renco монтирана някъде , незнам къде но не е в БГ), незнам на колко реални километра е и не ме интересува - разход:
извънградско - 80-90 , трима човека - 7.5/8 на 100
извънградско - 110-120, двама човека 9.5/10 на 100
извънградско - 180-190, 4 човека, клима - 20/21 на 100
градско - 40-60, 12 на 100, с пуснат климатроник 13 и малко на 100
49литра газ/ 560км - 5 човека - 80/90 км/ч , с пуснат климатроник до Александрополи и обратно го засичах( газта ми сърши точно на границата на прибиране, там минах на бензин и в свиленград си допълних газ)
засичането при всички случаи без последния е пълен - пълен резервоар на ЕДНА И СЪЩА газстанция ОМВ Стара Загора

Колега, чини ми се, че на извън градско и на теб ти рипа разхода - освен ако не цитираш моментен разход от инфо център Wink
но за нашите 16 годишни возила стандарт за разход няма всъщност ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#8
Нямам инфо център колега, засичането е било винаги пълна - пълна бутилка на една и съща газстанция . Средно са минавани по 250-300 километра(при всички слуай) и тогава е последвало зареждане, уж за да е по вярно засичането. Това са резултати при мен при различни типове каране... все пак при всички е различно , но немога да приема разход от 13-14 , при нормално каране за нормален Smile
п.п. тъпото е че на всяка газстанция е различно : например Лукоил бутилката ми събира 43 литра газ(като преди това колат е изгаснала на газ - т.е. празна бутилка), на ОМВ при същото положение ми събра 56л... на Еко 48л... на шел 50л.... някой нещо някъде лъже , но кой с какво идея си нямам и затова при засичане предпочитам да е поне на една и съща газстанция , че поне да е по достоверен резултата .
Поздрави и спорен ден!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)