The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за помощ ! "Motorsystem wart. erforderl."

#1
Здравейте колеги!
От три години съм собственик на V50 2литра дизел 136 кс. 2005г. Чудесен автомобил, който не ми е създавал никакви грижи.Взех го на 167 000, сега е на 236 000км. и едно болтче не съм завил по него.
От известно време колата внезапно губи мощност.Най често при градско шофиране на-по ниска предавка.Понякога и след запалване.Натискам газта до дупка но оборотите не надвишават 1500.После внезапно се "отпушва".Може няколко дни да се държи нормално и изведнъж проблема се появява.Водих я на кар тест, но компютъра не показва грешки.Беше се случило и веднъж за кратко преди около 2 години и се оправи сама.Тогава няколко пъти ми излезе съобщението "Motorsystem wart. erforderl.". Сега това съобщение ми се появи само веднъж, но според мен има отношение към проблема.
Моля ако някой има идея за какво става въпрос да помогне!
Reply

#2
Да, има - буквално преведено означава 'Мотор, сервиз нужда'. Трябва ти диагностика, но освен да се правят на директори да работят с лаптоп е добре и да погледнат под капака.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Кога за последно е сменян горивен филтър? Wink
Reply

#4
Горивния филтър е сменян април или май, заедно със смяната за маслото.Снощи ми дадоха идея, че може да е от филтъра за твърди частици.Днес ще я карам пак на оглед :roll:
Reply

#5
MOTOR WART.ERFORDERL
аз също имам такъв проблем някои може ли да помогне
Reply

#6
Дебитомер? Аз съм имал следния проблем на дизел: натискам газта до дупка и колата бааавно ускорява до към 3000 оборота където изведнъж тръгва. Причината беше в дебитомера.
Reply

#7
todor_vik Wrote:MOTOR WART.ERFORDERL
аз също имам такъв проблем някои може ли да помогне
Колега,
Трябва да се закачина на диагностика, както е посочено по-горе.
Подобно съобщение може да излиза при много проблеми с управление на мотора - механични, електрически :roll:
Отиди в сервиз, където имат подходяща апаратура, за да изчетат грешката/ите и после питай по-конкретно какво да направиш.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#8
Според вида даис е ECM-6805
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)