This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 масло
Здравейте колеги, от вчера съм собственик на V70 2,4 D5 2002г., бих искал да попитам колко масло ще ми трябва за първоначалната смяна и какъв вид е най-добре (не марка).
Благодаря предварително!
Цитирай
Thanks given by:
6 литра масло ще са достатъчни макар че по каталозите го дават 6,5
0w30 или 5w30
Това са вискозитетите за този мотор
волво s60d5 163hp
Цитирай
Thanks given by:
Мерси много..
Цитирай
Thanks given by:
аз на мойто Д5 сложих 5W30 и за 7 000км не го е пипнало изобщо, двигателя работи добре
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Изображение: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Цитирай
Thanks given by:
Един съвет от мен преди да налееш маслото ако можеш мини го с промивно масло да ти прочисти карантийте на тези от преди и тогава сложи нормално масло.
Цитирай
Thanks given by:
на моето в70 си сипвам 6 литра 10w40 каквото и да ми говорат за тия двигатели че се карат с 0w30 5w30 ако е на много километри е по-добре масло с по-голям визкузитет.При мен мотора не пипа масло.по 10 000 км си седи едно и също ниво на пръчката.
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Цитирай
Thanks given by:
Има доста теми тук по тоя въпрос! В книшката на Волво пише че става да се кара с 0w30, 5w30, 5w40, 10w40 в зависимост при какви температури караш и какво износване на двигателя имаш, познавам хора които го сменят едно за лятото и друго за зимата. Аз лично карам в момента с 5w40, но несъм доволен и при следващата смяна ще мина на 5w30.
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Цитирай
Thanks given by:
Общо взето колегата Slavy изчерпва темата.
Човек цял живот се учи . . .

[Изображение: ab250839.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте отново колеги, дойде време отново да сменям маслото, досега карах с GULF 5w30 и съм много доволен въобще не съм доливал, но сега не знам дали ще си намеря пак такова. Дайте съвет каква марка да взема, която да е подходяща за този двигател на Volvo като мисля отново да е 5w30...
Цитирай
Thanks given by:
По принцип новите Волва ги карат с 0w30 Castrol Longtec ACEA A5/B5. Това е спецификацията за новите дизели. Ако търсиш марка - Кастрол. Волво имат договор с тях и във фирмените сервизи се слага от това масло. Но която и марка да избереш трябва да отговаря на спецификацията на мотора. Не е важно само визкузитета на маслото, а също така и спецификацията, т.е. има масла 5w40 за HDi моторите /ACEA A3/B4/, има за помпа-дюза на TDI-та на VW пак е 5w40, но е VW 505.01. Според мен няма съществено значение на колко километра е мотора, пак може да се кара с предписаното от производителя масло. Старата ми 60-ка беше на 255000 преди да я продам и си я карах с 0w30 без да бутне и грам до смяна - на 30 хил.км. Но, както е казал Айнщайн - "Всичко е относително". Smile
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)