The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 масло

#1
Здравейте колеги, от вчера съм собственик на V70 2,4 D5 2002г., бих искал да попитам колко масло ще ми трябва за първоначалната смяна и какъв вид е най-добре (не марка).
Благодаря предварително!
Reply

#2
6 литра масло ще са достатъчни макар че по каталозите го дават 6,5
0w30 или 5w30
Това са вискозитетите за този мотор
волво s60d5 163hp
Reply

#3
Мерси много..
Reply

#4
аз на мойто Д5 сложих 5W30 и за 7 000км не го е пипнало изобщо, двигателя работи добре
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#5
Един съвет от мен преди да налееш маслото ако можеш мини го с промивно масло да ти прочисти карантийте на тези от преди и тогава сложи нормално масло.
Reply

#6
на моето в70 си сипвам 6 литра 10w40 каквото и да ми говорат за тия двигатели че се карат с 0w30 5w30 ако е на много километри е по-добре масло с по-голям визкузитет.При мен мотора не пипа масло.по 10 000 км си седи едно и също ниво на пръчката.
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#7
Има доста теми тук по тоя въпрос! В книшката на Волво пише че става да се кара с 0w30, 5w30, 5w40, 10w40 в зависимост при какви температури караш и какво износване на двигателя имаш, познавам хора които го сменят едно за лятото и друго за зимата. Аз лично карам в момента с 5w40, но несъм доволен и при следващата смяна ще мина на 5w30.
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#8
Общо взето колегата Slavy изчерпва темата.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#9
Здравейте отново колеги, дойде време отново да сменям маслото, досега карах с GULF 5w30 и съм много доволен въобще не съм доливал, но сега не знам дали ще си намеря пак такова. Дайте съвет каква марка да взема, която да е подходяща за този двигател на Volvo като мисля отново да е 5w30...
Reply

#10
По принцип новите Волва ги карат с 0w30 Castrol Longtec ACEA A5/B5. Това е спецификацията за новите дизели. Ако търсиш марка - Кастрол. Волво имат договор с тях и във фирмените сервизи се слага от това масло. Но която и марка да избереш трябва да отговаря на спецификацията на мотора. Не е важно само визкузитета на маслото, а също така и спецификацията, т.е. има масла 5w40 за HDi моторите /ACEA A3/B4/, има за помпа-дюза на TDI-та на VW пак е 5w40, но е VW 505.01. Според мен няма съществено значение на колко километра е мотора, пак може да се кара с предписаното от производителя масло. Старата ми 60-ка беше на 255000 преди да я продам и си я карах с 0w30 без да бутне и грам до смяна - на 30 хил.км. Но, както е казал Айнщайн - "Всичко е относително". Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
3 Guest(s)