The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вибрации при ускорение v40 2.0 16v

#11
Аз пък имам едно неприятно вибриране на 1ва и 2 ра най-вече при ускоряване. При завиване на ляво не го усещам. На свободна също. Смених двата горни тампона на двигателя преди 10на дена и от тогава го усещам това леко притрисане. Някой има ли идея от какво може да е? Колата е V40 98г 1.9ТД. Поздрави!
Reply

#12
jul Wrote:Аз пък имам едно неприятно вибриране на 1ва и 2 ра най-вече при ускоряване. При завиване на ляво не го усещам. На свободна също. Смених двата горни тампона на двигателя преди 10на дена и от тогава го усещам това леко притрисане. Някой има ли идея от какво може да е? Колата е V40 98г 1.9ТД. Поздрави!
Ами щом си сменил тампоните и след това си го усетил, значи е от тях.
По въпроса с каретата, май и при мен са се разхлопали. Явно ще трябва да се рециклират. Преди време се чуваше накакво почукване при ляв и десен завой с пусната газ, но въобще не приличаше на чукането на каре.....обаче вече взе да прилича, а като прибавим и вибрациите при ускорение с каквито и да било гуми и с криви, и с изправени джанти, и с фланци, и без тях... нещата започват да се изясняват :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#13
И на моята кола има това тресене на празен ход , което е по-голямо от нормалното. Сменени са двата долни тампона, а горния е здрав. Имам съмнения че тресенето се предава чрез смачканите гумени уплътнения,които са м/у магарето и купето, но тепърва ще проверявам това. Имам спомен , че Калин ми каза нещо свързано с рязане на болтовете държащи магарето и ако чете това ще съм му благодарен да сподели опита си в това направление. Поздрави на всички.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#14
Днес съвсем случайно се оказа, че на един приятел притриса по същия начин.Свалиха му големия тампон на двигателя и понеже не можаха веднага да намерят такъв( в Стара Загора) му решиха проблема с една гума която набиха в стария тампон. Проблема му изчезна. Не му дадоха гаранция колко ще издържи, но за временно срещу 15 лв стана. Оказа се, че аз имам същия проблем. Ще пробвам с рециклиран, но по-нататък. Вие имате ли мнения за рециклиране на тампони на двигател със някакъв специален силикон. Казват, че били много здрави(дори по-добри от оригиналните).
Reply

#15
айде и аз да се включа във "вибрациите" Sad . направо цялата кола подскача при ускорение. правих баланс на гумите, размениха ги предни със задни, но поожението си остана. Довечера ще гледам полуоски, карета и т.н. въпроса ми е ако се окаже вътрешно каре на С60, как стои въпроса при положение че не се продава като отделна част от полуоскта. 1000лв няма как да се случи да дам за нова полуоска, вариантите са ми или втора ръка полуоска, или от Ebay ще поръчвам , но там нова на приемлива цена има само за ръчна скоростна кутия. та въпроса ми е на автомата еднакви ли са полуоските на дизела и бензина, да знам къде да се ориентирам с търсенето.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#16
stefi_pavlov Wrote:айде и аз да се включа във "вибрациите" Sad . направо цялата кола подскача при ускорение. правих баланс на гумите, размениха ги предни със задни, но поожението си остана. Довечера ще гледам полуоски, карета и т.н. въпроса ми е ако се окаже вътрешно каре на С60, как стои въпроса при положение че не се продава като отделна част от полуоскта. 1000лв няма как да се случи да дам за нова полуоска, вариантите са ми или втора ръка полуоска, или от Ebay ще поръчвам , но там нова на приемлива цена има само за ръчна скоростна кутия. та въпроса ми е на автомата еднакви ли са полуоските на дизела и бензина, да знам къде да се ориентирам с търсенето.

на 99,9% залагам на вътрешно каренце Wink
Има факири които рециклират за 100 - 150 лв! На старата кола ми рециклираха вътрешното каре и откарах 40 хиляди преди да я разкарам ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
bell Wrote:
stefi_pavlov Wrote:айде и аз да се включа във "вибрациите" Sad . направо цялата кола подскача при ускорение. правих баланс на гумите, размениха ги предни със задни, но поожението си остана. Довечера ще гледам полуоски, карета и т.н. въпроса ми е ако се окаже вътрешно каре на С60, как стои въпроса при положение че не се продава като отделна част от полуоскта. 1000лв няма как да се случи да дам за нова полуоска, вариантите са ми или втора ръка полуоска, или от Ebay ще поръчвам , но там нова на приемлива цена има само за ръчна скоростна кутия. та въпроса ми е на автомата еднакви ли са полуоските на дизела и бензина, да знам къде да се ориентирам с търсенето.

на 99,9% залагам на вътрешно каренце Wink
Има факири които рециклират за 100 - 150 лв! На старата кола ми рециклираха вътрешното каре и откарах 40 хиляди преди да я разкарам ...
мдааа, ляво вътрешно каре -тоталка. след рециклиране сега всичко е ок.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)