The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 1.6 2000 - проблем с мотора

#1
Нов член съм на клуба и не знам къде да споделя моя проблем.Имам Волво в 40 1.6 бензин производство 2000 година.Още при купуването му се оказа с проблемен двигател и по точно с коляновия вал.Не бях изминал и 100 км двигателя взе да чука.При свалянето на картера и огледа се оказа, че биелния лагер на втори цилиндър наполовина е изяден, а останалата част бе изтъняла като вестник.Биелата бе наранила коляновия вал.По съвет на майсторите коляновия вал се шлайфа чак на трети ремонт.Сложиха нови биелни лагери сглобиха (сгробиха ) го,ново масло и взимай и карай,но не би.След 34000 км повредата се повтори, като този път същият биелен лагер бе превъртял. Сега съм при други майстори и съм в процес на търсене на колянов вал ( нов или втора употреба).Първия път звънях в Мото пфое и цената на нов вал бе между 1000 и 1500 лева.Моля ориентирайте ме в търсенето.Търсих из нета катастрофирали коли от същата година защото мотора е на Волво,а по раншните волва са с друг мотор, но не намирам оферти.Помагайте.
Reply

#2
Попитай на Лично Съобщение тук : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=4145">memberlist.php?mode=viewprofile&u=4145</a><!-- l -->. Виж също и тази тема : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=7059">viewtopic.php?f=12&t=7059</a><!-- l --> . В раздел "Продава" на форума има доста V40 които се продават на части,поразгледай,поразпитай и може би ще откриеш това което ти е нужно.Успех с ремонта.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)