The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с вентилатор на климатроника Волво V40, 1997г.

#1
Здравейте колеги днес на мой приятел му се появи много неприятен шум (подобен на чаткане или стържене) при включване на вентилатора в купето.Вентилатора работи и си духа,но заедно с него се чува и въпросния шум който идва от таблото под жабката където се намира вентилатора както разбрах от Вадиса. Погледнах в Вадис и вече имам идея къде да търся вентилатора за да погледнем за проблем там. Знам че темата е дискутирана,но явно не задавам правилното търсене в търсачката. Молбата ми към вас е за насоки относно възможните проблеми и трудности при монтаж-демонтаж на вентилатора и на какво евентуално би могло да се дължи въпросното стържене и как да се отстрани.Знам че диагноза по телефона не може да се даде,молбата ми е само за идеи и насоки за отстраняване на проблема от тези които са имали подобен.Благодаря предварително.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#2
Вентилатора излиза лесно. В добрият случай са изсъхнали листа. В лошият развалено моторче за клапата за рециркулация - тя е над моторчето.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Ами както повечето от нас нямаме филтър за купето е мноого вероятно да са листа колега. Аз го имах този шум за ден-два, но после изчезна. Предполагам, че са били листа и са се разкарали сами от там, така че може да изчакате 2-3 дни преди да разглобявате.
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#4
Благодаря ви за идеите,утре следва разглобяване за откриване на виновника за щума. Още един въпрос - ако е клапата за рециркулация какви са вариантите и подлежи ли на ремонт?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)