The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките при студена кола

#11
Ми най-логичното нещо е да се провери, вакуумната тръба/маркуч. При дроселовата клапа се закрепва по много тъп начин, а пък в другия край на тръбата, когато маркуча остарее не уплътнява добре. А колкото до спирачната течност..не знам какво са и проверявали, ама мисля че се сменяше на 2 години, без оглед на състоянието и.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#12
Здравей колега. Проверяват и температурата на кипене, което всъщност е важно за нея. А иначе ако е въпросният маркич - има ли логика като загрее колата да се оправя ?
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#13
dimitarvas Wrote:Преди 2 седмици бях в сервиз и ми провериха течността дали е ОК. Казаха, че е ОК и няма нужда от смяна. Интересното е, че проблемът се появява само докато колата е студена сутрин.

.. хидравлична и спирачна течност се сменят на максимум две години като не е обвързана смяната с пробега :mrgreen:
.. друго за което се сещам е да не е глътнала въздух но маи тогава педала по скоро пропадаше отколкото да стой твърд в момента на съм много сигурен ... и знай че кадърното обезвъздушаването не е проста работа ако ти се наложи
Reply

#14
dimitarvas Wrote:Здравей колега. Проверяват и температурата на кипене, което всъщност е важно за нея. А иначе ако е въпросният маркич - има ли логика като загрее колата да се оправя ?
Ми на студено гуменият маркуч и пластмасовата тръба се свиват различно...като се затоплят се разширяват и може да уплътнява Wink А това е направо задължително да го провериш, не съм виждал С/В 40, което да няма проблем там...рано или по-късно Smile Температурата на кипене те интересува, само ако караш сериозно....а ако караш сериозно предполагам, че ще си сложил спирачна течност за такова каране и че я сменяш на 2 години...максимум Wink И ДА, след като смениш течността ще усетиш разлика Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#15
Мисля, че може да се търси причина за проблема във вакум-помпата. Ако няма кой да "дръпне", колата има спирачки , но без сервоусилвател. Може да опиташ да я провериш в някой сервиз.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#16
yasho Wrote:Мисля, че може да се търси причина за проблема във вакум-помпата. Ако няма кой да "дръпне", колата има спирачки , но без сервоусилвател. Може да опиташ да я провериш в някой сервиз.
Вакуум помпа имат само дизелите.... Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#17
И ако тръгнеш да заливаш сервото или помпата внимавай да не прецакаш нещо по ел.частта.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#18
Наскоро имах проблем сьс спирачките и разбрах че проблемите могат да дойдат от хиляда места.Но щом ти е твьрд педала проблема най вероятно ти е в сервото или водачите на апаратите или пьк не дай боже от ABS-а.Проверка му е майката- едно по едно.
Reply

#19
tervvel Wrote:Наскоро имах проблем сьс спирачките и разбрах че проблемите могат да дойдат от хиляда места.Но щом ти е твьрд педала проблема най вероятно ти е в сервото или водачите на апаратите или пьк не дай боже от ABS-а.Проверка му е майката- едно по едно.
Ти оправи ли си твоята кола?
VOLVO 440 GL 1.7 90PH 1991г. минало
VOLVO V40 1,9TD 115PH  2003г.
Reply

#20
Да с много мъки,закарах я в мото пфое и там смениха помпата(впрочем моя педал пропадаше),същата работа тогава ми предложиха да си свалят помпата и да ми сменят ABS-a - 1300 лв.нямало какво друго да бъде.аз им казах да си свалят помпата като не е от нея и да ми върнат колата.Закарах я при един приятел и на принципа на проверката едно по едно се оказа че са помпата и ABS-а.Между другото всички майстори казваха (включително в мото пфое поне в начаялото)че от ABS-а педала може единственно да е твърд(като има проблем).Ако се наложи да сменяш ABS-a пиши ми че има тънкости,които аз ги научих по трудния начин.Аз взех частите втора употреба
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)