The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Слаби фарове?

#1
Здравейте колеги. Откакто съм взел мойто волво не сам пипал фаровете обаче са доста слаби. Така ли са по принцип или мойте трябва да се настроят.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#2
Проблемът е в масата, която минава през ключа - до фаровете достигат под 11 волта. Оправя се с релета - има тема за това.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Здравей,

причините може да са няколко. Както колегата горе е споменал може да са релета, може да не са ти добре настроени фаровете, крушките също може да са проблем или пък трябва просто да се почистят.

Преди време имах същия проблем и смъкнах фаровете, почистих ги финно от вътре с дълга пинцета и тоалетна хартия, изкарах толкова мизерия от вътре, а това на пръв поглед не се вижда. После си ги настроих и смених крушките, сега си светят много прилично.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#4
На V40 не пипай рефлекторите - огледалното покритие пада и оставаш на бяла пластмаса.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#5
joro74 Wrote:Проблемът е в масата, която минава през ключа - до фаровете достигат под 11 волта. Оправя се с релета - има тема за това.

Moжеш ли да ми дадеш линк към тази тема да прочета? Мерси
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#6
Щъкай смело и безотговорно ТУК.
V40 B4204S '97
Reply

#7
В край на сметка ако си сложа ксенон ще се реши ли проблема или първо трябва да оправя релетата и тогава да слагам ксенон?
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#8
Teмата е доста често коментирана.Слагаш си релета и имаш подобрение, но истинското ще дойде ако свалиш рефлекторите и ги дадеш за рециклиране.Жорката подчерта да не ги пипаш но аз бях длъжен да пробвам :lol: Преди като ги свалях за ремонт на механизмите реших да забърша левия ми рефлектор понеже се беше позамъглил вероятно от изпарения някакви.Опааа, грешка, добре че пробвах на ограничено място.Наистина пада покритието.
Рециклиране на рефлекторите и релета ще ти дойде на цената на ментак ксенон.Впрочем това за нефабричен ксенон и прегледите приеха ли го вече?
V40 B4204S '97
Reply

#9
Те няма какво да приемат - ксенон на рефлектори за халогени не би трябвало да може да мине на преглед заради разсейки, но няма кой да проверява такива неща. Прегледът пак си е 5 лв отгоре и минаваш без да си губим времето с преглед.

Слагаш си ксенон и си решаваш проблема със 'светят слабо' и си отваряш други проблеми със 'светят колкото, когато и където си искат'.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
Мдам, аз по тази причина се чудя дали да не се нагъзя една вечер да си пререгулирам халогените да светят там някъде в ляво и високо, нещо започна да ми писва от ксенонисти и онанисти :lol:
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)