The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира

#71
Струва ми се, че с ремъка ще е по-добре.... поне от клиповете оставам с такова впечатление. Успех и кога ще видим завършен проекта?!?
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#72
И аз стискам палци и евала за ентусиазма.
Reply

#73
Браво и успех в начинанието! Изглежда страхотно монитора на пц-то Smile
Reply

#74
С ремъка е значително по-безшумно. Не се подвеждайте по клипа - камерата е прекалено близо и се чува все едно си в завод за локомотиви...
Каква е идеята - към крилчатата гайка ще бъде прикрепена шейна. На шейната ще има панта към която е закрепена долната чат на монитора.
Останалото е напасване на капака (мрежичката) да се затваря плътно и на точното място - за тази част от процеса правих макета на таблото.

Както си личи - не бързам особено много Smile Важното е да стане добре и всяка част да е добре обмислена за да няма изненади след това.
Reply

#75
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EY9cEcdCdbQ[/youtube]

Лек прогрес с опитната установка (макета):
[Image: 026957443.jpg?r=0]

[Image: 026957449.jpg?r=0]

[Image: 026957450.jpg?r=0]

Капака не е затворен, а само поставен отгоре.
Разстоянието до обектите в задната част е спазено. Чудя се дали да слагам разни кубчета на местата, където се падат въздуховодите... по-скоро не - само ще ми пречат да бъркам вътре, а аз съм им снел размерите и ги знам къде точно се намират.
Един въздуховод обаче 100% ще бъде преработен (ако не е премахнат)...
Времето ще покаже
Reply

#76
Браво! Много ентусиазъм Smile
Като го направиш може да зяпаме листопад в движение.
Капака на тонколоната само на гравитация ли ще стои или ще го прикрепиш към ТВ-то? Да не трака-лопа или се мята по неравностите? Сложи някой ластик.
Успех!
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#77
хахаха, ти ме уби - с ластик Smile
Предполагам си личи, че държа всичко да е изпипано - надали ще го оставя да ми тропа в движение Smile
Reply

#78
Май ще се наложи да се направи малко по различно управление на мотора - с възможност за токова защита. Тоест ако механиката блокира да има възможност това да се разбере не по пушака от мотора. :mrgreen:
Междодругото аз се натъкнах на един проблем в работата на моето чудо на техниката:
Кола на слънце за няколко часа -> навигацията не тръгва. Като истина заработи.
Мисля си, че при теб този проблем ще е още по ярко изразен.
Reply

#79
VolvoCarPC Wrote:хахаха, ти ме уби - с ластик Smile
Предполагам си личи, че държа всичко да е изпипано - надали ще го оставя да ми тропа в движение Smile


Не бива така с лека ръка да се отричат технически средства и способи за закрепване с ластик, тел и/или свински опашки. :mrgreen: Tongue
На целия свят гащите се крепят на ластик. Tongue Tongue Tongue
Reply

#80
Tisho Wrote:Май ще се наложи да се направи малко по различно управление на мотора - с възможност за токова защита. Тоест ако механиката блокира да има възможност това да се разбере не по пушака от мотора. :mrgreen:
Май май докато не се дипломирам задочно и неофициално по жичкаджийство при теб, няма да спреш да ми пускаш мухи ... Smile Семестриалната такса - каса бира, а Smile
Да споделя - в търсене на "по-як" мотор ми беше попаднал един (всъщност една чанта мотори от копирни машини) с подходящи размери и вградена редекуция. Доста обнадеждаващо изглеждаше докато не видях... 5 кабелчета - стъпкови мотори бяха всичките. Викам си - супер, по-надеждни са! Порових се малко ... четох няколко нощи... не е за мен тази работа...
ОК, да речем че го "науча" да се движи като DC мотор. Е да, ама като се знам ще си навия на пръстта да го науча да си знае крайните позиции. После ще искам да мога да ги регулирам... е аз толкова труд като хвърля да взема поне да си направя 3D фреза, а не просто джиткане по една ос на една шейна. Та така със стъпковите мотори - който разбора да се занимава, аз съм босичък.

Tisho Wrote:Междодругото аз се натъкнах на един проблем в работата на моето чудо на техниката:
Кола на слънце за няколко часа -> навигацията не тръгва. Като истина заработи.
Жегата не прощава. При мен ще "пече" само телевизора, компа ще е оглозган до една дънна платка и толкова. Допускал съм, че може да имам такива проблеми, но съм с мисълта - ако се наложи ще набутам вентилатори.
Идея при теб - тръбите на вентилацията за пасажерите отпред са в непосредствена близост... да продължавам ли Smile (послепис: да ти пратя един мини стъпков мотор да отваряш и затваряш клапата ха-ха-ха)

Tisho Wrote:Мисля си, че при теб този проблем ще е още по ярко изразен.
Ама аз поне ще "запаля" и ще "угасна" след няколко секунди съпроводен от син екран. Нъц-нъц-пу

Tisho Wrote:Не бива така с лека ръка да се отричат технически средства и способи за закрепване с ластик, тел и/или свински опашки. :mrgreen: Tongue
На целия свят гащите се крепят на ластик. Tongue Tongue Tongue
Ааааааа, моля, моля! Отнасяйте се с уважение към нейно величество Тел Тесланкова!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)