The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бензин по-икономичен от газ? Къде отиваш ти?

#21
stoyanz Wrote:
unicata Wrote:Та засякох наскоро моята и се оказа че ми е по-изгодно да карам на бензин отколкото на газ. Е къде е логиката питам аз, а изпарителя уж го ремонтираха и като я закарам да я погледнат газовете били перфектни.
Става дума за следното, сипах миналия месец за 50 кинта бенз което е към 32 литра, с тях изминах към 350км и остана малко, това значи че разход ами в градски условия е към 9 л/км, а на газ под 15-16 не мога да сляза, а манталитета на каране ми е същия, нито по-бавно почнах да карам, нито съм търсил икономия. Тук сметката показва че за 100км на бенз харча към към 14-15 лева, а на газ поне 15.5-17, а на газ не е като на бензин нали :-)
е кажете къде е логиката?

Абе объркал си сметките нещо, никога не ми е падало градското под 12,5 л/100. Когато само доливаш в резервоара не можеш да сметенеш реалния разход.

Униката от време на време му мета и малко въглища от топливото Big Grin Big Grin Big Grin
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#22
stoyanz Wrote:
unicata Wrote:Та засякох наскоро моята и се оказа че ми е по-изгодно да карам на бензин отколкото на газ. Е къде е логиката питам аз, а изпарителя уж го ремонтираха и като я закарам да я погледнат газовете били перфектни.
Става дума за следното, сипах миналия месец за 50 кинта бенз което е към 32 литра, с тях изминах към 350км и остана малко, това значи че разход ами в градски условия е към 9 л/км, а на газ под 15-16 не мога да сляза, а манталитета на каране ми е същия, нито по-бавно почнах да карам, нито съм търсил икономия. Тук сметката показва че за 100км на бенз харча към към 14-15 лева, а на газ поне 15.5-17, а на газ не е като на бензин нали :-)
е кажете къде е логиката?

Абе объркал си сметките нещо, никога не ми е падало градското под 12,5 л/100. Когато само доливаш в резервоара не можеш да сметенеш реалния разход.

Униката от време на време му мета и малко въглища от топливото Big Grin Big Grin Big Grin
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#23
мене ми се струва че униката нещо бърка и в двете посоки. първо нещо бензинз много икономичен го гава и второ тоя разход на газ е като на микробус. и да приемем че е суперикономичен на бензин, задължително е да смениш майстора на газовата и явно нещо и по нея. не че ще попаднеш на свестен майстор ама пробвай.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#24
мене ми се струва че униката нещо бърка и в двете посоки. първо нещо бензинз много икономичен го гава и второ тоя разход на газ е като на микробус. и да приемем че е суперикономичен на бензин, задължително е да смениш майстора на газовата и явно нещо и по нея. не че ще попаднеш на свестен майстор ама пробвай.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#25
аз мазут му сипвам, вече не работим на въглища :-)

а иначе няма грешка в сметките, най-много 10 да даде на бенз, но досега на газ под 15 не съм падал, даже не съм сигурен дали въобще съм имал 15 разход :?: :evil: , а иначе съм сменил няколко майстора все викат че е добре, така че май ще последвам съвета на Ники и ще си взема нов изпарител.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#26
аз мазут му сипвам, вече не работим на въглища :-)

а иначе няма грешка в сметките, най-много 10 да даде на бенз, но досега на газ под 15 не съм падал, даже не съм сигурен дали въобще съм имал 15 разход :?: :evil: , а иначе съм сменил няколко майстора все викат че е добре, така че май ще последвам съвета на Ники и ще си взема нов изпарител.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#27
Така както смяташ никога няма да ти излезнат сметките. За да си засечеш точно разхода трябва да напълниш резервоара до горе, след което да минеш 100км. и пак да долееш. Като упражнението с доливането се повтаря поне два пъти.
Enjoy your volvo's
Reply

#28
Така както смяташ никога няма да ти излезнат сметките. За да си засечеш точно разхода трябва да напълниш резервоара до горе, след което да минеш 100км. и пак да долееш. Като упражнението с доливането се повтаря поне два пъти.
Enjoy your volvo's
Reply

#29
unicata Wrote:аз мазут му сипвам, вече не работим на въглища :-)

а иначе няма грешка в сметките, най-много 10 да даде на бенз, но досега на газ под 15 не съм падал, даже не съм сигурен дали въобще съм имал 15 разход :?: :evil: , а иначе съм сменил няколко майстора все викат че е добре, така че май ще последвам съвета на Ники и ще си взема нов изпарител.
абе някой да не ти източва газта Wink
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#30
unicata Wrote:аз мазут му сипвам, вече не работим на въглища :-)

а иначе няма грешка в сметките, най-много 10 да даде на бенз, но досега на газ под 15 не съм падал, даже не съм сигурен дали въобще съм имал 15 разход :?: :evil: , а иначе съм сменил няколко майстора все викат че е добре, така че май ще последвам съвета на Ники и ще си взема нов изпарител.
абе някой да не ти източва газта Wink
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)