The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
С какво масло да карам?

#11
npackoBko Wrote:Аз пък съм с масло от майстора .... като най - важното е, че маслото е неотработено .... т.е. ново .....
Ти не се обаждай бе, то половината варненска група караме с масло ала м-р Адамс :twisted: :twisted: :twisted: иначе сериозно мисля че сме с Еурол 10/40
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#12
само Castrol ама гледаи да е от официален вносител
Reply

#13
dinkin1 Wrote:само Castrol ама гледаи да е от официален вносител

Много правилно в доста магазини се навъди менташки Castrol.
Аз поради тая причина съм фен на Fuchs поне от него не са се пробвали да ми набутат фалшиво!!
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#14
bg_tiger1978 Wrote:
npackoBko Wrote:Аз пък съм с масло от майстора .... като най - важното е, че маслото е неотработено .... т.е. ново .....
Ти не се обаждай бе, то половината варненска група караме с масло ала м-р Адамс :twisted: :twisted: :twisted: иначе сериозно мисля че сме с Еурол 10/40


Маслото е Мевдол !!! Confusedhock: :o Sad Wink :lol: :mrgreen:
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#15
Поредната масларска тема.
Как разбирате че маслото е хубаво и че сте доволни?На вкус го докарва на 21 годишен скоч или смазва по-добре от Дюрекс Плей лубриканта?
Някой да е правил лабораторни проби след 10К км. какво се случва с маслото му или си чешем клавира как сме супер доволни от поредния ментак който сме взели на безумна цена.
Като си сложите манометър към маслената магистрала и смените 5-6 вида масло чак тогава ще можете да видите реално какво става в мотора и как никой няма да посмее да мине повече от 8-8.5К км. без смяна на масло.
V40 B4204S '97
Reply

#16
Само ще дообавя към колегата преди мен, че това че двигателя е на 100хил. км не означава нищо - първо рядко се знае на колко е в действителност и второ двигател на 100хил. може да е много по-сдухан от такъв на 300 хил. Според мен маслото трябва да е съобразено със състоянието на двигателя.
След сменени няколко вида 10W40: Repsol, Statoil, Eurol и Yacco съм най-доволен от последното Yacco VX500.
При първите три вида след 5 хил. км значително се увеличаваше консумацията на масло. С Yacco-то не усещам такава разлика, което според мен означава, че си запазва качествата.
Reply

#17
JMI Wrote:
joro74 Wrote:Колко пъти да ти отговарям?! Караш с 10/40 или 5/40. Маслата за 'след 100 000' са рекламен трик да си продават минералните масла. В сервизния план за Волво до 300 000 се кара с едно и също масло. Castrol е много пари за нищо, маслата им са като на всички останали, но цените са двойни.

Абсолютно е прав колегата!
Аз бих добавил само Fuchs Titan supersyn е маслото и нямаш никакви проблеми. Маслото е номер едно без конкуренция, това не съм го измислил аз, порови се тук там и ще разбереш защо. Wink

Поздрави

В момента сам с Fuchs Titan supersyn и не се оплаквам. Сигурно пак такова ще сложа.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#18
Това е публична тайна между хората, които наистина разбират от масла, затова казах, че не съм го измислил аз. Нещо повече, провери ако можеш колко производители фабрично използват Фукс. Аз знам, че Мерцедес изкарват новите си автомибили със Фукс на пазара.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#19
Колеги какво мислите за маслата на RAVENOL? Преди си карах опела с такова (10 /40) и бях много доволен. Омегата ми беше много капризна на масло , а с RAVENOL никакви проблеми мисля да пробвам и на волвото.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#20
Досега си карах колите с мотул,и макар че не сте споменали нищо за него наистина е добро масло.Сега понеже волвото ми е на 520000 хк.си направих експеримент с масло SRS,незнам някой дали го е чувал но вносителя ми е приятел,а и при тях смяната на маслото и филтрите е безплатна.Ако някой иска за мотула мога да му кажа името на фирмата на която го вземам директно от вносителя,с добра отстъпка.
volvo s80 2.5 tdi 140hp-2000g.
Всяка идиотска постъпка си има философско обяснение!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)