The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с забиване на двигателя D5

#11
Karlsson Wrote:оффтопик

Ай сиктир бре, това чудо да не повдига мотора с вакуум че смуче от тампоните?Признавам си за първи път виждам такова нещо.

Нищо на никаде не се повдига. По този начин тампоните си променят твърдостта съответно и вибрациите които гасят. Все пак е дизелов мотор - по-високо ниво на шум и вибрации.
Reply

#12
И със и без сектира.. Big Grin .на празен ход и на място тампоните се "надуват" и омекотяват вибрациите към купето.Когато се покачат оборотите на двигателя тампоните прилепват към купето и стабилизират двигателя.Чудно а.а.а Confusedhock:
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#13
Колега преди време имах сходен проблем с D5 от 2002г.
Какво се случваше :
Колата влизаше в сервизен режим със съответното съобщение на таблото и невъзможност за исфорсиране на двигателя над 3000 об.
Гася колата после паля всичко ок до следващия път.
Процедура от компютърна диагностика и записана грешка :
ECM-6805 Boost pressure control. Faulty flow
Започнах едно сериозно ровене по форумите и установих, че проблема е доста често срещан за този двигател.
Проверка във Vadis:
   

Като възможни причини са описани следните:
- тампоните на мотора
- загуби на въздух : маркучи/интеркулер
- вакумни маркучи управляващи турбото
- турбина
- клапана за управление на турбото - за, който се говори по-горе
Аз бих добовил и следните:
- ЕГР клапан
- Дебитомер
- Вакум регулатор на променливата геометрия на турбото и др.
Колата се оправи след:
- щателна проверка на всички маркучи на входящия въздух и интеркулер
- вътрешно почистване на маркучите след ЕГР
- подмяна на вакумни маркучи
- проверка вакум клапани
- преглед тампони двигател
- почистване с шпрей на дебитомер и сензор за налягане на въздуха
- почистване на ЕГР
- почистване променлива геометрия турбина
Като основен проблем за моя автомобил аз смятам ЕГР клапана и намаленото сечение на маркучите след него.
Проблема може да е всяко едно от изброените.
Ето тема на колега почистил ЕГР.
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...26&t=15178
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#14
и мойто припушва и ще взема да го изчиста този клапан да видя резултата, въпроса ми е след почистване в нафта и тем подобни, трябва ли някаква смазка примерно WD40 или нещо друго ?
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#15
Колега имах подобен проблем на моето волво. Като настъпя по-рязко и колата забива муцуна и ми изписваше грешката която ти получаваше. Оправи се след като смених горивния филтър.
Volvo V70 2002 D5

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.demirev.net">http://www.demirev.net</a><!-- m -->
web designer & developer
Reply

#16
stefi_pavlov Wrote:и мойто припушва и ще взема да го изчиста този клапан да видя резултата, въпроса ми е след почистване в нафта и тем подобни, трябва ли някаква смазка примерно WD40 или нещо друго ?
няма нужда от никаква смазка или нещо подобно...колкото по сухо-толкова по малко налепи
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#17
Благодаря на всички Ви за споделянето на проблема. В Събота запретвам ръкавчетата и тежко му на ЕГР ще му видя сметката и ще ви пращам снимки и резултати.Чао
stil71.com
Reply

#18
Да се причисля и аз към отбора Wink
Днес направих първото извънградско опознаване на новото бижу София - Буново. Голям ресурс има тоя двигател евала. Да ама през почти цялото време скороста беше над 150, обороти не съм гледал. И спускайки се по наклона за селото вече на спокойно тая кола се задави ... та и угасна. Добре че бях на баир та запали на скорост иначе на стартер нещя. На компа съобщение за проблем на енджина и посещение на най-близкия сервиз. Влезна си в авариен режим и добре че имах около километър до крайната спирка. Направо ми изкара сърцето. Предполагам че съм поозорил турбината че до сега е карана от жена с малко дете и сигур заради туй е видяла зор. На прибиране до Сф ще споделя и аз за развитие .... В последствие припалих колата ... пали макар и по-трудно.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
Такаа да досподеля какво се случи. На връщане от Буново преди час пак ми направи същия номер. Криво ляво запали но на втория път колата си беше умряла само върти без да пали. Добре че Ого се появи та ме взе на буксир (голям срам) Хвана ме на буксир и така почти до Хемус като колата си беше на скорост и си работеше направо принудително заради дърпането. Баш на магистралата нещо и стана и си заработи нормално но в първото Еко налях резервоара който имаше 5-6 литра и сипах една цяла добавка за дизел. До в къщи нямаше никакъв проблем. Започвам да си мисля че наистина е от скапаната нафта и задръстен горивен филтър който ще изхвърля още в понеделник.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#20
bell Wrote:Такаа да досподеля какво се случи. На връщане от Буново преди час пак ми направи същия номер. Криво ляво запали но на втория път колата си беше умряла само върти без да пали. Добре че Ого се появи та ме взе на буксир (голям срам) Хвана ме на буксир и така почти до Хемус като колата си беше на скорост и си работеше направо принудително заради дърпането. Баш на магистралата нещо и стана и си заработи нормално но в първото Еко налях резервоара който имаше 5-6 литра и сипах една цяла добавка за дизел. До в къщи нямаше никакъв проблем. Започвам да си мисля че наистина е от скапаната нафта и задръстен горивен филтър който ще изхвърля още в понеделник.

Не е трябвало ама грам да мъчиш колата, а просто да си смениш горивния филтър ! И не оставяй този голям резервоар с толкова малко нафта Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)