The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
850 ГИ или обикновена?

#11
Предната ми кола беше с ГИ Ланди-Ренцо,карах я шест години,сегашната също.При редовна смяна на филтри и грамотно поставен ГИ никакви грижи.Разликата във вървежа и разхода на газ-бензин,почти няма.С обикновенна газова малко на късмет,имам приятел и няколко познати,които след гърмене смениха дебитомери,въпреки монтираните клапи.Ако можеш да се вмъкнеш ценово слагай ГИ,ако не търси перфектните майстори за уредба(не че за ГИ не трябва да са разбирачи).Предната ми кола ГИ го монтираха в България,като изпълнение много добре,при познат майстор.В последствие обаче няколко месеца ходене по-мъките,софтуерно не могат да го нагласят към колата ,непрекъснато все гаснеше.Преди монтажа никакви грижи,след това се оказа(според майстора),че за смяна е ламбда-сонда,дроселова клапа,обичайните:свещи,кабели,палец,дистрибуторна капачка и т.н.Накрая му теглих една майна,идваше ми жив да го изям :evil: Така,че мисля ме разбра,че майстор не мога да ти препоръчам.Сегашната колица ГИ е монтиран,точно преди да я взема в Италия,вече седем месеца(5000 км.) никакви проблеми.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#12
Karlsson Wrote:... Аз за това не карам по центъра понеже веднъж развих винта и като настъпих педала изрових асфалта на едно централно кръстовище..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Предполагам, че си забравил " " :lol: :lol: :lol:
Reply

#13
Дамм сега начи се издирва читав сервиз и каква марка да сложа. За сега съм се спрял на BRC и Landi Renzo. Ако има някоя друга която да ми препоръчате няма да е лошо Wink .
П.П. Ще помоля без СПАМ! Все пак си има друга тема и за тази цел! Тук целта е да разбера нещо повече за газовите за да не се пр....а!
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#14
raceteam Wrote:...За сега съм се спрял на...
На ГИ или конвенционална?После марки и сервизи.
V40 B4204S '97
Reply

#15
Конвенционална определено! Няма кинти за ГИ за съжаление иначе няма да се замислям. :oops:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#16
Конвенционалната няма марка :mrgreen:
Тя си е от отделни чаркалъци и всички са стандартни и съвместими.Бутилка по избор, кеф ти на мястото на резервната гума, кеф ти отстрани или отзад...Тук имаш голям избор, спираш пред първия магазин и започваш да ги пробваш една след друга коя ще ти хареса как стои.Аз сложих нова естествено със сертификат и т.н. в комплект с евронивомер и външна зареждачка на фирма NLP май че се казва, турска е бутилката както и останалите й части.Никакъв проблем нито със зареждачката нито с евронивомера.Газаджиите масово ги слагат.Подобно на китайските стоки има турски, по-турски и най-турски стоки.Това че е турско не означава че е задължително боклук, в Турция сглобяват и F16 но от три самолета не падат по два.
Тръбите предпочетох медни.Те нямат марка, каквото и да е върши работа.
Изпарителя ми е едно старо Ловато на което му смених за пореден път мембраните и гумичките и си стана чисто ново.Мембраните на Ловато са ефтини (уж оригиналните) и са комплект всичко.Преди години съм карал и с изпарител БРЦ, също никакви проблеми.Ловато е около 110-120лв, там е и БРЦ.Гледах едни турски и ако не видиш надписа ще кажеш че са Ловато.Бяха ефтинки, мисля че около 60лв. ама може и да лъжа, принципно са копие на Ловато и карантиите на Ловато са съвместими с него.Не съм на 100% сигурен понеже както писах си имах изпарител.За други марки нямам идея.
Плочки има всякакви, на мен ми я стъргаха по колата.
Кихалки също има избор, заложи на метални а не пластмасови.
Ключ не си купувай Фобос който е с емулаторите, емулатора на сондата работи но този за инжекторите прекъсва само общия плюс.При теб не знам дали ще мрънка компа ако го направиш така, при мен мрънка.Най-добрия вариант е обикновен ключ който взема ток от бензиновата помпа и така става автоматичен и отделни емулатори на сондата и инжекторите.Ако знаеш от къде се хваща поялника и сам можеш да си ги направиш но има и заводски изпълнения, въпрос на мерак.
Еми то това е газовата :lol:
Като кажеш ГИ Фобос какво мислиш че е?Компютъра и ключа са техни, другото е сбирщина от различни производители.
V40 B4204S '97
Reply

#17
Ясно. Определено няма да ходя по магазините и да ги събирам аз частите (защото грам не разбирам от газови). За това ще видим някой колега дали ще предложи някой сервиз където да я монтирам и като отида ще избера каквото има в сервиза (естествено ще поразпитам и газаджията какво ще ме препоръча). Wink
П.П. А какви други тръбички има освен медни (защото аз само такива съм виждал) и каква е разликата освен, че са от различен материал ??
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#18
Пластични са другия вид тръби.

А иначе аз не казвам да ходиш по магазините да пазаруваш а горе-долу да ти светне малко тая магия.Нали знаеш че един човек който не разбира можеш да го клатиш както си искаш Wink Не ти де, теб да те клатят.
Съвета ми е след като минеш през два-три сервиза да съпоставиш цените и след това да споделиш с нас какво става като части, марки, монтаж и т.н. преди да се натресеш на нещо.Повечето газаджии си работят с отстъпки с магазините и вземат по-ефтини части но това не означава че някой не може да те издървари и в един момент от магазина да вземеш на по-сносна цена всичките тези работи.Просто си поискай да ти направят една различни оферти това толкова, това толкова, труд толкова...ако са коректни няма да се притесняват да го направят.Също питай и за гаранционното обслужване, това че е ефтина уредба не означава че няма гаранция.
V40 B4204S '97
Reply

#19
Дам прав си. За гаранционното обслужване задължително ще питам. Всичко с времето си. Сега малко трябва да поизчакам да видя какво ще стане със стипендията и ще го мисля, но това не пречи да поразгледам и да поразпитам. Като имам малко време мисля да отида до BRC да поразпитам макар че там са най-скъпи мисля ??
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#20
Моята е със същия двигател като твоята, с обикновена / конвенционална / АГУ от 7-8 год. или около 280000 - 290000 км вече откакто я имам / само при мен, взех я на 212000 км реални, демек сега е на почти 500000 км колата/, за този период не ми е правила никакви по-сериозни проблеми с газта, имало е около 20-ина гърмежа за целия период горе-долу по спомени, щото много рядко се е случвало, като след смяна на свещи, кабели и дистр.капачка / досега 2-3 пъти съм ги сменял / поне година и нещо не гърми. Свещите преди 3-4 год. при една от смените ги сменихме от 3 полюсни оригинално за тази кола - на 1 полюсни доколкото помня какво ми каза газаджията тогава. От тогава е гръмнала 3 или 4 пъти само, демек много по-рядко от преди това. След гърмеж, отварям капака и нагласям кихалката / гумичката / обратно върху пръстена и всичко е ок. Иначе уредбата е Ловато, със сопотска синя 60 л. газова бутилка на поне 15 год., но според прегледите до преди да ги махнат тая година и според газаджията ми тая бутилка е по-добра от доста нови. Като цяло газификацията с обикновена АГУ не е съвсем безпроблемна за тази кола, с този двигател според мен, но проблемите са пренебрежими - тези които по-горе ти описах, на фона на разликата от около 600 лв. между ГИ и обикн. АГУ при монтирането, ако купуваш АГУ - то, а ако просто го прехвърляш от старата си кола на новата, както аз направих - коментара става излишен - газификацията на волвото ми излезе 100 лв. тогава, предвид че 2 год. преди това купих тази АГУ за предишната си кола - чисто нова уредба за 300 лв. преди 9 год. Това са ми тоталните разходи за газовите ми коли. Като функционални качества - динамични характеристики, разход, работа на двигателя и т.н. обикн. АГУ се предполага и вероятно ще дава по-висок разход в сравнение с ГИ с около 1-2 л / 100 км - колата гори около 12-13 л на 100 км средно през лятото и около 15 на 100 средно през зимата с обикн. АГУ, при 10-11 л / 100 км на бензин при мен. Като работа на мотора и динамика съм повече от доволен - даже след първоначалните настроики ходих да я поскопим малко както се казва, че гореше 18-19 л. на 100 км, но вървеше повече от всякога дотогава дори от на бензин, след намесата се намали малко, но незабележимо ускорението и с около 20-25 км макс. скорост / от 210 км/ч с газта в началото на 190 км/ч сега - колкото е и винаги е било на бензин. Та ти си прецени дали си струва на кола за 1500 лв - колкото струват в момента да слагаш ГИ за 900 лв. който едва ли ще избиеш с тази кола / разликата в пари за 10000 км между бензин и газ е около 600 лв. средно за тази кола /, това значи че трябва да минеш около 15000 км или 1-1,5 год. според пробега ти, за да избиеш вложението за ГИ и след това да усетиш икономия, докато за обикн. АГУ това са около 8000-8500 км или около 8-9 мес. пак според пробега ти. От мен толкова по темата. Извинявам се за дългия пост, поздрави.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)