The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Диагностика/Ремонт на газова уредба ETAGAS(Tartarini)?

#1
Здравейте на всички. Проблемите ми с тая газова уредба са, че има много ниски обороти на газ, като понякога и играят и дори гасне. Като и подам по рязко газ първо ги смъква леко и тогава си ги вдига(това е винаги). Като цяло не е болка за умиране но е доста кофти да ми изгасне където тя си поискаSmile Във Варна съм, някъде във/около града има ли някой, който може да провери тая работа и са разреши този проблем? Smile Волвото е S40 97 г. 140 к.с. бензин. Живи и здрави всички!Wink
Reply

#2
Ми май няма пич ....
Освен да се обърнеш към някой от майсторите, изброени в моята тема .... някой от тях може да има софтуера за твоя ГИ.
Успех!
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#3
Тази система е с два стъпкови мотора:
първия е за ПХ
втория за оборотите над ПХ

Свали ги и ги почисти за начало. Иначе системата е капризна и не всеки иска да се разпрвя с нея.
Reply

#4
Значи общо взето, нищо кой знае какво не мога да направя. Благодаря и на двамата колеги.
А за тези стъпкови мотора, с нещо конкретно ли да ги почистя ?
Reply

#5
Стъпковите мотори са същите, като тези, които управляват празния ход/ПХ/ на двигателя!
Най- елементарното е да ги свалиш просто и обилно да напръскаш осите им с ВД40. След това сглобяваш и пробваш.
Ако не има теми в форумите на Рено и Опел за пълното разглобяване на стъпковите моторчета и почистването им.
Първо пробвай с ВД-то.
Ти сам си го писал:
"Като и подам по рязко газ първо ги смъква леко и тогава си ги вдига(това е винаги"
ето за това си мисля, че са клеясали и не могат да се движат свободно!
Пробвай и пиши пак за резултата!
Reply

#6
Когато я карам на бензин го няма този проблем. Изобщо няма никакъв проблем на бензин. Не съм много на ясно (за това и питам), но ако стъпковите моторчета са проблемни, това с оборотите няма ли да го прави и на бензин?
Reply

#7
Не!!!

Стъпковите ти управляват подаването на газта към двигателя. Те се управляват от електронния модул на газовата, която е предното поколение преди газовите инжекциони.
това е системата нали?
   
двете стъпкови са черните неща от двете страни на №6.
Сваляш ги едно по едно и ги смазваш наново. Дори ако искаш разкачи целия дистрибутор-№6 и след стъпковите го почисти и него със сигурност не е чистен от как е слагана системата. Внимавай да не изгубиш нещо или при сглобяването да размениш частите. Най- добре си ги отбелязвай.
По все общо мнение тази система с годините става по- проблемна но е била върха на технологиите, когато е била слагана.
Reply

#8
Абсолютно си точен! Това е системата. Надявам се да ми остане време днес да ги направя тези неща, които ме съветва. Много ти благодаря, колега.
Между другото бях приказвал с един майстор, слагащ ГИ ... та по спомен, за да може да ми се прави диагностика на много места( в смисъл по-популярни ГИ) трябвало ми да се смени изпарител, компютъра, да се сложат разни инжектори(може би това каза) и всичко за около 400 лв., което не съм сигурен дали е най-добрия вариант, при положение че не ме бодат паритеSmile
Reply

#9
Със сигурност за 400лв ще ти сложи компоненти, които са оргиналдЪ- турски, и след това трябва да го биеш. Той пък ще ти обяснява, че проблема не е от него а е виновна ламбда сондата ти!
Reply

#10
И аз така предположих, изобщо не съм се замислял да правя тази процедура, просто я вметнах да видя какъв коментар ще получа. Довечера ще пробвам съветите ти, колега del и ще пиша какви съм ги сътворил. Поздрави и безаварийни!Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)