The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Снимчица с поздрав от КАТ...

#11
Колега Белчев, ти направо си ударил бинго с едно число :mrgreen: . Миналата година точно на обиколната на Плевен са спрели колегата ми и на глас "контролните органи"са коментирали дали да го глобяват или направо да го пребият Confusedhock: при това с доста по-малко превишение на скоростта. В случая камерата е била на твоя страна :mrgreen: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
Колега имам 7 (да бе седем) акта със снимки за превишени скорости. Не се притеснявай аз 6-те си ги платих седмия реших да не го плащам... а той е от август 2011г. вече са минали 9 месеца още година и малко и няма давност. А до колегата който питаше какво става ако не вземеш плика, еми както са ти го пратили по пощата и не си го получил го връщат обратно, поне така разбрах на скоро което означава, че нямааа акт ама за това последното не съм сигурен...
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#13
Пък аз явно съм си прос и когато знам, че съм згафил си плащам и не се чудя как да излъжа системата!!!
Обаче когато се пробват да ме прекарат, като да ми набутат чуждо прегрешение направо ги вдигам на главата си.
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#14
Мхм, Благодарско..

Шашкам се щ'от, ако са ме снимали, са ме снимали с доста.. Четох тук-там за видовете глоби и по ме плаши факта с отнемането на книжката за определен период. Всъщност те моята няма как да я вземат, щ'от не съм аз собственик а и жената (..собственик), ако се бе разсписала, че не е карала тя, то аз щях да знам за съществуващ акт. Както и да е, тя моята покрай това Volvo е доста заплетена.
Reply

#15
Колега на първо място GPS включен нонстоп даже и да знаеш къде отиваш.А относно снимката ДО КОЛКОТО МИ Е ИЗВЕСТНО без да мога да гарантирам че е така Smile адвокатите на СБА ги обжалват безплатно тия неща. Само така съм дочувал от изказвания по тв.
Reply

#16
Martin Petrovich Wrote:Мхм, Благодарско..

Шашкам се щ'от, ако са ме снимали, са ме снимали с доста.. Четох тук-там за видовете глоби и по ме плаши факта с отнемането на книжката за определен период. Всъщност те моята няма как да я вземат, щ'от не съм аз собственик а и жената (..собственик), ако се бе разсписала, че не е карала тя, то аз щях да знам за съществуващ акт. Както и да е, тя моята покрай това Volvo е доста заплетена.

Тук можеш да провериш дали имаш невръчени снимки:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.i-kat.org/">https://www.i-kat.org/</a><!-- m -->

Отнема един ден докато върнат отговор.
Reply

#17
Преди около 2 г. ми звъни непознат номер, вдигам представи се кварталния и вика, "ела до районното, да видиш колко добре си излезнал " Smile Снимали ме на пътя за Севлиево на разколона за с. Малиново. При ограничение 60 съм карал 107. Отидох и кварталния каза: "Доведи ми някой да се представи за виновен, че за такова превишаване се взима книжката за 2месеца"(тогава, сега май е само парична глоба). И така жена ми излезна виновна, остави си талона, но книжката още не сме я връщали, и не сме плащали нищо. Тя така или иначе не шофира, а акта вече сигурно е изгубил давност.
П.С. като питах кварталния, от къде ми има номера и той вика "аз да не работя в баничартницата" умрех от смях Smile
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#18
iasku Wrote:
Martin Petrovich Wrote:Мхм, Благодарско..

Шашкам се щ'от, ако са ме снимали, са ме снимали с доста.. Четох тук-там за видовете глоби и по ме плаши факта с отнемането на книжката за определен период. Всъщност те моята няма как да я вземат, щ'от не съм аз собственик а и жената (..собственик), ако се бе разсписала, че не е карала тя, то аз щях да знам за съществуващ акт. Както и да е, тя моята покрай това Volvo е доста заплетена.

Тук можеш да провериш дали имаш невръчени снимки:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.i-kat.org/">https://www.i-kat.org/</a><!-- m -->

Отнема един ден докато върнат отговор.

.. благодаря много! Пуснах заявка, да видим какво ще излезе. Но си я пуснах с моите дани де, но дори и така, ако се е разсписала, че аз съм карал, пак ще разбера.

Дано да е прав и gramov, че по ново му е само парична глобата. :mrgreen:
Reply

#19
Martin Petrovich Wrote:Питам, защото не съм си прехвърлял Volvo-то а собственичката и тя е като мен в странство.

Тук и двамата сте в нарушение, а глобата е между 20 и 150 лв., в зависимост от това, с колко сте просрочили двуседмичния срок.
Казано простичко - при продажба на МПС, продавачът е длъжен да съобщи на КАТ, че е продал колата, като им предостави данни за новия собственик. Той от своя страна трябва да направи същото. А ето и самите текстове от закона:

Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя.

(2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя.

и

Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който:

.....

(2) Наказанието по ал. 1 се налага и на:

1. праводателя, който при отчуждаване на регистрирано пътно превозно средство не съобщи в определения срок на службата, издала регистрационния номер на отчужденото превозно средство, данните на приобретателя; същото наказание се налага и на приобретателя на регистрирано пътно превозно средство, който в определения срок не съобщи по местоживеене на службата за регистрация за придобитата собственост;
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#20
YoYo ..ще ти пусна ЛС, за да не водним темата. Защото за покупко продажба си знаем само аз и собсвеничката. Пари от ръка на ръка, без никакви писаници, като по онова време се разбрахме "..по нататък да си я прехвърля". Даде ми талона и така.. до ден днешен. Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)