The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Снимчица с поздрав от КАТ...

#21
Martin Petrovich Wrote:YoYo ..ще ти пусна ЛС, за да не водним темата. Защото за покупко продажба си знаем само аз и собсвеничката. Пари от ръка на ръка, без никакви писаници, като по онова време се разбрахме "..по нататък да си я прехвърля". Даде ми талона и така.. до ден днешен. Big Grin

Това е добре ама има и обратна страна на медала, преди години така дадох кола на една мацка - "Айде моляти се да не я прехвърляме сега че нямам достатъчно пари и т.н." - да де ама мацката плащала данъка първата една две години и сега търсят мен постоянно. То да беше само това, търсеха ме за ПТП в сливенско - добре че накрая се разбрахме с полицаите че иначе и там щяха да ме налуят. А за камерите - бяха ме снимали на Малиново с 117км/ч - самия полицай при който трябваше да се явя ме посъветва да намеря човек който некара и им дадох майка ми, взеха и талона за 6 месеца и 200лв. глоба, ама тя вече е на над 70 години и талон не и трябва а за парите ще почакат Smile.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#22
Мартине, има вариант за отърваване от камери и той се състой в това, че и за връчване на снимката има давностен срок /мисля че 1 год. от деня на нарушението, ако в този период не са те намерили и връчили - го духат/ и за плащане на глобата има абсолютен давностен срок /мисля 3 год. от нарушението или налагането на глобата, тук не съм 100 процента сигурен кое е от двете, но че има срок съм убеден/. Това първо. Второ - ще ти разкажа моя опит с камерите - преди около 1,5 год. идват у нас, смисъл у нашите / където се водя че живея още / 3-ма полицаи и показват на баща ми плик, информираики го при въпроса му какво е това, че е глоба от камера заснела моята кола. Той захапва за какво става дума и им казва че не живея там и не може, а и не иска да приеме от мое име каквото и да било /както съм го инструктирал преди години/ и не подписва нищо, той не е и длъжен между другото. Тия го питат на кой адрес или телефон мога да бъда намерен, а той им отговаря че не знае нито къде живея, нито телефона ми, защото сме скарани отдавна и не поддържаме никаква връзка, дори им казал че може и да съм извън страната но не знае и не го интересува. След това ми звъни и ме уведомява за случилото се, а аз след няколко седмици отивам в КАТ по друга работа и проверявам имам ли някакви глоби или каквото и да било и познай какво ми отговориха - цитирам - Господине, освен платените от вас през 2005 г. 2 акта и 3 фиша, за други стари прегрешения,/ когато ми бяха взели талона, а ми трябваше за нова работа / нямате и не сте имали други глоби от каквото и да е естество. Купих на бащата 1 бут. ракия и 2 кила салата и мезе, нося му ги и му благодаря за това че ме оттърва от над 200 лв глоба и отнемане на книжката, тогава ги отнемаха още, след това влезна закон че за глоба от камера книжка не мога да вземат. Направете си изводите.
Reply

#23
joro the driver 17 Wrote:Мартине, има вариант за отърваване от камери и той се състой в това, че и за връчване на снимката има давностен срок /мисля че 1 год. от деня на нарушението, ако в този период не са те намерили и връчили - го духат/ и за плащане на глобата има абсолютен давностен срок /мисля 3 год. от нарушението или налагането на глобата, тук не съм 100 процента сигурен кое е от двете, но че има срок съм убеден/. ...
Сега - при мен честитката я е получила 13 годишната ми дъщеря и се е разписала за получател. Мисля че това е условие за неправомерно връчване на административен акт и прочие Wink
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#24
Като говорим за честитки.... Колега, да пием по бира някои път, а? Big Grin Big Grin Big Grin
И мен ме застигна мамка му.... Обърнете внимание на снимката...бая черно мастило са изхабили Big Grin
[Image: 148778_434919689866165_1419422843_n.jpg]

Глобата ми беше 150 лв......и на мен...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#25
А, какво ли ще е, ако съм превишил допустимата скорост с над 100 километра??? Сигурно ще ми съберат тефтера, а, глобата ще е баснословна... Sad
Reply

#26
Евала за загрижеността и съветите. Благодаря ви колеги Wink

Иначе принципно аз не подържам никакви контакти със собсвеничката, даже не сме се и виждали. Преди години се нуждаех спешно от кола и тогава нейния брат откликна. Сестра му бе заминала в странство, а Volvo-то си почиваше в сервиза му. От него разбрах, че го продава. Обяви ми много добра цена и аз се възползвах. По онова време се разбрахме, че ще си го прехвърля, като си дойде сестра му в България. Ок, съгласих си се и давай. Като това може би е една от най добрите ми сделки, от гледна точка на това, че съм дал минимални средства за подръжка а минах една камара километри. Тогава работата ми бе свързана с пътуване и се нуждаех от автомобил. Та, взех го аз тогава Volvo-то, но без малък талон. Каза ми, че е загубен и че това е причината да липсва. Че не е от ПТП, например. По онова време успявах да минавам годишен само с големия талон. Гражданската си я правех на мое име, винетчица и "попътен вятър". Последния ГП, който направих бе малко със зор, но в крайна сметка минахме. Честно казано брало ме е шубето в началото при проверки от органите на реда, да не направят справка и да се окаже, че Volvo-то е спряно от движение. Еле правиха го няколко пъти, всичко си е наред.

Та, все си мисля, че ако е пристигнало писанце, брат и ще ме потърси по телефона, за да ме уведоми. Силно се надявам, ако има нещо то да е в "новия закон" и глобата да е само парична. Принципно на мен ми е все тая, ако колата си остане на нейно име. Все пак не говорим за някаква голяма ценност. Проблема е по скоро в липсата на малкия талон. Та, решил съм, като си ида, да ги потърся отново и ако не се засечем с сестра му , да го натисна тя самата да му направи едно пълномошщно и да идем заедно с него до Габрово (..собственичката е от там) да си извадя един малък талон.

Не за друго, ами като си ида в БГ да има с какво да си возя г'зо. Па и сърце не ми дава да я разхвърлям по моргите. Още веднъж Благодаря.

bell Извинявай за криването от темата!
Reply

#27
In Flames Wrote:Като говорим за честитки.... Колега, да пием по бира някои път, а? Big Grin Big Grin Big Grin
И мен ме застигна мамка му.... Обърнете внимание на снимката...бая черно мастило са изхабили Big Grin
[Image: 148778_434919689866165_1419422843_n.jpg]

Глобата ми беше 150 лв......и на мен...


e браво бе комшу, ти тая камера не я ли знаеш??? От сума ти време вече е там....
Reply

#28
gadnia_metal Wrote:
In Flames Wrote:Като говорим за честитки.... Колега, да пием по бира някои път, а? Big Grin Big Grin Big Grin
И мен ме застигна мамка му.... Обърнете внимание на снимката...бая черно мастило са изхабили Big Grin
[Image: 148778_434919689866165_1419422843_n.jpg]

Глобата ми беше 150 лв......и на мен...


e браво бе комшу, ти тая камера не я ли знаеш??? От сума ти време вече е там....
Прави ми впечатление че на фиша отгоре дето пише '' Волво С 60 с регистрационен номер... '' и няма написан номера на колата :mrgreen:
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#29
:-) той номерът достатъчно добре е светнал :-)
Reply

#30
gadnia_metal Wrote::-) той номерът достатъчно добре е светнал :-)
Е това е така ама пак си е недоглеждане от страна на ушевите .. Big Grin
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)