The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EFI-323 Malfunction indicator lamp (MIL) circuit fault?

#11
За съжаление имам кракната по-стара версия без живи данни. Ако е изгорял подгрева не трябва ли стрелката да не мърда, когато меря съпротивлението на двата кабела за подгрев (като изгоряла крушка)? При мен изкарва някакви стойности.
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#12
Работещият нагревател е около 4 ома при 20 градуса и съпротивлението расте при нагряване. Компютъра мери пада след нагревателя за да провери дали нагревателя работи.

За съжаление EMS2000 (контролера на T4) очаква някаква точна графика на пад във времето. Преди време бях купил погрешка сонда на NGK за Т4 за моята кола. (т4 е с титаниева, моята с циркониева и са несъвместими). Препродадох я на колега от форума. При него грешката за нагревателя я имало и с новата сонда и се изчистила след около 1000 км.

Ако нагревателя има някакво съпротивление карай така и може и да се адаптира.

Оригиналната сонда е на NGK. Аз ги купих оттук, сега вече не е толкова изгодно защото паунда стана 2.60.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lambdasensor.co.uk/main/ntkprice/price.pl?item=OTA4F-5C2">http://www.lambdasensor.co.uk/main/ntkp ... =OTA4F-5C2</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
Жоро, пак си светка отвреме навреме. После пак си гасне. Ако на Марто по колата има някакви манипулации - газ, катализатор, чип и т.н. ще си свети, няма гасене. Когато при мен изгасне може да си карам и 5 х.км, а понякога на следващото палене пак дасветне. Нямам обяснение, а и не мога да намеря никъде защо така.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#14
joro74 Wrote:Ако имаш регистрирана последната версия с Live data. За т4 и ELM327 върши работа.

То на ламбда сондите освен подгрева няма какво друго да им се развали.
Има, има какво да се развали. По принцип тя сондата дори и с изгорял подгрев може да си работи като се стопли.
Е, втората сонда след катализатора трудно ще достигне до работна температура, но първата сонда и с изгорял подгрев може да се изтърпи едно известно време. А иначе самия елемент който мери остатъчния кислород в газовете може да замине от влага или твърде много сажди, или просто полека с времето сондата да стане по-мързелива и да отчита вярно ама с много голямо закъснение, което пак си е все едно грешно отчитане
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#15
Абе май така ще се кара на този етап. Smile Благодаря на всички за съветите!
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)