The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
колко гори вашето Volvo S40 D

#51
Предния висок разход се оказа от чипа. Колата много вървеше с него, но пушеше повече и харчеше много. Сега направиха нов чип, с който пуши и гори по-малко, но и върви по-малко. При последното грубо засичане разхода е 8/100 градско и 5/100 извънградско при поддрържане на около 110км/ч.
S80 2.0 D3
Reply

#52
аз пък карам едно бмв Е36 , 1,6 и ми гори 14 газ градско Big Grin иначе имах едно С80 , 2,4 автомат , което ми гореше 11/100 газ.
Reply

#53
zezo Wrote:Здравейте
Отварям тази тема да видим колко горят нашите Volvo-та.Това което показва компютъра ми се вижда доста занижено.Аз не карам почти градско, извънградско моето S40 D 136Ps гори 6л. Както и да го галя по малко от 5,9 не пада. Hа компа ми пише 5,3-5,4 л това според мен не е вярно
Здравей колега, карам същата кола с същия двигател и имам абсолютно същия проблем (ако е проблем въобще), показанията ми са 5.2-5.3 извън градско, а истината е че гори точно 6.0, това е ако не надвишавам 130км/ч, летните ми джанти са 17-ки, а зимните 16-ки... не намирам разлика в разхода, явно трябва да се примирим с това и да не гледаме разхода на гориво на компа Wink
Reply

#54
Човекът, който ми прави диагностика кара XC70 и сподели, че на неговата разликата между борда и реалния е още по-голяма. По принцип разходомера може да се калибрира.
S80 2.0 D3
Reply

#55
Persizi Wrote:Човекът, който ми прави диагностика кара XC70 и сподели, че на неговата разликата между борда и реалния е още по-голяма. По принцип разходомера може да се калибрира.
Само не ми казвай, че това калибриране става в Мото Пфое, едва ли всеки сервиз прави нещо подобно... ако знаеш къде да се отиди е хубаво да пишеш, все пак е хубаво когато компютъра ти показва реалния разход. Smile
Reply

#56
Нямам представа къде и как се калибрира само знам, че може. Освен това не знам дали има смисъл да се прави при положение, че от бензонстанциите често ни цакат в количествата.
S80 2.0 D3
Reply

#57
Вчера засякох разхода в студовете - 8/100 смесено, като половината е градско, другата половина извънградско.
S80 2.0 D3
Reply

#58
За последните 3 седмици имам 600км. 400 от тях са извънградско, другите 200 тук в София. След извънградското показанието беше 4.9, сега 200км по-късно е 5.9 (да се разбира респективно 5.4 и 6.4).

П.С. Държа да отбележа, че много малка част от изминатото разстояние в София е при напълно загрят двигател. Живея на 5.5км от работа следователно не загрява напълно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)