The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дневни светлини

#21
divia Wrote:Като казах всички имах в предвид абсолютно всички консуматори, заедно с фаровете. Ако не вярваш, пробвай Wink

вярвам и знам ,че след като дадеш на контакт ,дори и да си разменил кабелите //тука внимателно прочети / -ЩЕ ТИ СВЕТНАТ ФАРОВЕТЕ ,КОГАТО ЗАВЪРТИШ НА СТАРТЕР _ТОГАВА ЩЕ ИЗГАСНАТ !-----ако запалиш успешно,ще светнат ,но ако не запалиш ,като върнеш ключа от режим стартер /когато не светят докато въртиш /пак ще светнат ....и ако акъмолатора е пътник и навън е студ ,на третия опит си готов за -/обади се на приятел или тръгваш пеш...
устройството ,което ползвам /и е много ефикасно ,след какви ли не опити / работи така ----даваш на контакт ....копчето на фаровете си е на изкл. положение ...въртиш да палиш на стартер ...фаровете не светят ....запалват се след като динамото започне да зарежда и достигне 14,3 Волта ,!НО ,СЛЕД 5 до 8 секунди /настройва се времето / палиш ,тръгваш и светват .....има обаче и още една екстра ...ценер /това е диод ,който следи едни 10 волта ,ако караш нощем и по склон надолу/всеки е имал такива премеждия /колата изгасне /питам тогава ,какво става ,когато завъртиш да запалиш -отговора е: караш без фарове....в моя случай трябва напрежението в акумолатора да падне под 10 волта ,за да изгаснат .С една дума веднъж светнали ,изгасват когато изгася двигателя....не предлагам и не продавам такива у-ва ...просто споделих и не скрих една екстра Wink

П.П
А това ,което съм изпробвал ,даже и не си се досещал Big Grin
Reply

#22
andro440 Wrote:
divia Wrote:Като казах всички имах в предвид абсолютно всички консуматори, заедно с фаровете. Ако не вярваш, пробвай Wink

вярвам и знам ,че след като дадеш на контакт ,дори и да си разменил кабелите //тука внимателно прочети / -ЩЕ ТИ СВЕТНАТ ФАРОВЕТЕ ,КОГАТО ЗАВЪРТИШ НА СТАРТЕР _ТОГАВА ЩЕ ИЗГАСНАТ !-----ако запалиш успешно,ще светнат ,но ако не запалиш ,като върнеш ключа от режим стартер /когато не светят докато въртиш /пак ще светнат ....и ако акъмолатора е пътник и навън е студ ,на третия опит си готов за -/обади се на приятел или тръгваш пеш...
устройството ,което ползвам /и е много ефикасно ,след какви ли не опити / работи така ----даваш на контакт ....копчето на фаровете си е на изкл. положение ...въртиш да палиш на стартер ...фаровете не светят ....запалват се след като динамото започне да зарежда и достигне 14,3 Волта ,!НО ,СЛЕД 5 до 8 секунди /настройва се времето / палиш ,тръгваш и светват .....има обаче и още една екстра ...ценер /това е диод ,който следи едни 10 волта ,ако караш нощем и по склон надолу/всеки е имал такива премеждия /колата изгасне /питам тогава ,какво става ,когато завъртиш да запалиш -отговора е: караш без фарове....в моя случай трябва напрежението в акумолатора да падне под 10 волта ,за да изгаснат .С една дума веднъж светнали ,изгасват когато изгася двигателя....не предлагам и не продавам такива у-ва ...просто споделих и не скрих една екстра Wink

П.П
А това ,което съм изпробвал ,даже и не си се досещал Big Grin

тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=7029&p=74752&hilit=+%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5#p74588">viewtopic.php?f=4&t=7029&p=74752&hilit=+%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5#p74588</a><!-- l -->
Reply

#23
А пък аз продължавам тъпо и упорито да твърдя, че подобни ундурми са излишни при положение, че някой се е сетил да го направи. Аз лично зимата задължително държа колата на фарове поне 5-6 секунди преди да запаля. Така, че това твърдение директно отпада. Другото твърдение, че ако случайно ти изгасне колата, ти въртиш за цели 2 секунди да запали и в този огромен период от време няма да има светлина, според мен е доста несериозно. Не ме разбирай погрешно, че отричам разните му "добавки" , но просто според мен са абсолютно ненужни. А да и още нещо - на алтернатора му трябват едни 7-800 оборота, за да ти зарежда нормално. Повишаване на оборотите не му влияе, това не е динамо. Така, че можеш да бъдеш сигурен, че ако всичко ти е изправно по зареждането няма да усетиш разлика при палене със и без включени светлини по гореспоменатия начин Wink
460 B18EP+
Reply

#24
при мен жълтия кабел го има, но за него няма краче на самия ключ, когато го сложа на мястото на червения, няма никаква разлика, защо така?!
Reply

#25
Аз мога да добавя че от старата кола ми бяха направили едно устроиство за което спомена Андро, съм много доволен заплавам си колата и светлините се вклучват, кът реша че трябва да не ги зветвам за да не хабят ток изклучвам ги от копчето и сичко е ок и съм много доволен вече 4-та година си го ползвам да ми е живо и здрава както и маистора проблеми си нямам никакви, но със тия дневни светлини не се занимаваите дори и на заводските коли правят проблем, вече имам един такъв фиш който не признаха че заводско е произведено и не е слагано допълнително тук в БГ полицаите гледат как да си вземат добавките от хората, карайте си на нормални фарове и да ви е мирна главата Smile
Reply

#26
Да се включа и аз по темата, относно дневните светлини. Допълнително поставените дневни светлини не са забранени и не трябва да се минава на технотест ако отговарят на определени изискавания, посочени в изменението от 2012год. на Наредба Н-32, относно извършването на ГТП.
Раздел VI
(Нов - ДВ, бр. 99 от 2012 г.)
Дневни светлини
Монтираните на превозните средства дневни светлини трябва да отговарят на
следните изисквания:
1. Одобрение на типа: Дневните светлини трябва да са от одобрен тип съгласно
някой от посочените нормативни актове:
- Наредба № 86 от 2004 г. за одобряване типа на габаритни светлини, стопсигнали
и дневни светлини на моторни превозни средства и техните ремаркета (ДВ, бр. 24 от
2004 г.), или
- Директива 76/758/ЕИО на Съвета от 27 юли 1976 г. за сближаване на
законодателствата на държавите членки относно габаритните светлини, предните
габаритни светлини, задните габаритни светлини и стопсветлините на моторни
превозни средства и техните ремаркета (OB L 262, 27.09.1976 г.), или
- Правило № 87 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на
обединените нации
- Единни предписания за одобрение на светлини за движение през деня за
моторни превозни средства.
Съответствието с изискванията за одобрение на типа на дневните светлини се
потвърждава с наличието на маркировка за одобрен тип по образец, посочен в
съответния нормативен акт, съгласно който е издадено одобрението на типа на
дневните светлини.
2. Брой: Дневните светлини да са две на брой.
3. Монтажна схема: Няма специални изисквания.
4. Местоположение:
4.1. по широчина: точката от видимата повърхност по направление на базовата ос,
която е най-отдалечена от средната надлъжна равнина на превозното средство, не
трябва да се намира на повече от 400 mm от най-крайния външен ръб на превозното
средство; разстоянието между вътрешните краища на двете видими повърхности по
направлението на базовите оси не трябва да е по-малко от 600 mm; това разстояние
може да е намалено до 400 mm, когато цялата широчина на превозното средство е по-
малка от 1300 mm;
4.2. по височина: на не по-малко от 250 mm и на не повече от 1500 mm от земната
повърхност;
4.3. по дължина: на предната част на превозното средство; това изискване се
счита за изпълнено, ако излъчваната светлина не причинява неудобство на водача,
пряко или непряко, чрез огледалата за обратно виждане и/или чрез други отразяващи
повърхности на превозното средство.
5. Геометрична видимост:
5.1. в хоризонталната равнина: 20° навън и 20° навътре; 5.2. във вертикалната
равнина: 10° нагоре и 10° надолу.
6. Ориентация: Дневните светлини да са насочени напред. 7. Електрическа схема на свързване: Дневните светлини трябва да се включват
автоматично, когато устройството, което пуска и спира двигателя, е в положение, при
което двигателят може да работи.
Дневните светлини трябва да се изключват автоматично, когато устройството,
което пуска и спира двигателя, е в положение, при което двигателят не може да
работи или когато предните фаровe против мъгла или фаровете са включени, освен
когато фаровете се използват за подаване на периодични светлинни предупреждения
през кратки интервали.
Когато дневните светлини са включени, не трябва да са включени предните и
задните габаритни светлини, светлините за обозначаване на най-външния габарит (ако
има такива) и осветителят на задния регистрационен номер.
Извинявам се за дългия отговор, просто искам, и се надявам, да съм бил максимално полезен.
[Image: Photo0199.jpg]
[Image: ab209937.gif]
раскрутка сайтов
ВОЛВО V 40 1.8 115к.с 1998год. B4184S, ГИ REG O.M.V.L
Reply

#27
murcho_gb Wrote:Да се включа и аз по темата, относно дневните светлини. Допълнително поставените дневни светлини не са забранени и не трябва да се минава на технотест ако отговарят на определени изискавания, посочени в изменението от 2012год. на Наредба Н-32, относно извършването на ГТП.
Раздел VI
(Нов - ДВ, бр. 99 от 2012 г.)
Дневни светлини
Монтираните на превозните средства дневни светлини трябва да отговарят на
следните изисквания:
1. Одобрение на типа: Дневните светлини трябва да са от одобрен тип съгласно
някой от посочените нормативни актове:
- Наредба № 86 от 2004 г. за одобряване типа на габаритни светлини, стопсигнали
и дневни светлини на моторни превозни средства и техните ремаркета (ДВ, бр. 24 от
2004 г.), или
- Директива 76/758/ЕИО на Съвета от 27 юли 1976 г. за сближаване на
законодателствата на държавите членки относно габаритните светлини, предните
габаритни светлини, задните габаритни светлини и стопсветлините на моторни
превозни средства и техните ремаркета (OB L 262, 27.09.1976 г.), или
- Правило № 87 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на
обединените нации
- Единни предписания за одобрение на светлини за движение през деня за
моторни превозни средства.
Съответствието с изискванията за одобрение на типа на дневните светлини се
потвърждава с наличието на маркировка за одобрен тип по образец, посочен в
съответния нормативен акт, съгласно който е издадено одобрението на типа на
дневните светлини.
2. Брой: Дневните светлини да са две на брой.
3. Монтажна схема: Няма специални изисквания.
4. Местоположение:
4.1. по широчина: точката от видимата повърхност по направление на базовата ос,
която е най-отдалечена от средната надлъжна равнина на превозното средство, не
трябва да се намира на повече от 400 mm от най-крайния външен ръб на превозното
средство; разстоянието между вътрешните краища на двете видими повърхности по
направлението на базовите оси не трябва да е по-малко от 600 mm; това разстояние
може да е намалено до 400 mm, когато цялата широчина на превозното средство е по-
малка от 1300 mm;
4.2. по височина: на не по-малко от 250 mm и на не повече от 1500 mm от земната
повърхност;
4.3. по дължина: на предната част на превозното средство; това изискване се
счита за изпълнено, ако излъчваната светлина не причинява неудобство на водача,
пряко или непряко, чрез огледалата за обратно виждане и/или чрез други отразяващи
повърхности на превозното средство.
5. Геометрична видимост:
5.1. в хоризонталната равнина: 20° навън и 20° навътре; 5.2. във вертикалната
равнина: 10° нагоре и 10° надолу.
6. Ориентация: Дневните светлини да са насочени напред. 7. Електрическа схема на свързване: Дневните светлини трябва да се включват
автоматично, когато устройството, което пуска и спира двигателя, е в положение, при
което двигателят може да работи.
Дневните светлини трябва да се изключват автоматично, когато устройството,
което пуска и спира двигателя, е в положение, при което двигателят не може да
работи или когато предните фаровe против мъгла или фаровете са включени, освен
когато фаровете се използват за подаване на периодични светлинни предупреждения
през кратки интервали.
Когато дневните светлини са включени, не трябва да са включени предните и
задните габаритни светлини, светлините за обозначаване на най-външния габарит (ако
има такива) и осветителят на задния регистрационен номер.
Извинявам се за дългия отговор, просто искам, и се надявам, да съм бил максимално полезен.

Само хипотетично, ако те спрат "органи на реда" дали ще вземат ролетката и ще започнат да мерят дали си монтирал правилно светлините? Не се заяждам, но по този начин винаги си оставяш възможност да бъдеш глобен. Предписанията за монтаж ги има много отдавна, но все пак се изисква минаване на Технотест, за да се провери дали са изпълнени. Дори и да си смениш шофьорската седалка с такава тип корито(спортна) се налага минаване на Технотест...
460 B18EP+
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)